اخبار کالا

آشفته بازار شب عید زیر سایه گرانی و گرانفروشی

آشفته بازار شب عید زیر سایه گرانی و گرانفروشی
آشفته بازار شب عید زیر سایه گرانی و گرانفروشی

آشفته بازار شب عید زیر سایه گرانی و گرانفروشی

سایه گرانی و گرانفروشی بر آشفته بازار شب در کرمان سایه انداخته و مردم از افزایش قیمت کالاهای اساسی و نبود نظارت دستگاه های مؤثر گله مندند .

به نقل از خبرگزاری تسنیم از استان کرمان در صورتی که این روزها به بازار سری بزنید با قیمت سرسام آور کالاها مواجه می شوید و در تعدادی از اقلام و حتی کالاهای اساسی از ابتدای سال جاری این تورم و افزایش قیمت برای چندمین بار است که رخ داده است .

علاوه بر شب عید و خرید های مرتبط با این ایام هنگامی که به سطح بازار و بین مردم می رویم که عده زیادی حتی در خرید کالاهای اساسی مایحتاج اولیه زندگی خود دچار مشکل هستند چه اینکه به خرید شب عید برسد .

مردم از عدم نظارت بر بازار به خصوص افزایش قیمت کالاهای اساسی گله مند هستند هر چند که این کلایه ها داستان تکراری بوده که روز به روز بر سختی مردم می افزاید اینطور به نظر می رسد با اینکه طرح های مختلفی صورت گرفته اما هنوز چاره ای اساسی برای رفع این مشکل اندیشیده نشده است .

یکی از شهروندان این استان گفت : دلیل این آشفته بازار نبود نظارت کافی و برخورد نکردن با گرانفروشی ها می باشد و با میزان عیدی که به کارکنان دولت و کارگران داده می شود تنها می توان یک کیسه برنج , چند کیلو مرغ و گوشت خرید .

این شهروند کرمانی با اشاره به افزایش قیمت حبوبات , روغن , رب و دیگر کالاها گفت : کاهی شک می کنم که مسئولین ما هم از همین بازار خرید کرده و کالاو مایحتاج مورد نیاز خود را از همین همین بازار خریداری می کنند که از مشکلات و درد دل مردم بی خبرند .

وی با اشاره به اینکه افزایش قیمت کالاها هر روز سفره مردم را کوچک تر می کند گفت : این امر در حالی است که مسئولان عنوان کرده افزایش قیمت کالای اساسی نداریم .

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کرمان ارسلان میری در گفت و گویی که با خبرگزاری تسنیم داشت عنوان کرد : گلایه مردم از افزایش قیمت ها درست است و ما به عنوان یکی از متولیان مسئول رسیدگی به این تخلفات شرمنده مردم هستیم متأسفانه بخشی از این گرانفروشی ها غیر قابل اجتناب بوده و برخی نیز گرانفروشی است .

وی گفت : تعزیرات حکومتی به عنوان متولی رسیدگی , صادر کردن رأی و برخورد با متخلفین بوده و هنگامی وارد رسیدگی به این پرونده می شود که دستگاه های متولی بازرسی و نظارت نظارت را انجام داده و در صورت مشاهده تخلف موارد را به تعزیرات بفرستند .

مدیر کل تعزیرات حکومتی همچنین گفت : سازمان صنعت , معدن و تجارت متولی بازرسی از بازار برای دیگر کالاها غیر از کالاهای اساسی می باشد .

وی با اشاره به اینکه اتاق اصناف و اتحادیه های مربوطه نیز باید بر تمامی کالاها و خدماتی که زیر مجموعه اتحادیه و اتاق اصناف می باشد را بازرسی نماید گفت : دامپزشکی در رابطه با تخلفات , بهداشتی , دارویی و درمانی و در بخش فرآورده های خامی دامی و لبنی باید ناظر باشند .

میری با بیان اینکه پلیس امنیت اقتصادی در خصوص با قاچاق کالا و ارز اداره کل اطلاعات در رابطه با تخلفات کلان قاچاق کالا و ارز ورود می کنند گفت : جدیدا بسیج مستضعفین نیز به عنوان دستگاه همکار جهاد کشاورزی و صنعت , معدن و تجارت به بازرسی سطح شهر ورود کرده است .

مدیر کل تعزیرات حکومتی ادامه داد : ما هم به عنوان تعزیرات حکومتی با توجه به اینکه صراحت قانونی برای بازرسی نداریم اما حسب تأکید ریاست عالی سازمان در قالب گشت های مشترک مطابق امکانات و نیروی انسانی که در اختیارمان است گشت های مشترکی را با دیگر دستگاه ها برگزار می کنیم .

میری گفت : سامانه 135 تعزیرات حکومتی و سامانه 124 صنعت , معدن و تجارت گزارشات مردمی را دریافت نموده و براساس نظر کارشناسان و دستگاه های مربوطه رأی صادر می نمایند .

خرید قانونی فاکتور رسمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *