مقالات فاکتور

چرا فاکتور رسمی

مشاوره فاکتور رسمی
مشاوره فاکتور رسمی

چرا فاکتور رسمی ؟

در کل می توان گفت به سند یا فاکتوری که به هرشکلی مانند دست نویس , کاغذی یا کامپیوتری که به منظور تایید یک معامله بین فروشنده و خریدار امضا می شود فاکتور رسمی میگویند فاکتورهای رسمی براساس قوانین وزارت امور اقتصاد و دارایی تنظیم شده و مورد تایید وزارت دارایی می باشد اما چرا فاکتور رسمی بسیار مهم است ؟ و یا اینکه این نوع فاکتور ها در کجاها بیشترین کاربرد را دارد  و فاکتور رسمی معتبر چه مشخصاتی دارد یا اگربه دنبال تهیه کردن فاکتوری معتبر هستید  پیشنهاد می کنم برای پیدا کردن جواب با ما همراه باشید .  بازرگانی مهران در زمینه صدور و فروش فاکتور رسمی دارایی در خدمت شماست . همراه ما باشید با  :

  • چرا فاکتور رسمی مهم است ؟
  • فاکتور رسمی معتبر چه مشخصاتی دارد ؟
  • کاربرد فاکتور رسمی چیست ؟
  • فاکتور رسمی و قانونی از کجه تهیه کنم؟

صدور فاکتور رسمی در 2 ساعت

چرا فاکتور رسمی مهم است ؟

صدور فاکتور رسمی بسیار مهم تلقی می شود و تمامی واحدهای تجاری موظف هستند که این فاکتورها را صادر نمایند اما اینکه چرا فاکتور رسمی مهم است باید گفت به طور رسمی این فاکتورها یک سند تجاری محسوب می شوند که توسط فروشنده برای خریدار صادر می شود و قیمت محصولات و مقادیر مورد توافق به ثبت می رسند مزایای استفاده از این نوع سند شامل موارد زیر می باشد

  • شما این حق را دارید که هزینه درج شده را پرداخت و شرایط پرداخت خود را تعیین کنید
  • هزینه ای که توسط مشتری برای دریافت کالا یا خدمات دریافت می کند می توان در فاکتور مشاده نمود
  • فاکتور در پرداخت سریع هزینه ی کالا و خدمات نقش مهمی دارد مشتری می تواند پیش از پرداخت هزینه و دریافت کالا و فاکتور سرباز زند بنابراین پیش از دریافت کالا یا فاکتور نباید اقدام به پرداخت هزینه نمود
  • در صورت رسمی بودن سنید معتبر شمرده می شود که می توان با آن علیه صادر کننده فاکتور اقدام دعوی نمود که با پیگیر حقوقی حق از دست رفته را بپردازند .
  • تعدادی از محصولات دارای گارانتی می باشند و فاکتور ثابت می کند که کالا در چه تاریخی و از چه کسی خریداری شده است .

فاکتور رسمی معتبرچه مشخصاتی دارد ؟

یک فاکتور رسمی شامل مشخصاتی بوده که این مشخصات شامل موارد زیر می باشد .

شماره سریال

شماره سریال توسط چاپ افست یا سنتی قرمز رنگ و کمی برجسته انجام می شود تا برای ممیز دارایی به راحتی بتوان آن را تشخیص داد .

اطلاعات خریدار و فروشنده

نام آدرس شرکت , کد ملی , کد اقتصادی , کد پستی و شماره تلفن و شماره ثبت شرکت به صورت دقیق باید در فاکتور ذکر شود .

تخلفات مالیات و عوارض

کالای ارائه شده باید با ذکر نام و تعداد قیمت واحد مشخص شود و اگر تخفیفی صورت گیرد کسر و اینکه مالیات و عوارض بر ارزش افزوده آن محاسبه شود .

امضا و مهر

در نهایت فاکتور رسمی باید به امضای طرفین رسیده و بدون خط خوردگی باشد .

کاربرد فاکتور رسمی چیست ؟

علاوه بر اینکه اهمیت فاکتورهای رسمی را متوجه شدیم و دانستیم که چرافاکتور رسمی مهم است باید دانست که این فاکتور در کجاها استفاده می شود .

استفاده در بنگاه های اقتصادی کوچک و بزرگ

استفاده از فاکتور رسمی در تمامی بنگاه های اقتصادی از کوچک گرفته تا بزرگ که شامل نظام مالیات بر ارزش افزوده هستند الزامی می باشند .و در غیر این صورت فروشنده مشمول جرایم مربوطه خواهد بود .

استفاده برای فروش خدمات

علاوه بر بنگاه های اقتصادی برای فروش خدمات نیز باید از فاکتور رسمی استفاده نمود .

 فاکتور رسمی و قانونی از کجا تهیه کنم ؟

ما آماده ایم تا خدمات خود را در خصوص مشاوره  سفارش فاکتور و پیش فاکتور رسمی و معتبر از شرکت های مورد تایید دارایی همراه با کد اقتصادی و گواهی ارزش افزوده تولید و ارائه نماییم برای ارتباط شما عزیزان می توانید با شماره تماس های بازرگانی امین تماس بگیرید تا صدور فاکتور رسمی شما بیش از 2 ساعت طول نکشد  . بهترین قیمت فاکترو رسمی را از ما بخواهید

اهمیت فاکتور رسمی  در خرید  و فروش چیست  ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *