اخبار کالا

16 میلیون تن کالای اساسی از بندر امام امسال

16 میلیون تن کالای اساسی از بندر امام امسال
16 میلیون تن کالای اساسی از بندر امام امسال

16 میلیون تن کالای اساسی از بندر امام امسال وارد کشور شد

مدیر کل بنادر و دریانوردی خوزستان بیان کرد : در 11 ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل در بندر امام خمینی ( ره ) رسوب کالاهای اساسی با 29 درصد کاهش همراه بوده است .

به نقل از خبرگزاری مهر عادل دریس عنوان کرد : که در این مجتمع بندری شاهد کاهش یافتن میزان قابل توجهی ماندگاری انواع کالاهای اساسی می باشیم .

دریس افزود : بندر امام خمینی ( ره ) , به عنوان هاب غلات کشورمان , با تخلیه و بارگیری بیشتر از هفتاد درصد انواع کالاهای اساسی نقش بسزایی در زنجیره تأمین کالاهای اساسی کشور داشته است .

وی با اشاره به اینکه در 11 ماه ابتدایی امسال 271 فروند کشتی شامل کالاهای اساسی در بندر امام خمینی پهلو گرفته اند گفت : تخلیه حدود 16 میلیون تن انواع کالاهای اساسی از قبیل دانه های روغنی , کنجاله سویا , جو , گندم , برنج , ذرت , شکر و نیز روغن خوراکی صورت گرفته  که این میزان کالای اساسی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشدی 21 درصدی را به همراه داشته است .

عادل دریس ادامه داد : در جهت بهبود یافتن فرآیند بارگیری و خارج شدن کالاهای اساسی شاهد کاهش یافتن میزان قابل توجهی در رسوب و ماندگاری دیگر کالاهای اساسی در بندر امام خمینی می باشیم .

مدیر کل بنادر و دریانوردی خوزستان با اشاره به سرعت بخشیدن به خروج کالاهای اساسی از انبارها گفت : استفاده از ظرفیت های حمل و نقل ریلی , اصلاح بخشیدن فرآیندهای ترخیص و صادر نمودن مجوز های مربوطه به منظور استفاده از حد اکثر توان تجهیزاتی در فرآینده تخلیه و بارگیری از مهم ترین عواملی بوده که باعث سرعت بخشیدن به خروج کالاهای اساسی در این مجتمع بندری شده است .

لازم به ذکر است در بازدیدی که مسئولان ارشد کشور در دستگاه های اجرایی , قضائی و نظارتی از این مجتمع بندری در سال جاری داشته اند خواستار سرعت بخشیدن به تخلیه و حمل کالاهای اساسی شده بودند .

پس از بندر شهید رجایی در استان هرمزگان بندر امام خمینی ( ره ) در استان خوزستان  دومین بندر راهبردی جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود ؛ این بندر که در خور موسی قرار گرفته است ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه 50 میلیون تن کالای نفتی و غیر نفتی را دارا می باشد .این بندر با داشتن 38 اسکله فعال به طول 7 کیلومتر بزرگترین بندر فعال ایران محسوب شده و مهم ترین و بزرگترین پایانه تجاری دریایی کشور می باشد .

خرید قانونی فاکتور رسمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *