اخبار کالا

ذخیره سازی کالاهای استراتژیک در البرز

ذخیره سازی کالاهای استراتژیک در البرز
ذخیره سازی کالاهای استراتژیک در البرز

ذخیره سازی کالاهای استراتژیک در البرز از روند خوبی برخوردار است

دبیر قرارگاه امنیت غذایی البرز عنون کرد که ؛  هم اکنون از لحاظ تأمین نهاده ها و کالاهای اساسی در این استان مشکلی نداریم چرا که به اندازه مورد نیاز ذخیره و تأمین شده اند

به نقل از خبرگزاری مهر عبد الرضا روشن نژاد در نشست قرارگاه امنیت غذایی , با دستور کار بررسی تأمین و ذخیره سازی کالاهای استراتژیک صورت گرفت با تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه به مصوبات جلسه پیشین قرارگاه در حوزه نظارت و بازرسی و نیز اقدامات صورت گرفته به منظور قانون انتزاع در حوزه ساماندهی منابع ؛ تشکیلات و ساختار مدیریت بازرسی و نیز نظارت کردن بر بازار کشاورزی به علاوه مستقر کردن نیروهای بازرسی در محل مؤسسه تحقیقات علوم دامی پرداخت .

عبد الرضا روشن نژاد با اشاره به اینکه هم اکنون از لحاظ تأمین نهاده ها و کالاهای اساسی در این استان وجود مشکلی وجود ندارد و به اندازه کافی ذخیره محیا شده در رابطه با ذخیره سازی کالاهای اساسی در این استان گفت : مجوز ذخیره سازی به صورت هفتگی برای مرغ مازاد داخلی و خارج از استان صورت گرفته و دستگاه های ذی ربط وظیفه دارند با در نظر گرفتن نیاز و ظرفیت استان در تأمین و ذخیره سازی کالاهای اساسی به طور مستمر اقدام نمایند .

این مقام مسئول با توجه به اینکه لازم است تمام فرایندها در چرخه زنجیره بررسی گردد که توسط هر دستگاه چه اقداماتی صورت گرفته است ادامه داد : در نظارت ها تنها نقطه آخر را نبینیم و کار را رها نکنیم , تنها بر روی فروشنده نهایی متمرکز نشویم تا بتوان با ساز و کار مناسب کلیه زنجیره تأمین در حلقه بازرسی ها قرار گیرد .

دبیر قرارگاه امنیت غذایی البرز درادامه با اشاره به اینکه افزایش میزان ذخایر استراتژیک این استان و نظارت و بازرسی منظم در دستور کار بوده و می بایستی یکبار دیگر نیاز استان مهندسی شود تصریح کرد : دررابطه با نهاده ها در حوزه تولیدات گیاهی و نیز تولیدات دامی تأثیرات ایجاد شده از حذف ارز که به واسطه معاونت های تخصصی بررسی گردید و تصمیم برآن شد که معاونت بهبود تولیدات دامی , درصد افزایش قیمت تمام شده مواد پرئتینی و میزان نهاده ضروری این استان را تعیین کند .

بازار البرز از آرامش مطلوبی برخوردار است

مدیر بازرسی و نظارت بر بازار محصولات کشاورزی البزر داریوش یوسفی گفت : خوشبختانه بازار استان از آرامش خوبی برخوردار است و طبق اطلاعات موجود از گشت های مشترک شهرستان ها اقلام کافی به میزان مورد نیاز در بازار وجود دارد .

او در ادامه گفت : انجام نظارت بر توزیع و تأمین نهاده ها هم اکنون به طور منظم صورت گرفته و پیشنهاد می شود از روز شنبه گشت های مشترک در شهرستان کرج نیز مانند دیگر شهرستان ها فعال شود .

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت و معدن و تجارت با ارائه گزارشی از نحوه عملکرد آذرماه در حوزه اکیپ های گشت مشترک گفت : نظارت های گشت های مشترک در بیشتر واحد های تأمین و توزیع صورت گرفته و مشخص شده که در حوزه مرغ و تخم مرغ تخلفاتی وجود ندارد .

وی گفت علیرغم تحولات اخیر به قولی که به سازمان جهاد کشاورزی دادیم در رابطه با همکاری کامل در بازرسی ها تا مستقر نمودن کامل منابع انسانی عمل نموده ایم که در این زمینه جای نگرانی نیست .

مرادی در رابطه با انتقال نیروهای بازرسی از سازمان صمت به جهاد کشاورزی عنوان کرد : در این حوزه البرز جزء استان های پیش قدم بوده و مکاتباتی صورت گرفته و آمادگی لازم برای کارهای مشترک داریم هر زمان که برای بررسی موضوع خاصی نیاز به همکاری صمت بود در صورت اعلام سازمان کشاورزی پای کار بوده و باید کاری کنیم که از تغییر و تحول به وجود آمده به مردم آسیبی وارد نشود .

فروش  و صدور آنلاین فاکتور رسمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *