اخبار کالا

جوجه مرغ آرین به سه کشور همسایه صادر می شود

جوجه مرغ آرین به سه کشور همسایه صادر می شود
جوجه مرغ آرین به سه کشور همسایه صادر می شود

جوجه مرغ آرین به سه کشور همسایه صادر می شود

مدیر عامل سازمان اقتصادی کوثر عنوان کرد : جوجه تولید داخلی آرین مطابق با تفاهم های امضا شده به سه کشور افغانستان , عراق و سوریه صادر می شود .

به نقل از خبرگزاری تسنیم , ناصر فخاری در نمایشگاه دام و طیور خبر از صادرات جوجه ایرانی مرغ آرین به کشورهای همسایه داد .

فخاری گفت : جوجه مرغ آرین مطابق با تفاهم های امضا شده به سه کشور روسیه , افغانستان و عراق صادر می شود صادرات به کشور روسیه در ازای معامله پایاپای می باشد و مواد اولیه تولید به خصوص نهاده های دامی را در ازای صادرات خود به کشور وارد می کنیم .

وی در ادامه افزود : در زمینه صادرات و واردات با کشورهایی از قبیل سوریه , عراق و روسیه که موقعیت استراتژیک دارند در حال همکاری هستیم .

مدیر عامل سازمان اقتصادی کوثر تصریح کرد : پس از اینکه یارانه ها مردمی سازی شد با توجه به اینکه برخی واحدهای مرغداری از میزان جوجه ریزی و تولید خود کاستند برای حفظ تولید و حمایت از مصرف کننده ها با همه ظرفیت خود به تولید ادامه دادیم به طوریکه حتی جوجه های باقی مانده واحدهای دیگر را نیز جذب نمودیم .

مدیر عامل سازمان اقتصادی کوثر در پاسخ به سوأل خبرنگار خبرگزاری تسنیم در رابطه با تغییرات احتمالی که در جیره خوراک دام و طیور این مجموعه پس از اینکه یارانه ها مردمی سازی شد صورت گرفت تا هزینه تولید کاهش یابد گفت : پس از آزاد سازی قیمت ارز واردات نهادهای دامی می بایست که به سوی تولید داخل رفت اما با توجه به اینکه در کشور بحران آب داریم راه کارهای دیگری انتخاب شد .

وی گفت : از جمله این راهکارها , افزایش بهره وری و واردات مستقیم نهاده ها , تولید بخشی از نهاده های دامی در فضای گلخانه ها از جمله این راه کارها می باشد به طوریکه موجب کاهش 30 درصدی هزینه های تولید  شد .

ناصر فخاری در خاطر نشان کرد : برای کشت فراسرزمینی نیز اقدام شد اما این اقدام با چالش رو به رو است و لازم بوده که کشت فراسرزمینی در کشورهای همسو صورت پذیرد و اینکه بیشتر بر روی افزایش بهره وری در تولید کشور خودمان کار کنیم .

خرید فاکتور رسمی قانونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *