مقالات فاکتور

پکینگ لیست چیست ؟

پکینگ لیست چیست ؟
پکینگ لیست چیست ؟

پکینگ لیست چیست ؟

مطمئنا شناخت صحیح اصلاحات در دنیای بازرگانی می تواند راهنمای درستی  برای ما در امور تجاری و بازرگانی محسوب شود از جمله اسناد و مدارکی که برای حمل و نقل بین المللی یک محموله می بایستی که تهیه نماییم پکینگ لیست می باشد که با عنوان های دیگر از قبیل برگه بسته بندی , لیست مشتری , لیست حمل و نقل , دفتر تحویل و صورت حساب  بسته شناخته می شود  این سند حاوی اطلاعات مهمی در رابطه با محصول صادراتی و یا وارداتی ما می باشد که این اطلاعات به صورت دقیق در آن درج گردیده است . بازرگانی مهران بهترین صادر کننده فاکتور رسمی قانونی است . برای خرید فاکتور فروش رسمی با ما تماس بگیرید  و یا همراه ما باشید با :

  • پکینگ لیست چیست ؟
  • اطلاعات درج شده در PACKING LIST
  • PACKING LIST را باید به کدام سازمان ارائه داد ؟
  • استفاده از پکینگ لیست چه اهمیتی دارد ؟
  • فرق فاکتور و پکینگ لیست چیست ؟
  • گواهی مبدأ چیست ؟

خرید فاکتور فروش رسمی

پکینگ لیست چیست ؟

 پکینگ لیست محموله یا کانتینر حمل شده به گمرک را نشان می دهد و در آن  اطلاعات مهم صادراتی یا وارداتی از قبیل ابعاد , وزن , بسته بندی , تعداد اقلام  و… درج می گردد و می توان آن را همراه با فاکتور تجاری ارائه نمود .

اطلاعات درج شده در PACKING LIST

اطلاعات درج شده در سند پکینگ لیست شامل , شماره و تاریخ صدور فاکتور , اسم و آدرس فروشنده , اسم همراه با آدرس و تلفن فکس خریدار , اسم و آدرس فردی که باید مطلع از رسیدن کالا به مقصد باشد ؛ کشور و محل بارگیری کالا و تخلیه ؛ نوع پرداخت نقدی یا اعتبار اسنادی , مشخصات سفارش و فاکتور , نام و توضیح کالا در قرارداد یا شماره قرار داد ؛ وزن خالص و وزن ناخالص کالاو همچنین اگر خرید از طریق اعتبار اسنادی صورت گرفته می بایستی که شماره LC در این قسمت نوشته شود .

PACKING LIST را باید به کدام سازمان داد ؟

پس از اینکه پکینگ لیست تهیه و تنظیم گردد باید برای انجام ترخیص کالا برای بازرسی و بررسی گمرکی به گمرک ارائه نمود .

استفاده از پکینگ لیست چه اهمیتی دارد ؟

اگر چه استفاده از پکینگ لیست در گمرک بسیاری از کشور ها به شکل قانون اجباری نیست ؛ اما استفاده از آن از اهمیت بالایی برخوردار است به عنوان مثال , استفاده از آن برای دریافت بارنامه بین المللی , قابل استفاده به عنوان مدرک بارنامه , مفید بودن به دلیل خاصیت شناسایی و ردیابی موارد اطلاعات مختلف , کمک به شمارش بارنامه ها, ارائه جزئیات به بخش صادرات اطلاعات الکترونیکی در سیستم صادرات خودکار می شود , این برگه به وارد کردن اطلاعات کالاهای وارداتی کارگزاران کشور گمرک مقصد کمک شایانی می کند .

فرق فاکتور و بکینگ لیست چیست ؟

فاکتور و بکینگ لیست هر کدام نقش متفاوتی در حمل و نقل و تدارکات ایفا می کنند مهم ترین تفاوت این دو این است که فاکتور ابزاری برای بررسی امور مالی مرتبط به خرید یک کالا می باشد اما PACKING LIST چیزی بیشتر از یک قیمت را نشان می دهد , تفاوت دیگر این است که فاکتور یک صورت حساب بوده که بیش از تأکید بر دریافت کالا بر روی تأیید هزینه بار متمرکز می شود فاکتورها سندی قانونی هستند اما اسناد بسته بندی یک چک لیست کاربرد دارد .

گواهی مبدأ چیست ؟

یکی دیگر از اسناد مهم در بازرگانی بین المللی گواهی مبدأ است که نشان می دهد محصول در چه کشوری تولید شده و اتاق بازرگانی وظیفه صدور گواهی مبدأ را عهده دار استکشور تولید کننده می تواند برای وارد کننده , گمرک , دولت و بانک مهم است .

صدور فاکتور رسمی در 2 ساعت کاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *