اخبار کالا

احتمال کاهش چشمگیر قیمت کالاهای اساسی در 1041

احتمال کاهش چشمگیر قیمت کالاهای اساسی در 1041
احتمال کاهش چشمگیر قیمت کالاهای اساسی در 1041

احتمال کاهش چشمگیر قیمت کالاهای اساسی در 1041

عضور هیئت رییسه اتاق اصناف ایران با اشاره به اینکه ثبات بازار ارز آرامش را به کالاها برمی گرداند عنوان کرد : در صورت ادامه روند کاهشی قیمت دلار و ثبات آن , مطمئنا کاهش 30 الی 40 درصدی قیمت کالاها را مشاهده می نماییم .

به نقل از ایرنا عضو هیئت رییسه اتاق اصناف ایران محمود بنانژاد با اشاره به اینکه بخشی از نوسانات قیمت بر اساس تغییرات نرخ دلار مختص به علم اقتصاد صورت میگیرد گفت : بخشی از اقتصاد « چسبندگی قیمت ها »محسوب شده که در صورت کاهش یافتن یا افزایش یافتن قیمت دلار قیمت کالا نیز تغییر پیدا می کند .

بنا نژاد ادامه داد : اینکه با قیمت کاهش نرخ دلار همزمان قیمت کالاها نیز کاهش نمی یابد نداشتن ثبات در این روند بوده که بازار را دچار تنش می کند .

وی در ادامه با اشاره اینکه تولیدکنندگان نمی توانند به کاهش نرخ دلار اطمینان نمایند افزود : اگر نرخ کاهش یافته دلار به مدت طولانی ثابت بماند در قیمت کالاها نیز کم کم تأثیر خواهد گذاشت .

عضو رییسه اتاق اصناف ایران با بیان اینکه قیمت دلار به روند طبیعی بازگرداننده آرامش به بازار است تصریح کرد : بر نوسانات  قیمت برخی از کالاها قیمت دلار تأثیر مستقیمی داشته که هم اکنون با توجه به رکود بازار و نیز شرایط عرضه و تقاضا قادر است که کاهش قیمت ها را به سرعت رقم بزند .

وی به اینکه برخی هنگام رشد نرخ دلار در جهت گرانی ها و افزایش قیمت ها سوء استفاده می کنند گفت : در حال حاضر تولید کنندگان در انتظار ثبات نرخ دلار برای نهایی کردن قیمت کالاهای تولیدی خود می باشند .

بنا نژاد با بیان اینکه به روزهای پایانی سال  آغاز سال نو نزدیک می شویم گفت : در این دوره زمانی بازار از رونق زیادی برخوردار است همین امر نیز موجب می شود کاهش قیمت دلار بر قیمت کالاها در این بازه زمانی تأثیر گذار نخواهد بود اما پس از این مدت می توان شاهد تغییر قیمت کالاها بود .

عضو هیئت رییسه اتاق اصناف ایران خاطر نشان کرد : در صورتی که کاهشی بودن نرخ دلار ادامه دار بوده و ثبات طولانی باشد بدون شک می توان شاهد 30 الی 40 درصدی قیمت کالاها در ماه مبارک رمضان بود .

وی در خاتمه نیز گفت : قیمت برخی نهاده ها از جمله مس و فولاد مطابق با رشد نرخ جهانی کاهش نمی یابد از طرفی دیگر کالاهایی که وابسته به قیمت جهانی نمی باشند  شاهد افزایش قیمت ها خواهند بود .

صدور فاکتور رسمی مورد تایید دارایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *