اخبار کالا

کالاهای اساسی در صدر احتکار

کالاهای اساسی در صدر احتکار
کالاهای اساسی در صدر احتکار

کالاهای اساسی در صدر احتکار

در پی بازرسی های مربوط به احتکار در تیرماه سال جاری بیشترین کالاهای کشف شده شامل کالاهای اساسی از قبیل روغن نباتی , چای , برنج , شکر , تخم مرغ , تجهیزات پزشکی , انواع شوینده و… به ارزش بیش از 440 میلیارد تومان بوده است .

به نقل از ایسنا , بر اساس اطلاعات منتشر شده از سمت سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان , در تیرماه سال جاری بیشتر از 26 هزار و 807 بازرسی برای مقابله با احتکار احتمالی کالاها از مراکز نگهداری کالا , سردخانه ها و انبارها صورت گرفته و در نهایت این بازرسی ها منجر شد که برای واحد های متخلف 1341 پرونده تشکیل شود .

بیشترین کالاهای کشف شده در بازرسی ها شامل کالاهای اساسی از قبیل روغن نباتی , برنج , چای , شکر , تخم مرغ , تجهیزات پزشکی انواع شوینده و … به ارزش بیش از 440 میلیارد تومان بوده است .

و نیز مطابق با این آمار از ابتدای امسال تا کنون از انبارها و مراکز نگهداری کالا بیش از 131 هزار و 629 مورد بازرسی انجام شده که در این بازرسی ها 13 هزار و 507 فقره پرونده  تشکیل شد و این پرونده ها به ارزش بیش از 14 هزار و 727 میلیارد تومان بوده است .

چگونه شکایت کنیم ؟

مردم می توانند برای تنظیم شکایت خود به ستاد خبری سازمان های صنعت , معدن و تجارت استان ها و شهرستان های تابع مراجعه نمایند و یا اینکه با تلفن ( 124 ) پورتال سازمان حمایت به نشانی الکترونیکی www . cppo . ir سایت ( 124.ir ) و اپلیکیشن « آپ » شکایت خود را مطرح نمایند .

بر اساس قانون نام صنفی احتکار مهم ترین تخلفات صنفی , تقلب , کم فروشی و گران فروشی , فروش اجباری , عدم درج قیمت , عدم صورت حساب , عرضه خارج از شبکه و عدم اجرای ضوابط قیمت گذاری و توزیع می باشد .

قیمت صدور فاکتور رسمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *