مقالات فاکتور

اهمیت فاکتور در خرید و فروش

اهمیت فاکتور در خرید و فروش
اهمیت فاکتور در خرید و فروش

اهمیت فاکتور در خرید و فروش

فاکتور برگه ای تجاری است که فرد فروشنده مطابق خریدی که صورت گرفته برای خریدار صادر می کند فاکتورها شامل مواردی چون , مشخصات فروشنده ع مشخصات خریدار , تارخ خرید , نوع کالا , قیمت کالای خریداری شده , قیمت کل و….می باشد همچنین اگر تفاوقی نیز صورت گیرد را نیز می توان در آن درج نمود یا حتی میتوان می زان وجه پرداخت شده یا باقی مانده را در آن درج نمود اما یک سوال اهمیت فاکتور در خرید و فروش چیست ؟ و چرا در تجارت از فاکتور استفاده شده و استفاده آن چه مزایایی دارد ؟ در ادامه بیشتر به این مباحث می پردازیم . بازرگانی مهران با صدور آن و فروش فاکتور رسمی با بهترین قیمت در خدمت شماست . اگر برای خرید فاکتور رسمی میخواهید اقدام کنید . در ادامه مطلب  همراه ما باشید با :

  • فاکتور رسمی چیست و چه مشخصاتی دارد؟
  • اهمیت فاکتور در خرید و فروش
  • نکات مهم در فاکتور نویسی چیست ؟

صدور و فروش فاکتور رسمی در  2 ساعت

فاکتور رسمی چیست و چه مشخصاتی دارد؟

فاکتور رسمی براساس قوانین وزارت امور اقتصاد و دارایی تنظیم شده و مورد تایید دارایی می باشد از این فاکتور در تمام بنگاه های اقتصادی کوچک و بزرگ , که مشتمل نظام مالیات بر ارزش افزوده هستند اجباری و حتمی می باشد فرقی ندارد که کالا دارای هزینه کم یا زیاد ومخاطب شما اشخاص حقیقی یا بنگاه های اقتصادی باشد در هر صورت اگر مشمول نظام مالیات بر ارزش افزوده باشند باید در عوض پرداخت مشتریان به آنها فاکتور رسمی داد این فاکتورها دارای مشخصاتی چون شماره سریال , اطلاعات خریدار و فروشنده , تخفیفات مالیات و عوارض عدم وجود خط خوردگی و امضاء و مهر در آن صورت گرفته باشد .

اهمیت فاکتور در خرید و فروش

از فاکتور برای نظم بخشیدن به کارها استفاده می شود از طرفی هم از فاکتور رسمی به عنوان سند برای ارائه مراجع قانونی و مالیاتی استفاده می شود به خصوص اگر کالای خریداری شده از مبلغ بالایی برخوردار شده باشد در کل اهمیت فاکتور در خرید و فروش شامل موارد زیر می باشد .

  • جلب اعتماد مشتری به خریدار با براساس جزئیات مهم در آن مانند اطلاعات تماس فروشنده و خریدار , قیمت پرداخت شده بابت کالا یا میزان وجه پرداخت شده یا باقی مانده در آن می باشد .
  • برخی از کالاها خدمات پس از فروش دارند که علاوه بر برگه گارانتی در فاکتور قید می شود.
  • از فاکتورهای رسمی می توان در صورت عدم انطباق محصول با مشخصات درج شده در فاکتور اقدام به پیگیری حقوقی نمود.

نکات مهم در فاکتور نویسی چیست ؟

علاوه براهمیت فاکتور در خرید و فروش کالا نوع نوشتن آن نیز بسیار مهم می باشد بهتر است برای فاکتورهای رسمی برای جلوگیری از عدم خط خوردگی در آن از سیستم های کامپیوتری استفاده نمود تاییدیه فاکتورها از سازمان امور مالیاتی صورت می گیرد و دارای مشخصاتی می باشد فروشندگان باید طبق قوانین سازمان نظام و مالیات بر ارزش افزوده صدور فاکتور در هر خرید و فروش الزامی می باشد در غیر این صورت مشتری می تواند از فروشنده شکایت کند .

فاکتور برای خرید و فروش های حساس

معاملاتی هستند که اهمیت فاکتور را بیش از پیش جلوه میکند . مثلا : فاکتور طلا سندی برای نشان دادن مالکیت مصنوعات طلا می باشد اهمیت فاکتور در خرید و فروش طلا بسیار مهم شمرده می شود به خصوص که در این روزها بازار طلا دچار نوسانات بوده و شاهد قیمت روز افزون آن هستیم توسط فاکتور می توان در صورت جعلی بودن آن را مورد پیگرد قانونی قرار داد بخش های اصلی این فاکتور شامل سربرگ فاکتور , مشخصات خریدار , نام کالای خریداری شده , قیمت روز طلا , فی اجرت یا کارمزد , قیمت نهایی پرداختی , مهر و امضای طلافروشی , قیمت نهایی پرداختی , مالیات برارزش افزوده , متعلقات طلا ( سنگ تزئینی , چرم و..) می باشد که در یک فاکتور طلای خریداری شده یا فروخته شده باید شامل این موارد باشد . اما فاکتورهایی از این قبیل خرید و فروش ها که یک طرف آن یک شخص میباشد اهمیت کمتری از یک داد و ستد سازمانی دارد . از این رو با بالا رفتن اهمیت فاکتور  در معاملات بین سازمانی و شرکتی باید رسمی باشند . بدین جهت فاکتور رسمی تنها فاکتور فروش رسمی شناخته میشود که بازاریان باید نسبت به صدور آن حساسیت بالایی داشته باشند .

قیمت صدور فاکتور رسمی چنده  ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *