صدور فاکتور رسمی

 صدور فاکتور رسمی

تولیدی بازرگانی مهران  ارائه کننده خدمات صدور فاکتور رسمی  با بهترین رزرومه کاری  در خدمت شماست . با ما میتوانید تجربه یک همکاری موفق را داشته باشید . در کمتر از 2 ساعت خدمات فاکتور رسمی از تولیدی بازرگانی مهران به شما عزیزان ارائه میشود که این سرعت عمل حاصل از تجربه کالری بالا و خدمات پر بازده این شرکت میباشد . بدون شک شما عزیزان کسبه از دسته افرادی هستید که جهت امنیت بالای کاری  در خصوص صدور فاکتور ، فاکتور رسمی را ترجیح میدهید . از این رو باید بدانید که تولیدی بازرگانی مهران  تمامی خدمات مربوط به خرید و  فروش فاکتور رسمی را با بالاترین کیفیت و سریع ترین زمان برای شما عزیزان انجام می دهد تا نسبت به تعهد کاری خود به مشتری بتوانید بهتر  عمل کنید . بازرگانی مهران  با فروش آنلاین فاکتور فروش رسمی دارایی ، خدمات صدور صورت حساب قانونی ، گواهی ارزش افزوده و صدور فاکتور فروش دارایی با بهترین قیمت در خدمت شماست   . اگر قصد خرید فاکتور رسمی را دارید ما را دنبال کنید

فاکتور رسمی دارایی (مالیاتی)

خدمات صدور و فروش  فاکتور رسمی ، صورت حساب قانونی داد و ستد ،  یا همان فاکتور مالیاتی ، فاکتور دارایی، صورتحساب فروش کالا و یا فاکتور رسمی برای ارائه خدمات توسط تولیدی بازرگانی مهران  انجام میگردد .  کلیه کسبه ها نسبت به صدور فاکتور رسمی موظف هستند و اینکه اگر در صدور فاکتور رسمی از طرف تامین کننده کوتاهی شود جریمه های قانونی در پیگیریهای احتمالی آتی پیش خواهد آمد . با توجه به بخشنامه‌هایی که دولت از طرف مراکز  مرتبط با امور مالیاتی بخ اجرا گذاشته است  در خصوص استفاده از دستگاه صندوق مکانیزه فروشگاهی  اکنون  اکثر صورتحساب‌های صادره ارزش ظاهری یک صورت حساب قانونی را  دارا میباشد البته نبود فاکتور رسمی دلیل موجهی برای عدم پذیرش هزینه نمی‌باشد و ملاک پذیرش صورتحساب از سوی ممیزین مالیاتی مفاد مواد ۱۴۷ و ۱۴۸ قانون مالیاتهای مستقیم است.  با صدور فاکتور رسمی علاوه بر حفظ ارزش قانونی داد و ستد اعتماد بیشتر بین شما و دریافت کننده حفظ میشود و بمراتب روی فعالیت ها و همکاریهای آینده شما تاثیر بسزایی خواهد داشت . تولیدی بازرگانی مهران  همراه شماست با صدور فاکتور رسمی در 2 ساعت کاری . شما نیز همراه ما باشید

فاکتور رسمی چیست   ؟

در خصوص فاکتور رسمی هر مجموعه ای معانی مختلفی را ارائه میدهد اما در حالت کلی کلیه فاکتورهایی که زیر نظر وزارت امور اقصاد و دارایی باشند فاکتور رسمی نامیده میشوند  اینکه امروزه ضرورت صدور فاکتور رسمی را بیش از پیش کرده است را در ادامه با هم دنبال خواهیم کرد .

تفاوت فاکتور رسمی و غیر رسمی

در برگه تفاوت فاکتور رمی و غیر رسمی توضیحات کلی از این دو نوع فاکتور داده میشود اما آنچه که باید درباره تفاوت اساسی و مهم آن بدانید این است که :

 • فاکتور رسمی از قوانین وزارت امور اقصاد و دارایی پیروی میکند اما فاکتور غیر رسمی بدون هیچ قانونی صادر میشود
 • در بحث پیگیری قضایی فاکتور غیر رسمی را نمیتوان به دارایی تحویل داد اما فاکتور رسمی ارزش قانونی دارد

در خصوص تفاوت های ظاهری فاکتور رسمی و غیر رسمی نیز  :

 • در فاکتو غیر رسمی شماره حساب واریز فاکتور با فاکتورهای رسمی متفاوت است
 • در فاکتور غیر رسمی واریز دقیق فاکتور با فاکتورهای رسمی متفاوت میباشد
 • همچنین اطلاعاتی که برای صدور فاکتور رسمی لازم است با فاکتورهای غیر رسمی تفاوت زیادی دارد

برای صدور فاکتور رسمی چه اطلاعاتی لازم است  ؟

 • شماره ثبت شرکت ( خیلی مهم  )
 • مشخصات نام شرکت بدون کم و بیش
 • آدرس شرکت یا محیط کار بدون کم و بیش
 • کد پستی
 • درج شماره تلفن ثابت محیط کار
 • شناسه ملی
 • ارسال عکس کارت ملی مدیر مجموعه در صورتی که فاکتور رسمی به نام یک شخص باشد نه شرکت
 • کد اقتصادی شرکت

صدور و فروش فاکتور رسمی در 2 ساعت

بدون شک سما به دنبال سریعترین شرکت برای صدور فاکتور رسمی هستید . تولیدی بازرگانی مهران با حفظ کیفیت کار و با توجه به رزرومه قوی که دارد فاکتور رسمی شما را در 2 ساعت کاری صادر میکند و این موضوع بدون شک برای هر کارفرمایی یک امتیاز است که با نزدیک شدن به پایان سال  و یا حضور خود در اوج ترافیک داد و ستدها بتواند  سریعتر عمل کند و به عنوان یک تامین کننده نظر کسبه ها و خریدار  و دریافت کنندگان خدمات را جلب نماید .

گواهی ارزش افزوده

گواهی ارزش افزوده را بدون شک هر شهروندی در خرید کالا یا دریافت خدمات تجربه کرده است   . زمانی که مبلغ فاکتور را به شما میدهند در برخی فاکتورها مبلغ ارزش افزوده به فاکتور اضافه میشود که به آن ارزش افزوده میگویند . این فاکتور که شامل ارزش افزوده است را از فاکتورهای رسمی و قانونی مینامند  . حال برای صدور فاکتور رسمی در معالمات بزرگ نیز همین آیتم گواهی ارزش افزوده اعمال میشود . با این کار شما هم اعتماد مشتریان خود را به دست آورده اید  و به آنها میگویید که کار قانونی و درستی انجام داده اید و هم بهانه ای برای ادامه یک همکاری  قانونمند با مشتریان خود خواهید داشت . خدمات گواهی ارزش افزوده توسط تولیدی بازرگانی مهران با بهترین قیمت انجام میگردد .

فاکتور رسمی یا غیر رسمی ؟

فاکتورهای رسمی فاکتورهایی هستند که  تحت نظارت  وزارت امور اقصاد و دارایی باشند . فاکتور فروش رسمی هم از نظر ظاهر و هم ارزش قانونی تفاوت های زیادی با فاکتورهای غیر رسمی دارند . در این نوشته قصد داریم موضوع تفاوت‌ میان فاکتور رسمی و غیر رسمی را مورد بررسی قرار ‌دهیم. با ما همراه باشید و با مطالعه این مطالب اطلاعات خود در این زمینه را افزایش دهید. تولیدی بازرگانی مهران ارائه کننده خدمات خرید و فروش  فاکتور رسمی قبل از شروع همکاری شما را به کسب اطلاعات بیشتر از تفاوت هایی که میان فاکتور رسمی و غیر رسمی وجود دارد آگاه میسازد . این مقاله به تعریف فاکتورهای رسمی و غیر رسمی و تفاوت میان آن‌ها می‌پردازد که مطالعه آن میتواند باری شما عزیزان مفید واقع شود . همراه ما باشید

فاکتور رسمی صوری چیست   ؟

این فاکتور به هیچ وجه ارزش قانونی ندارد و در واقع فاکتور صوری نامیده میشود که برخی کسبه ها به جهت سو استفاده از ارزش فاکتورهای رسمی دست به چاپ و صدور آن میزنند . از آن جهت  فاکتور صوری ارزش قانونی ندارد که اداره مالیات به راحتی در سیستم جدید با استعلامی ساده آن را شناسایی کرده و روال قانوی را در قبال فرد صادر کننده طی خواهد کرد .

فرق فاکتور رسمی و غیر رسمی از دیدگاه ما

از دو نظر فاکتورهای رسمی و غیر رسمی را میتوان تشخیص دارد

 1. ظاهر فاکتور رسیم و غیر رسمی
 2. ارزش قانونی فاکتورها

فاکتورهای غیر رسمی از مشخصات ساده خریدار و فروشنده تکمیل میشوند ه در مطلب زیر به کلیات آن خواهیم پرداخت . اما برای صدور فاکتور رسمی باید کلی آیتم های الزامی را در فاکتور درج نمود

دیگر تفاوت فاکتور رسمی و غیر رسمی در بحث ارزش قانوی فاکتورها میباشد . فاکتورهای غیر رسمی را نمیتوان به اداره دارایی تحویل داد و هیچ ارزش قانونی ندارند مگر اینکه همراه با مهر و امضابه دادگاه حقوقی ارسال شود که این مورد هم مشکلات زیادی همراه دارد . اما فاکتور رسمی را میتوان مستقیما به اداره دارایی برد تا مراحل قانوی آن توسط ارگان دولتی دارایی طی شود

اساس فاکتور رسمی

یک فاکتور رسمی بر اساس مقررات وزارت امور اقتصاد و دارایی صورت میگیرد. این نوع فاکتورها شامل مالیات بر ارزش افزوده که یک جور مالیات عام است می‌باشند که مشمول تمام کالاها و خدمات می‌باشند به جز آن دسته که از مالیات معاف اند.

در فاکتورهای فروش رسمی به جز هزینه‌ای که باید بپردازید، 9 درصد از کل مبلغ فاکتور را هم باید به عنوان مالیات به ارزش افزوده پرداخت کنید. این مقدار پول و همچنین مشخصات فاکتور توسط کمپانی فروشنده به اداره مالیات داده می‌شود.

این فاکتور بین دو طرف معامله که خریدار و فروشنده هستند به عنوان سند به کار برده می‌شود.

نکته: مشخصات کامل دو طرف معامله همراه با مهر و امضای آن‌ها در فاکتورهای فروش رسمی ثبت می‌شود.

فاکتور غیر رسمی 

حال به بررسی فاکتور غیر رسمی می‌پردازیم تا تفاوت فاکتور رسمی و غیر رسمی را درک کنید. این فاکتور فقط برای مشتری و خریدار تهیه می‌شود که انجام آن بدون هیچ مقررات خاصی صورت می‌گیرد. از این رو نمی‌توان این نوع فاکتور را به سازمان امور مالیاتی ارائه داد.

در فاکتورهای فروش غیر رسمی، فقط مشخصات کالا و هزینه ثبت می‌شود و هیچ نوع اطلاعاتی درباره‌ی کمپانی، مهر یا امضاء در این فاکتورها درج نمی‌شود.

در ادامه با بیان چند نکته بیشتر دربار‌ه‌ی تفاوت فاکتور رسمی و غیر رسمی صحبت میکنیم.

برای صادر کردن فاکتور دارایی (رسمی) به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

 • نام درست و کامل مجموعه
 • آدرس درست و کامل مجموعه
 • کد پستی آن
 • کد اقتصادی
 • شماره تلفن ثابت آن
 • شناسه ملی (اگر فاکتور به اسم فرد حقیقی صادر شود ، فرستادن عکس کارت ملی اجباری است)
 • شماره ثبت

برای صادر کردن فاکتور غیر رسمی به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

 • نام کمپانی و یا فردی که باید در فاکتور درج شود
 • آدرس دقیق و کامل
 • اسم و فامیل فرد رابط
 • شماره تلفن همراه و ثابت فرد رابط

اهمیت فاکتور رسمی چیست؟

در این مقاله به موضوع اهمیت فاکتور رسمی چیست پرداخته می‌شود. برخی کاربران از ما میپرسند که با وجود کلاهبرداریهای زیادی که در بازار رخ میدهد  وقتی که زمینه کلاهبرداریها زیاد است چه فرقی میکند فاکتور رسمی صادر شود یا فاکتور غیر رسمی  ؟ تولیدی بازرگانی مهران  به شما عزیزان توضیح میدهد که با صدور فاکتور رسمی بیشتر درها  برای کلاهبرداری به روی کلاهبرداران بسته خواهد شد . با فاکتور رسمی شما یک برگه قانونی برای پیگیریها و پیشگیری از سو استفاده های بازاری از طرف افراد سودجود خواهید  شد . از طرفی شرکت هایی که فاکتور رسمی صادر میکنند با پرداخت مالیات به بهترین شکل به ذخیره و افزایش بودجه کشوری کمک خواهند کرد که در ادامه به کلیات آن خواهیم پرداخت . همراه تولیدی بازرگانی مهران باشید  با 4 دلیل چاپ فاکتور رسمی که باید بدانید

اهمیت فاکتور رسمی چیست؟

همانطور که می‌دانید فاکتور فروش رسمی معامله کالا یا خدمت میان فروشنده و مشتری را رسمی و قانونی می‌کند. این فاکتور معمولا برای مشتری بسیار مهم می‌باشد به ویژه هنگامی که هزینه کالا یا خدمات زیاد است و یا یک چیز حساس معامله می‌شود. آنچه در خلاصه اهمیت ارائه فاکتور رسمی باید بدانید عبارتند از :

 1. ایجاد حس اعتماد بین فروشنده  و خریدار
 2. گارانتی قابل اعتماد محصول یا خدمات
 3. سهولت در امور قضایی و شکایات احتمالی
 4. کمک به امور مالی کشور
تفاوت فاکترو رسمی و غیر رسمی

فاکتور صوری چیست؟

با توجه به توضیحاتی که درباره اهمیت چاپ فاکتور رسمی دادیم  و اشاره ای هم به فاکتور صوری کردیم حال مفصل به بحث فاکتور صوری میپردازیم . همراه تولیدی بازرگانی مهران  باشید تا بدانید چرا باید صدور فاکتور رسمی را به فاکتورهای غیر قانونی صوری ترجیح داد

فاکتور صوری

فاکتورهای صوری با ظاهری که دارند قابل قبول سازمان امور مالیاتی می‌باشند که به صورت ظاهری صدور آن‌ها برای دادن خدمات و یا انجام معامله است ولی در واقع به شکل صوری است و به هیچ معامله یا دادن خدماتی ربط ندارند و فقط خود فاکتور خرید و فروش می‌شوند. فروشندگان فاکتورهای صوری با توجه به قیمت و نوع محصول یا خدمات درخواستی، میزان پولی را از مشتری می‌گیرند و در عوض فاکتورهای مد‌ نظر مشتری را صادر می‌کنند.

مودیان در زمان خرید محصول و همچنین در زمان فروش محصول مالیات می‌پردازند. این شرکت‌ها توی این شرایط فاکتور صوری می‌دهند که بگویند مالیات خرید پرداخت شده تا به عنوان ارزش و اعتبار در هنگام فروش به حساب بیاید.

 

چه کسانی فاکتورهای صوری می‌فروشند؟

حال که فهمیدید فاکتور صوری چیست باید بدانید چه افرادی آن را می‌فروشند.

 • افراد حقیقی یا حقوقی که دارای هیچ گونه مشاغل اقتصادی نیستند و از طریق مدارک و اسناد جعلی و یا مدارک و اسناد مردم بی اطلاع، یک کمپانی یا واحد اقتصادی ثبت کرده و از طریق مدارک و اسناد قانونی که حتی مشمول تشکیل پرونده در اداره امور مالیاتی و گرفتن گواهینامه ارزش افزوده هم می‌شود به فروختن فاکتور صوری می‌پردازند.
 • افراد حقیقی و حقوقی که حقیقتا دارای مشاغل اقتصادی هستند و بعضی وقت‌ها به صدور فاکتور صوری برای دیگران می‌پردازند.

به این فروشندگان کد فروش نیز می‌گویند. این افراد شغل شان را به صورت معمول در اینترنت یا بعضی نشریات تبلیغ می‌کنند و حتی بعضی از آن‌ها سایت هم دارند.

کشف فاکتور صوری چگونه است؟

 • بررسی این موضوع که عرضه کننده محصول و خدمات فاکتور فروش، کد فروش یا شرکت به شکل کاغذی، تقلبی و صوری نباشد.
 • توجه به این موضوع که فروشنده محصول و خدمات که فاکتور صادر می‌کند از یک کمپانی غیرفعال یا منحل شده نباشد و کد ملی‌اش را که ارائه می‌دهد صحیح باشد.
 • توجه به نوع و همخوانی داشتن شغل صادر کننده فاکتور، با محصول و خدماتی که در فاکتور نوشته شده
 • توجه به اعتبار گواهی ارزش افزوده
 • توجه به سندهای حمل از قبیل بارنامه بیجک و جاده‌ای و….
 • توجه به اسناد پرداخت مانند فیش‌های واریزی یا رونوشت چک‌های بانکی شرکت

یکی از روش‌های فرار مالیاتی، پول‌شویی و ایجاد اخلال در اقتصاد کشور کد فروشی و فاکتور فروشی است و یک خلاف به حساب می‌آید.

عواقب خرید فاکتور صوری

در ادامه مقاله فاکتور صوری چیست به عواقب خرید این فاکتور می‌پردازیم. یکی از نتایجی که خرید فاکتور صوری به دنبال دارد این است که اداره امور مالیاتی دفاتر را رد کرده و مالیات و مجازات‌های سنگین را به همراه دارد. اگر رد دفاتر صورت گیرد، واحد اقتصادی خریدار فاکتور در سیستم مالیاتی سابقه منفی می‌گیرد، فرد رسیدگی کننده این مسئله‌ را حتی در سال‌های آینده مورد توجه قرار می‌دهد.

یکی از نتایج محتمل دیگر خریدن فاکتور صوری، در ماده 274 و 279 اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم گفته شده که حتی شاید زندان به دنبال داشته باشد.

از افراد حقیقی و حقوقی که پرونده در اداره امور مالیاتی تشکیل داده اند و با دادن فاکتور رسمی دارای اعتبار مشکلی ندارند، محصول خود را خریداری کرده و خدمات مورد نیازتان را بگیرید.

با استفاده از سایت مالیات بر ارزش افزوده، سازمان ثبت کمپانی‌ها، کد ملی و منابع دیگر ارزش و معتبر بودن فروشنده محصول یا ارائه دهنده خدمات را بررسی کنید و از مستندات لازم برای رویدادهایی که برایتان ایجاد می‌شود برخوردار باشید.

دادن فاکتورهای حقیقی که بعضی از فروشگاه‌ها یا افراد بابت گرفتن خدمات یا خریدن محصول عرضه می‌کنند خیلی از فاکتورهای صوری بهتر می‌باشد.

ماده 19 قانون  مالیات بر ارزش افزوده

بر اساس این قانون که زیر نظر اداره دارایی مدیریت  میشود کلیه اصناف تجاری بایستی در صدور فاکتور و فروش محصولات یا ارائه خدمات نسبت به صدور فاکتور رسمی اقدام کننده و صدور فاکتورهای غیر رسمی مشمول جرایم  و مجازات هایی میشود .همچنین لازم به ذکر است که صدور فاکتور فروش رسمی هیچ ربطی به بزرگ بودن واحد تجاری ندارد و همگی موظف به رعایت قانون میباشد .  از این  رو برای کلیه عزیزانی که در صدور فاکتور فروش دارایی یا همان فاکتور رسمی تولیدی بازرگانی مهران  نسبت به فروش فاکتور خدمات کاملا قانونی ارائه میکند .

فاکتور رسمی دارایی

فاکتور رسمی مورد تایید دارایی با با بهترین قیمت از تولیدی بازرگانی مهران  خریداری کنید . در کمتر از 2 ساعت فاکتور شما آماده  و کلیه جزییات آن قانونی و قابل اسعلام میباشد . یک مشاوره رایگان از ما و بهترین قیمت برای شما برای صدور یک فاکتور رسمی کاملا قانونی  و مرد تایید دارایی

فاکتور رسمی اکسل

قابل توجه مشتریان عزیز که جهت خرید فاکتور چاپی  مراجعه میکنند ، ما صدور آنلاین فاکتور رسمی داریم و خدمات چاپ فاکتور رسمی توسط بازرگانی مهران ارائه نمیشود   . خریدار فاکتور رسمی از ما فایل اکسل فاکتور را دریافت میکند و  از بابت ارزش  قانونی ، فاکتور کاملا مورد تایید اداره داریی میباشد

فاکتور رسمی با کد ملی

قابل توجه عزیزانی که جهت صدور فاکتور رسمی مراجعه میکنند ، جهت حفظ ارزش های قانونی فاکتور و هزینه ای که بابت این فاکتور پرداخت میکنید مشخصاتی که بازرگانی مهران از ما عزیزان جهت صدور فاکتور میخواهد را کاملا با دقت و به درستی به ما تحویل دهید چرا که این کار تنها برا منفعت خودتان میباشد و چنانچه کد ملی فرد یا مشخصات دیگر اشتباه وارد شود ممکن است در آینده با مشکلاتی مواجه گردید

صدور فاکتور رسمی خدمات

عمده فاکتور رسمی هایی که صادر میشوند برای ارائه خدمات یا فروش محصولات است . شرکت هایی که در زمینه ارائه خدمات فعالیت دارند بدون صدور فاکتور رسمی نمیتوانند همکاریهای خوبی در زمینه کاری خود داشته باشد . از این رو بازرگانی مهران  بهترین گزینه برای صدور فاکتور رسمی شماست  . فاکتور تجاری معتبر شما در 2 ساعت کاری صادر خواهد شد

کارایی‌های فراوان فاکتور فروش

در همه‌ی بنگاه‌های اقتصادی بزرگ و کوچک که شامل سیستم مالیات بر ارزش افزوده هستند باید برای مشتریان خود فاکتور رسمی فروش صادر کنند و خیال خریدار از این بابت می‌تواند راحت باشد.

بنابراین خریداران می‌توانند از تمام واحدهای تجاری کوچک و بزرگ در قبال مبلغی که برای محصول و خدمات می‌پردازند فاکتور رسمی بگیرند و در صورتی که فروشنده از تحویل فاکتور فروش رسمی امتناع کند متهم به جرم‌های مربوطه می‌شود.

یکی از کاربردهای دیگر آن برای محصولات غیر فیزیکی یعنی خدمات می‌باشد که صدور فاکتور رسمی در این زمینه ضروری می‌باشد.

ایجاد حس اعتماد

در زمان خرید کالاها مشتریان به علت‌های گوناگون دوست دارند فاکتور خریدشان را تحویل بگیرند. ولی احتمالا اصلی ترین دلیل آن‌ها برای این کار اطمینان بیشتر نسبت به فروشنده و فروشگاه می‌باشد.

با این وجود فروشنده باید دارای خصوصیات متفاوتی باشد تا خریدار بتواند به او اطمینان کند اما از سوی دیگر داشتن یک فاکتور که اطلاعات مهمی مانند شماره تلفن دو طرف معامله، ثبت زمان و هزینه داده شده برای کالا یا خدمت، در آن درج می‌شود موجب اطمینان بیشتر خریدار می‌شود. فاکتور همچنین می‌تواند برای ارتباطات بهتر و فروش بیشتر محصولات به خریداران، به فروشنده کمک کند.

تا اینجا متوجه شدید که اهمیت فاکتور رسمی چیست اما در ادامه به برخی ویژگی‌های دیگر آن نیز می‌پردازیم.

کاربرد فاکتور رسمی پس از خرید

فاکتور رسمی در رابطه با خیلی از کالاها به عنوان برگه ضمانت یا کامل کننده آن کاربرد دارد. این فاکتور نشان دهنده تاریخ مبادله محصول و اطلاعات دقیق فروشنده و خریدار است، از این رو اکثر خریداران ترجیح می‌دهند در کنار برگه ضمانت، فاکتور  محصولی که می‌خرند را هم داشته باشند.

گارانتی مبلغ و کیفیت

فاکتور فروش رسمی برگه‌ای قابل پیگیری می‌باشد. بنابراین این اعتماد برای خریدار به وجود می‌آید که کالای خریداری شده درست با چیزی که در فاکتور نوشته شده است مطابقت دارد. این فاکتور نیز وسیله‌ای است برای مطمئن شدن از خرید کالا یا گرفتن خدمات با هزینه قابل قبول. اینگونه خریدار احساس می‌کند که مبلغ درج شده در فاکتور، مناسب و دقیق بودن قیمت آن را اثبات می‌کند. اما در صورتی که مشتری کالا یا خدمتی را بدون فاکتور بخرد بابت هزینه پرداخت شده و سایر خصوصیات آن دچار تردید می‌شود.

درخواست حقوق به صورت قانونی

شما با استفاده از فاکتور رسمی که یک برگه قانونی معتبر می‌باشد توانایی پیگیری قانونی دارید.  با تکیه بر فاکتور رسمی خریدار قادر است بر علیه فروشنده که آن را صادر کرده است اقامه دعوی کند. با این امکان خریدار مطمئن می‌شود که اگر کالای خریداری شده با آنچه در فاکتور درج شده یکی نیست می‌تواند پی قضیه را بگیرد و حقوق پایمال شده خود را از نظر قانونی درخواست کند. اگر مبادله‌ای با یک هزینه بیشتر و یا با پرداخت‌های قسطی صورت گیرد، این قابلیت اهمیت بیشتری دارد.

بخش مشخصات کالا و خدمات مورد معامله در فاکتور رسمی

 • شرح کالا / خدمات
 • تعداد
 • واحد اندازه گیری
 • مبلغ واحد ( ریال  )
 • مبلغ کل ( ریال  )
 • مبلغ تخفیف ( ریال / درصد  )
 • مبلغ کل پس از تخفیف ( ریال  )
 • جمع مالیت و عوارض ( ریال )
 • جمع مبلغ کل به علاوه جمع مالیت و عوارض

شرایط و نحوه فروش ( در قسمت پایین فاکتور رسمی  ) که با دو چک باکس نقدی و غیر نقدی ذکر میشود  و باکس توضیحات در کادر پایین جدول میباشد

محتوای خارج از جدول در صدور فاکتور رسمی

درج عنوان شماره سریال و تاریخ  در بالای فاکتور  و عنوان مهر و امضای فروشنده  و خریدا در پایین فاتور رسمی نیز یک امر ضروری محسوب میشود

جدول بندی فاکتور رسمی

در صدور فاکتور رسمی 3 بخش اصلی  در فاکتور عبارتند از  :

 1. مشخصات فروشنده
 2. مشخصات خریدار
 3. مشخصات کالا یا خدمات مورد معامله

بخش مشخصات فروشنده و خریدار  در صدور فاکتور رسمی

 • نام حقیقی یا حقوقی شخص
 • شماره اقتصادی
 • شناسه ملی
 • نشانی کامل استان : شهرستان  و شهر  و نشانی شرکت یا محیط کار رسمی
 • کد پستی ( 10 رقمی )
 • تلفن  / نمابر

اینکه تعرفیه و بخشنامه ای برای شرایط سنی تبلیغ شود خیر محدودیتی قائل نشده اند . اما در حالت کلی افراد زیر 18 سال نمیتوانند به عنوان هیات مدیره یک شرکت ثبتی اعلام حضور کند و درو اقع این محدودیت در روند ثبت شرکت شما به   حد اقل 18 سال میباشد .

شما برای راه اندازی یک شرکت باید یک حساب بانکی به نام خود شکرت داشته باشید و حد اقل وجه 100 هزار تومان در حساب شما موجود باشد . برای هزینه های ثبت شرکت نیز بسته به مراکز ثبت شرکت و برند بین 2 میلیون تا 8 میلیون تومان متفاوت میباشد . برای صدور فاکتور رسمی نیز هزینه ای نیاز نیست پرداخت کنید تنها کافیست شرکت شما ثبت و  زیر نظر دارایی باشد

بله . روزنامه رسمی از اداره های مورد تایید قوه قضاییه میباشد و  میتوانید برای ثبت شرکت خود به آن مراجعه کنید و دادو ستدهای خود را با فاکتور رسمی دنبال کنید

سامانه تدارکات الکترونیکی یا همان سامانه ستاد یک سامانه رسمی دولتی برای داد و ستدهای خرید جزیی ، مناقصه و مزایده میباشد و کلیه داده ستدهای داخل سامانه که بین درخواست کننده  و تامین کننده صورت میگیرد نیاز مند صدور فاکتور رسمی میباشد و  استفاده از فاکتور غیر رسمی در آن غیر قانونی میباشد

این بخشنامه ایست که ذینفعان آن ادارات کل امور مالیاتی  میباشد  و طبق محتوای این بخشنامه که مخاطب آن واحدها یا اشخاص مشمول پرداخت مالیات مستقیم میباشند ( اداره برق  گاز ، آب ، برق و…..  ) جهت حذف جرائم از صورت حساب مالیاتی خود با ارائه بارنامه، بلیط، قبض و …. امثالهم طبق مواد 169 و 169   جرائم دیرکرد مالیاتی بر آنها بخشیده میشود

خیر . بر اساس بخشنامه 3954 /200/ص افرادی که خارج از ایران سکونت دارند نیازی ره درج شماره اقتصادی آنها نخواهد  بود و درج شماره اقتصادی آنها روی فاکتور رسمی بایستی شماره اقتصادی خارجی این افراد باشد ( ویژه  وارد کننده ها  )

مالیات فصلی مالیاتی است که به صورت فصلی محاسبه و بر اساس اصلاحیه اجرایی 24468/200/ص کارفرمایان موظفند که نهایتا تا 30 روز اقدام به پرداخت مالیات کننده . در غیر این صورت جرایم محاسبه خواهد شد

بانک ها از صنف های اداری هستند که مشمول پرداخت مالیات مستقیم بوده و در کلیه معاملات بانکی  و صدور فاکتور رسمی موظفند طبق تبصره 1 ماده  186  قانون مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی را در کلیه معاملات درج نمایند .

بیشتر مشتریان عزیز که جهت خرید فاکتور رسمی مراجعه میکنند این  سوال را میپرسند که چه فاکتوری مورد تایید دارایی است .  هر فاکتور که صحت و سقم موارد زیر در آن تایید شود یک فاکتور رسمی قانونی بشمار میرود .

 • قوانین اقتصاد و دارایی  در آن رعایت شده باشد
 • یک کد اقتصادی 12 رقمی  معتبر در فاکتور باشد
 • شماره ثبت شرکت یا روزنامه رسمی در فاکتور  درج شده باشد
 • کلیه مشخصات تامین کننده ( فروشنده یا ارائه کننده خدمات  )  و خریدار  (  درخواست کننده )  در فاکتور ذکر شود
 • محتوای خدمات یا محصولات یا همان شرح کالا یا خدمات کامل و دقیق در فاکتور درج شود
 • واحد محصولات یا واحدهای خدماتی در فاکتور درج شود
 • مالیات بر ارزش افزوده با نرخ دقیق 9 درصد مالیات در فاکتور محاسبه شده باشد
 • و گواهی مهر و امضا و اثر انگشت ( یا مهر برجسته  ) روی فاکتور ذکر شده باشد

صدور فاکتور رسمی برای کلیه واحدهای تجاری کوچک و بزرگ که زیر نظر امور  مالیاتی میباشند یک امری قانونی و الزامی است  همه واحدهای صنفی رسمی باید در کلیه پروژه های فروش و ارائه خدمات نسبت به آن اقدام کنند . چنانچه شرکت های ثبت شده در فروش یا ارائه خدمات خود نسبت به صدور فاکتور غیر رسمی اقدام نمایند مجازاتهای نقدی و غیر نقدی برای آنها با پیگیریهای اداره دارایی اعمال خواهد شد

به هیچ وجه . برخی از همکاران نسبت به فروش فاکتور رسمی غیر قانونی و بدون هیچ گونه ارزش قانونی اقدام میکنند و زمانی که کار به پیگیریهای قضایی میرسد متوجه جعلی بودن شناسه ملی یا ثبت شرکت میشوید . بازرگانی امین فروش فاکتور رسمی با با استعلام دقیق آنلاین با شما و ثبت رسمی  ارائه میکند که کاملا با صدور فاکتور صوری متفاوت  میباشد  . فاکتورهای صوری فاکتورهایی هستند که تنها با ظاهر فاکتور رسمی صادر میشوند اما هیچ ارزش قانونی در فاکتور دیده نمیشود

چه کسانی فاکتور صوری صادر میکنند  ؟

افرادی اغلب اقدام به این کار میکنند که نیت دور زدن امور مالیاتی را داشته  ویا میخواهند از طریق این کار کلاهبرداری نمایند .

مشاوره صدور فاکتور از بازرگانی امین

بازرگانی امین در کلیه ساعات کاری پاسخگوی شما عزیزان برای صدور فاکتور رسمی قانونی میباشد میتوانید در ساعات کاری با ما تماس حاصل نمایید تا راهنمایی های لازم به شما عزیزان داده شود

زمانی که برای خرید فاکتور رسمی اقدام میکنید طبیعتا ممکن است اطلاات مفیدی از ماهیت یک فاکتور رسمی نداشته باشید . در مطالب بالا نسبت به جزییات یک فاکتور فروش دارایی یا همان فاکتور رسمی توضیحات  کاملی داده شد اما  بد نیست علاوه بر جزییات فاکتور رسمی  و استعلام شناسه ملی در فاکتور نگاهی هم به ریز جزییات حساس فاکتور بپردازیم . در یک فاکتور رسمی خریداری شده به نکات زیر توجه کنید تا بتوانید اصل یا جعل بودن فاکتور را تشخیص دهید

 • فاکتور فروش رسمی باید دارای شماره سریال قرمز رنگ برجسته باشد

تاریخ تسویه فاکتور گزینه ای توافقی بین تامین کننده و درخواست کننده است  و قانون خاصی ندارد  . بدین ترتیب اگر قصد صدور فاکتور رسمی دارید بایستی شرایط بازار را بسنجید  و جهت مشاوره بیشتر با ما تماس بگیرید

 1. بعد از ایجاد فاکتور  یک شماره فاکتور  دلخواهی انتخاب کنید
 2. دکمه های ALT+F11 را همزمان بگیرید
 3. بعد از اینکه به Microsoft Visula Basic for Applications رفتید  روی گزینه This Workbook  که زیر مجموعه Microsoft Excel Objects قرار دارد دو بار کلیک کنید
 4. کدی که در پایین سطرها میبینید را در Microsoft Visual Basic for Applications کپی کنید

 

Private Sub Workbook_Open()
Range(“C2”).Value = Range(“C2”).Value + 1
End Sub

مرحله دوم

 • از بخش Developer  گزینه  Macro Security را بزنید و  با انتخاب Enable all macros تیک پایین سطرها  Trust access to the VBA project object model را بزنید
 •  سپس Macro-Enabled را به عنوان فرمت فایل انتخاب کرده  و ذخیره کنید 
 • برنامه را ببندید و یک بار کامپیوتر را راه اندازی مجدد بزنید

نکته : فراموش نکنید که فاکتورهای خود را با فرمت  Excel Macro-Enabled   Template ذخیره کنید

این روزها بیشتر فاکتور رسمی ها با اکسل تنظیم و طراحی میشوند . این مهم نیست که شما دسته فاکترو رسمی داشته باشید یا فاکتور رسمی اکسل استفاده کنید . این مهم است که جزییات و ارزش قانونی داشته باشد .  ما مشاوره رایگان در خرید فاکتور فروش دارایی به شما خواهیم داد

بله مشکلی ندارد . فرم های مختلی در خصوص صدور فاکتور رسمی الگوی کار میباشد این فرم ها اغلب یا مستطیل عمودی هستند یا افقی  . در مستطیل های افقی تعداد سطرها کمتر و ستون ها بیشتر است و در  مستطیل های عمودی تعداد سطرها بیشتر میباشند  . اما لازم به ذکر است که هیچ جزییات اصلی حذف یا با کادرهای دیگر تداخل ایجاد نخواهد کرد . جهت مشاوره بیشتر با بازرگانی امین تماس بگیرید

بله برخی افراد هستند که در این زمینه کلاهبرداریهایی میکنند . در حین صدور فاکتور رسمی دو آیتم فاکتور به حروف و فاکتور به عدد لحاظ میشود . در صدور فاکتور باید در جایگاه تامین کننده یا خریدار مراقب این موضوع باشید  و دقت کنید که فاکتور را یک بار کامل بررسی نمایید  از آنجایی که واحد پول رسمی ما در ایران ریال است کل مبالغ درج شده به حروف  و عدد بر حسب ریال باشند . کاربری از ما پرسید که اگر متوجه فاکتور نشویم و بنا ر اعتمادی که به طرف مقابل داریم فاکتور را بررسی نکرده باشیم میتواند علیه ما بر مبنای همان مبلغ درج شده شکایت کند و در این صورت ما باید چه کنیم  ؟

بله  .  ارزش فاکتور به مبلغی است که درج شده نه آن چیزی که شما به صورت لفظی به توافق رسیده اید . اما اگر طرف مقابل به قصد کلاهبرداری مثلا 1 صفر بیشتر در فاکتور درج کرده و شما به عنوان یک خریدار آن را مهر و امضا کرده باشید  و فاکتور صادر شده نیز رسمی باشد   :

بایستی با ادعای جعل فاکتور ، جعلی بودن  فاکتور موجود را اثبات کنید تا کلاسه پرونده شما به عنوان دعوای حقوقی رد  شده و سپس با  اذعان دعوای شروع به کلاهبرداری و جعل  شکایت خود را عنوان کنید

بر اساس ماده 169 ق.م.م ذکر شده است که کلیه افراد گروه اولی و اشخاص حقیقی و حقوقی و کلیه اشخاص و شرکت هایی که مشمول مالیات های دسته مالیات های فصلی موظف هستند ( بدون استثنا ) به صورت فصلی و منطبق با قانون صورت حساب مالیات خود را تحویل دهند .  ( آیین نامه ماده 169 ق.م.م اصلاحی )

بر اساس بند چ ماده 7 قانون برنامه ششم توسعه وجوه کلیه مراکز یا افرادی که در راستای توسعه مراکز ورزشی و ورزش جوانان کمک هایی پرداخت میکنند یا اقلام  و خدمات مرتبط با محیط ورزشی ارائه میکنند و  این پرداختی ها مستقیم یا غیر مستقیم میباشند مشمول مالیات نبوده  و نیازی به صدور فاکتور رسمی نیز ندارند

در ماده 19 قانونی مالیات بر ارزش افزوده ذکر شده است که صدور فاکتور رسمی به بزرگ بودن یا کوچک بودن صنف ها بستگی ندارد  و کلیه اصناف خرده پا تا کارخانجات دولتی و خصوصی بایستی نسبت به صدور فاکتور رسمی اقدام نمایند . این امری اجباریست و اجر صنفی از صادر کردن فاکتور رسمی مورد تایید دارایی در فروش کالا یا ارائه خدمات کوتاهی کند جریمه هایی را متقبل خواهد شد .

یا بهترین است بگوییم مودی کیست  ؟ مودی به هر فردی میگویند که نسبت به ارائه مالیات  اقدام میکند . شما نیز اگر صورت حساب فاکتورهای رسمی خود را به اداره مالیات ببرید و قصد پرداخت مالیات داشته باشید مودی محسوب میشوید

در واقع به هر فردی که در جامعه به عنوان یک شهروند شناخته میشود شخص حقیقی میگویند .

کلیه درگاه های پرداخت از جمله زرین پال و سایر درگاه های بانکی بایستی با کد مالیاتی راه اندازی شود . شاید تصور کنیم که فاکتور رسمی تنها برای فروش فیزیکی کالا صادر میشود اما اگر دقیق تر به این قضیه نگاه کنیم این روزها همه پرداخت های اینترنتی یک فاکتور رسمی دارند . هر پرداخت اینترنتی که با کد مالیاتی صاحب درگاه در ارتباط است مالیات مستقیم دارد و فاکتوری که برای آن صادر میشود و مالیات بر ارزش افزوده در آن محسوب میشود یک فاکتور رسمی با مالیات مستقیم محسوب میگردد . لذا کلیه درگاه های پرداخت بایستی با کد مالیاتی سطح 4 راه اندازی گردند

خرید و فروش فاکتور رسمی

 با تولیدی بازرگانی مهران  و خدمات خرید و فروش فاکتور رسمی آشنا شوید . تولیدی بازرگانی مهران در کمترین بازه زمانی  خدمات صدور فاکتور رسمی قانونی را برای شما عزیزان انجام میدهد . خرید و فروش فاکتور رسمی به دلیل اعتمادی که فی ما بین تامین کننده  و درخواست کننده خدمات یا خریدار کالا بایستی ایجاد شود انجام میگردد . میتوانید بهترین قیمت را از ما داشته باشید  و ظرف مدت 2 ساعت کاری فاکتور رسمی خود را  از تولیدی بازرگانی مهران دریافت کنید .

فاکتور رسمی چیست؟

فاکتوری که برای سازمان امور مالیاتی معتبر باشد و در صورت تحویل آن به این سازمان برای خریدار و فروشنده قرارداد حقوقی تعیین شود فاکتور فروش رسمی نام دارد. این فاکتورها از شرکت‌های حرفه‌ای اخذ و عرضه می‌شوند که آنها به دو دسته فاکتورهای شرکت‌های تولیدی و بازرگانی تقسیم می‌شوند که هر دو نوع معتبر هستند و گرفتن و صدور آن‌ها با توجه به درخواست خریدار انجام می‌شود.

آغاز فعالیت شرکت‌های بازرگانی تایید شده پس از گرفتن کد اقتصادی می‌باشد اما بعد از دورانی قدرت آن‌ها توسط افراد سودجو کاهش پیدا می‌کند و از فهرست دارایی بیرون می‌روند و وارد لیست سیاه می‌شوند. اما هنگام کار با این شرکت‌ها آن‌ها ثبات دارند و معتبر می‌باشند و مسئولان مربوطه هیچ نوع ایرادی از آن‌ها نمی‌گیرند و غالبا درصد آن‌ها از یک تا دو درصد می‌باشد.

اما فاکتورهای شرکت‌های تولیدی با توجه به میزان فروش تهیه کننده، مازاد فاکتورهای تولید کنندگان هستند که این مازاد توسط آن‌ها برای فروش قرار داده شده و همیشه معتبر است اما به دلیل محدودیتی که در اخذ و عرضه دارد آسان نیست و با توجه به سفارش خریدار قیمتش از 2 تا 5/3 درصد است و تمام مدارک مورد نیاز را هم در اختیار دارد و بعد از اینکه خریدار سفارش دهد به همراه پیش پرداخت به خریدار اخذ و عرضه می‌شود.

طرز  طراحی فاکتور رسمی  

حالا که فهمیدید فاکتور رسمی چیست به طرز تهیه آن می‌پردازیم. امروزه برنامه‌های حسابداری زیادی وجود دارد و افراد با آن‌ها زیاد کار می‌کنند، از این رو صدور فاکتورهای مختلف زیاد پیچیده و سخت نیست چون شما از طریق این برنامه‌ها قادر به تهیه و چاپ فاکتورهای رسمی به صورت خودکار هستید.

به صورت کلی صدور انواع فاکتورها از طریق برنامه‌های حسابداری رایج به سرعت امکان پذیر است و افراد می‌توانند فاکتورهای مختلف از قبیل فاکتور رسمی و غیر رسمی، پیش فاکتورها، فاکتورهای فروشگاهی، فاکتورهای نمایشی، فاکتورهای شخصی و فاکتورهای انبار را بسیار سریع صادر کنند.

چه مشاغلی نیاز به فاکتور رسمی دارند؟

صاحبان افراد حقوقی، افراد بازاریاب و صنف‌ها نیاز به گرفتن شماره اقتصادی دارند به دلیل اینکه سازمان امور مالیاتی ایران می‌تواند تمام کارهای اقتصادی افراد مشغول در زمینه اقتصادی را با رصد و رهگیری این شماره به آسانی گردآوری، رصد و نظارت کند.

همه‌ی بنگاه‌های اقتصادی که دارای گواهینامه ارزش افزوده می‌باشند نیاز به فاکتور رسمی دارند. این افراد که به ارائه سرویس یا کالایی می‌پردازند، یا به عنوان فرد حقیقی کار می‌کنند یا دارای بنگاه‌های اقتصادی عظیمی هستند. این دو نوع پس از دریافت مبلغ از خریداران خود وظیفه دارند یک فاکتور رسمی با رعایت اصول استانداردهای دارایی صادر کنند.

فاکتور رسمی معتبر برای دارایی

یک فاکتور رسمی قابل تایید برای دارایی باید مشمول مشخصات اصلی از قبیل اطلاعات فروشنده و مشتری، شماره سریال، تخفیف‌ها، مالیات و عوارض و همچنین امضاء و مهر باشد.

اطلاعات فروشنده و مشتری شامل کد اقتصادی، شماره ملی، آدرس محل، شماره ثبت، کد پستی، شماره تلفن ثابت و همراه و سایر اطلاعات آن‌ها می‌باشد که درج آن‌ها در فاکتور رسمی ضرورت دارد.

اصلی ترین خصوصیت فاکتورهای رسمی معتبر چگونگی چاپ شماره سریال آن‌ها می‌باشد.

تعداد و میزان مبلغ کالا و خدمات عرضه شده باید شرح داده شوند، پس از تخفیف‌های داده شده آن تخفیف‌ها باید نمایش داده شوند و در مرحله بعد مالیات و عوارض بر ارزش افزوده آن برآورد شده و درج شود.

مورد آخر مربوط به مهر و امضاء می‌باشد که باید در فاکتور باشد و دقت کنید در فاکتور هیچ نوع خط خوردگی نباید وجود داشته باشد.