اخبار کالا

قیمت های جهانی با ادامه صادرات از اکراین کاهشی شد

قیمت های جهانی با ادامه صادرات از اکراین کاهشی شد
قیمت های جهانی با ادامه صادرات از اکراین کاهشی شد

قیمت های جهانی با ادامه صادرات از اکراین کاهشی شد

با ادامه صادرات از اکراین قیمت های جهانی کاهشی شده و در کالای گندم می توان افت 17 دلاری را مشاهده نمود .

به نقل از خبرگزار اقتصادی خبرگزاری فارس ,در بازارهای جهانی افزایش قیمت کالاهای اساسی , بعد از ادامه واردات کشور ها از اکراین متوقف و با کاهش همراه بوده است .

در ماه های اخیر قیمت کالاهای اساسی بی وقفه با افزایش همراه بود با توافق روسیه و اکراین برای صادر نمودن غلات و دانه های روغنی به دیگر کشورها افزایش قیمت ها متوقف شده و روند کاهشی به خود گرفته است .

قیمت کالاهای اساسی امروز با کاهش همراه بود ؛ قیمت ذرت که  به عنوان خوراک دام مورد مصرف است کاهش قیمت 5 دلاری داشته و گندم هم در هر بوشل در بازارهای جهانی با 16.75 دلار کاهش همراه بود , امروز دانه های روغنی سویا هم افت قیمتی 7.5 دلاری را تجربه نمود .

بزرگترین صادرکنندگان غلات و دانه روغنی در جهان کشورهای روسیه و اکراین است این دو کشور یک سوم غلات جهان را تأمین می کنند .

روسیه و اکراین ماه پیش با میانجیگری ترکیه و با حضور نماینده سازمان ملل توافق نمودند که از کشور اکراین صادرات ادامه یابد مشروط به اینکه بازرس های ویژه ای وجود داشته باشد تا اطمینان حاصل کنند که حامل صلاح و مهمان نیستند .

دو روز قبل نیز چهاردهمین کشتی از اکراین که میزان 60 هزار تن ذرت را حامل بود راهی ایران شده بود .

مهم ترین علت افزایش قیمت کالاهای اساسی در بازارهای جهانی را می توان در ابتدا شیوع کرونا ویروس 2 سال قبل را نام برد که موجب مختل شدن بازار جهانی شود دلیل دوم نیز شروع جنگ بین دو کشور روسیه و اکراین خواند که موجب رشد بی وقفه قیمت ها به ویژه کالای اساسی شد .

صدور آنی فاکتور رسمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *