مقالات فاکتور

اینویس چیست ؟

اینویس چیست
اینویس چیست

اینویس چیست ؟

اسناد و مدارک موجود در تجارت و بازرگانی بین المللی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و با عنوان اسناد حمل و نقل شناخته می شوند اطلاعات صورت گرفته در این اسناد شامل مشخصات محموله ها و کالاهاست , این اسناد در مبادلات خارجی به قدری مهم بوده و که می توان گفت شناسنامه ای برای کالاست , اسناد حمل و نقل , به دو دسته اسناد حمل متعارف و اسناد حمل خاص دسته بندی می شود از جمله اسناد حمل متعارف می توان به اینویس  که با عنوان فاکتور نیز شناخته می شود اشاره نمود . بازرگانی مهران ارائه کننده خدمات فاکتور رسمی با بهترین قیمت صدور فاکتور مورد تایید دارایی در خدمت شماست . جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با  :

  • پروفرما اینویس چیست ؟
  • اینویس چیست ؟
  • مهم ترین تفاوت پروفرماها و اینویس ها
  • انواع اینویس ها
  • بکینگ لیست چیست ؟

خرید آنلاین فاکتور فروش رسمی

پروفرما اینویس چیست ؟

پروفرما اینویس همان پیش فاکتور بوده که قبل از هر نوع معامله مالی از تأمین کننده دریافت می کنیم از این برگه به دو جهت می توان استفاده کرد اول اینکه می توان از وزارت صمت مجوز دریافت کرد و دوم اینکه در رابطه با کالا و شرایط آن اطلاعات دقیقی به ما می دهد .

اینویس چیست ؟

 اینویس که با نام دیگر فاکتور نیز شناخته می شود از اسناد مهم تجاری بوده و از اسناد حمل متداول می باشد بدین معنی که باید در کلیه اسناد حمل وجود داشته باشد به طور کلی میتوان گفت که این برگه همان فاکتور خرید و نوعی سند تجاری مهم در تشریفات گمرکی محسوب می شود هر کالای خریداری شده این برگه را دارا می باشند که نشان دهنده ارزش کالای خریداری شده و تعداد آن است مطابق با تشریفات بین المللی این سند را فروشنده تهیه و به نام خریدار می زند فروشنده پس از اینکه آن را تنظیم نمود و مسئول حسابداری وی نیز آن را تأیید کرد باید برای گمرک و خریدار ارسال نماید از طرفی خریدار باید آن را برای ترخیص کالا از گمرک مقصد ارائه نماید .

اطلاعات درج شده در اینویس ها

کلیه اطلاعات درج شده بر روی این سند بر روی کاغذ مارک دار در صورت امکان دارای مارک شرکت فروشنده درج گردد , این اطلاعات باید دارای تاریخ صدور , شماره مسلسل , ردیف کالا یا خدمات , اطلاعات فروشنده کالا شامل نام شرکت , آدرس پستی و… , اطلاعات گیرنده , کد تعرفه گمرکی , قیمت کل کالا , قیمت واحد کالا و مشخصات کالا باشد .

مهم ترین تفاوت پروفرماها و اینویس ها

در رابطه با تفاوت این دو می توان گفت که پروفرما مشخصاتی از کالا , شرایط فروش آن و خدمات را شامل می شود پروفرما همان پیش فاکتور است که برای معاملات تجاری داخلی و یا بین المللی استفاده می شود پروفرما توسط فروشنده تهیه شده و موارد موجود در آن شامل مشخصات کالا , هزینه های مربوطه , تاریخ و اعتبار , مشخصات شرکت مبدأ و شرکت مقصد و…. است که توسط فروشنده تکمیل شده و در انتها یز باید وی پیش فاکتور را مهر و امضا کند تفاوت پروفرما و اینویس در این بوده کع پروفرما قابل تغییر به غیر است اما اینویس ها پیش فاکتورهایی نهایی شده بوده که فاکتور نام دارند و فاکتورها را بر خلاف پیش فاکتورها نمی توان تغییر داد .

انواع اینویس ها

به طور کلی اینویس ها سه نوع هستند اینویس های گواهی شده نوع اول است که در آن فروشنده باید کالای صادر شده را از طرف کشوری که ممنوعیت ندارد تأیید نموده و به تأیید امضای اتاق بازرگانی محل یا مقامی مسئول برسد ؛ اینویس های تأیید شده نوع دوم است که که فروشندگان باید جدا از تأیید و امضای سفارت یا کنسولگری کشور خریدار را نیز دریافت کند و نوع سوم اینویس هاس کنسولی است که نوعی فرم چاپی بوده و باید از طریق سفارتخانه های کشور فروشنده تکمیل و مهر گردند و هزینه آن را نیز فروشنده می پردازد .

بکینگ لیست چیست ؟

بکینگ لیست از جمله اسناد بین المللی بوده که در آن اطلاعات مهم صادراتی و یا وارداتی مانند بسته , ابعاد , وزن , شیوه بسته بندی و… درج می شود بکینگ لیست را می توان در کنار فاکتور تجاری ارائه نمود لازم به ذکر است که نمی توان آن را جایگزین فاکتور تجاری کرد .

خرید فاکتور رسمی فروش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *