اخبار کالا

گام مهم دولت برای خودکفایی محصولات اساسی کشاورزی  در 1401

گام مهم دولت برای خودکفایی محصولات اساسی کشاورزی  در 1401
گام مهم دولت برای خودکفایی محصولات اساسی کشاورزی  در 1401

گام مهم دولت برای خودکفایی محصولات اساسی کشاورزی  در 1401

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از جمله گام های مهم دولت برای خودکفایی در تولید کالاهای اساسی را اصلاح ارز ترجیحی و افزایش قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی خواند .

بع نقل از خبرگذاری آریا , در رابطه با عملکرد دولت در بخش کشاورزی علیرضا عباسی عنوان کرد : از جمله مشکلات کشور در بخش کشاورزی خلأ در این بخش می باشد متوسط تولید گندم در ایران 3.5 تن در هکتار است اما کشاورزان خبره 14 تن در هکتار هم برداشت می کنند برای ارتقاء تولید گندم به آب و زمین بیشتر نیازمند نیستیم بلکه باید دانشی که در کشور وجود دارد را در مزارع مورد استفاده قرار دهیم .

وی در ادامه گفت : برنامه 5 ساله پنجم و ششم تأکید دارد که الگوی کشت به کشاورزان ابلاغ گردد در بودجه سال جاری نیز اعلام شد که باید پس از ابلاغ بودجه الگوی کشت در مناطق مختلف کشور تعیین شود .

صدور آنلاین فاکتور رسمی قانونی

عباسی گفت : قانون اصلاح شورای سیاست گذاری محصولات کشاورزی در مجلس تصویب و دولت آن را اجرا نمود که برای تعیین قیمت واقعی خرید تضمینی گندم اقدام مهمی بود .

وی تصریح کرد : اصلاح ارز ترجیحی موجب خود کفایی در تولید محصولات گندم در بلند مدت می شود قبل از این اصلاح مهم اقتصادی عملا دولت به کشاورزان خارجی کمک می کرد و یارانه ارزی به کشاورزان خارجی می داد اصلاح ارز ترجیحی به منظور حمایت از کشاورزان اقدام مهمی بود .

وی در ادامه از عملکرد برخی زیرمجموعه های وزارت کشاورزی که شامل پشتیبانی امور دام و سازمان تعاون روستایی است انتقاد نمود و افزود : سازمان پشتیبانی امور دام به جای اینکه از تولید داخلی حمایت کند برای تنظیم قیمت اقدام به واردات دام می کند .

عضو کمیسیون مجلس شورای اسلامی گفت : دولت باید دام را به قیمت واقعی از دامداران خریداری نماید تا این امر موجب افزایش انگیزه دامداران برای تولید شود .

عباسی با اشاره بر لزوم فعالیت جهادی و انقلابی در دولت سیزدهم عنوان کرد : وزارت کشاورزی باید به منظور انجام فعالیت های خود سازمان های زیر مجموعه را فعال نماید .

فاکتور تجاری چیست ؟ 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *