اخبار کالا

توزیع 1.5 میلیون تن کالای اساسی برای تنظیم بازار

توزیع 1.5 میلیون تن کالای اساسی برای تنظیم بازار
توزیع 1.5 میلیون تن کالای اساسی برای تنظیم بازار

توزیع 1.5 میلیون تن کالای اساسی برای تنظیم بازار

به گفته مدیر کل هماهنگی توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولت ایران در طی 10 ماه سال جاری نزدیک به 1 میلیون و 638 هزار تن انواع کالاهای اساسی شامل برنج , روغن و شکر به منظور تنظیم نمودن بازار توزیع شده است .

به نقل از ایلنا از شرکت  بازرگانی دولتی ایران ؛ حجت براتعلی با اشاره به اینکه بازار کالاهای اساسی از قیبل شکر , روغن و برنج در آرامش است تصریح کرد : سال گذشته با برنامه ریزی های صورت گرفته برای خریدن کالاهای اساسی از خارج از کشور و واردات به موقع آن در سال کنونی این سه کالا نسبت به سال گذشته به افزایش میزان توزیع همراه بوده اند و هم اکنون ذخایر استراتژیک در شرایط مناسبی قرار دارد .

مدیر کل هماهنگی هماهنگی توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولت ایران افزود : به طور میانگین در طی 10 ماه گذشته میزان 10 هزار 488 تن برنج به صورت روزانه در سراسر کشور توزیع شده است و میزان عرضه کالای اساسی برنج بیشتر از 280تن شده بنابراین بازار شاهد آرامش در این بخش از بازار هستیم .

حجت براتعلی خاطر نشان کرد : در طی این مدت بیش از 439 هزار تن شکر سفید و نیز میزان روغن فروش رفته نیز 900 هزار تن بوده است .

وی ادامه داد : کالاهای اساسی مانند روغن ؛ شکر و برنج مطابق با تصمیمات و مصوبات ستاد تنظیم بازار کشور به فروش می رسد و نیز در اختیار قرار گرفتن آن به مردم نیز توسط شبکه های توزیع سراسری و فروشگاه های زنجیره ای با قیمت مصوب خواهد بود .

این مقام مسئول در خاتمه با تأکید بر مساعد بودن وضعیت ذخایر این کالاها گفت : از خارج از کشور وضعیت ذخایر کالاهای اساسی ادامه داشته و جایگزین کالاهای فروش رفته می شود .

خرید آنلاین فاکتور رسمی قانونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *