اخبار کالا

حذف ارز 4200 تومانی در فشار تورمی کالاهای اساسی بحران زاست

حذف ارز 4200 تومانی در فشار تورمی کالاهای اساسی بحران زاست
حذف ارز 4200 تومانی در فشار تورمی کالاهای اساسی بحران زاست

حذف ارز 4200 تومانی در فشار تورمی کالاهای اساسی بحران زاست

در ماه های پایانی سال افزایش یافتن قیمت کالاهای اساسی در حالی صورت میگیرد که همچنان دولت سیزدهمین بر حذف ارز ترجیحی همچنان پافشاری می کند .

به نقل از خبر آنلاین هر چند که در نشست های علنی و غیر علنی نمایندگان کمیسیون تلفیق چندباری با این اقدام مخالفت خود را اعلام نمودند اما هنوز دولت سیزدهم برای دریافت این مصوبه تلاش خود را می کند تعدادی از نمایندگان در این مسیر موافق دولت بوده و بر این باورند برای حذف نمودن رانت ضروری است که ارز 4200 تومانی حذف گردد .

استاد اقتصاد دانشگاه مرتضی افقه در این رابطه می گوید در حال حاضر مهم ترین مشکل از یک سو به بی تجربگی مقامات اقتصادی و از سوی دیگر به همین نکته باز می گردد که همین تیم برخوردار نبوده از تجربه کافی با هم هماهنگ نبوده و این ناهماهنگی شرایط اقتصادی را در وضعیت سخت تحت تأثیر قرار داده است .

برای مثال نمونه ای از این اتفاق را در رابطه با وعده تخصیص سهام عدالت جاماندگان مشاهده نمود ؛ زمانی که وزرای اقتصاد و تعاون , کار و رفاه اجتماعی خبر از اختصاص گرفتن سهام به بازماندگان دادند معاون سازمان برنامه بوده و اعلام نموده که برای تخصیص سهامی وجود ندارد علاوه بر این وعده مهار نمودن تورم و افزایش یافتن یارانه ها هخم مربوط به همین ناهماهنگی در تیم اقتصاد می باشد زیرا بارها خبر افزایش یارانه اعلام و از سوی عضو دیگر این کابینه خبر تکذیب گردید .

در این شرایط آنچه اهمیت دارد عزم دولت برای حذف ارز 4200 تومانی می باشد موضوعی که نمایندگان آن را تأیید نکردند و بر باور برخی نیز در صورت تصویب نشدن برای دولت مشکلاتی را به وجود می آورد زیرا دولت بر مبنای حذف این ارز مشکلاتی را تدوین نموده است .

صدور آنلاین فاکتور رسمی قانونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *