اخبار کالا

کالاهای متروکه امام سریع تر تعیین تکلیف شود

کالاهای متروکه امام سریع تر تعیین تکلیف شود
کالاهای متروکه امام سریع تر تعیین تکلیف شود

کالاهای متروکه امام سریع تر تعیین تکلیف شود

رئیس کل دادگستری خوزستان علاوه بر بازدید از انبارهای گمرک ضمن اینکه از بندر امام نیز بازدید نمود بر تسریع درتعیین تکلیف کالاهای انبارهای گمرک به خصوص کالاهای متروکه تأکید کرد .

به نقل از خبرگزاری مهر ظهر یکشنبه ( 30 مرداد ) علی دهقانی بعد از حضور در دادگستری بندر امام همراه با رؤسا و دادستان های بندر امام , خرمشهر , ماهشهر , آبادان , مدیر کل بازرسی , مدیر کل تعزیرات , رئیس اموال تملیکی و رئیس گمرک استان بازدید از انبارهای گمرک امام نمود .

علی دهقانی نظارت بر ساماندهی مرتبط با کلیه کالاها را هدف از این بازدید دانست و عنوان کرد : این کالاها قرار گرفته در فرآیند صادرات و واردات هستند .

رئیس کل دادگستری خوزستان افزود : از دیگر اهداف این بازدید ها سرعت بخشیدن و تسهیل در فرآیند ترخیص کالاهایی که وارد بندر امام شده و نیز سرعت بخشیدن  در انجام مراحل مربوط به ترخیص کالاهای سریع الفساد است .

وی تصریح کرد : قبل از فاسد شدن برخی کالاها , باید وارد چرخه توزیع شوند .

دهقانی خاطر نشان کرد : با در نظر گرفتن شرایط خاص این بندر و اینکه حجم زیادی از کالاهای اساسی توسط این بندر به کشور وارد می شود نیاز است که بازدیدهای میدانی مستمر به خصوص در رابطه با تعیین تکلیف کالا و اموال متروکه که از قبل در این بندر و گمرکات بلاتکلیف بوده است احساس می شود .

علی دهقانی از نهادهای مربوطه درخواست نمود تا به وظایف قانونی خود عمل کرده و اقدامات لازم در این خصوص را انجام دهند .

رئیس کل دادگستری خوزستان در ادامه افزود : در رابطه با انبار گمرکات و سازمان بنادر و اموال تملیکی نظارت دستگاه قضایی نظارتی مستمر است که به منظور اجرای دستورات ریاست قوه قضاییه شکل میگیرد و این نظارت ها تا اجرای فرآیند های قانونی در کمترین زمان ممکم ادامه دارد .

وی در رابطه با اقدامات لازم در زمینه مرجوع کالاهایی که قابلیت مصرف ندارند از قبیل ذرت آلوده ای که بخشی از آن مرجوع شده و برنج های فاسدی که مصرف آنها از سوی اداره استاندارد رد شده نیز گفت : این موارد نیز تعیین تکلیف و مرجوع می شوند به صورتی که 9 تن از ذرت های آلوده قبل از این بازگردانیده و باقیمانده نیز در دست عمل است .

خرید آنلاین فاکتور رسمی قانونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *