اخبار کالا

ظرفیت 22 میلیون تنی کالای اساسی در کشور

ظرفیت 22 میلیون تنی کالای اساسی در کشور
ظرفیت 22 میلیون تنی کالای اساسی در کشور

ظرفیت 22 میلیون تنی کالای اساسی در کشور

به گفته مدیر کل دفتر فنی و مهندسی شرکت بازرگانی دولت ایران ؛ مقدار کل ذخیره سازی کالاهای اساسی در کشور بیشتر از 22 تن خواهد رسید .

به نقل از ایرنا احمد عبدلی با اشاره به ظرفیت مناسب ذخیره کالاهای اساسی در کشور در ادامه  افرود : نزدیک به 22 میلیون و 751 ظرفیت برای ذخیره سازی کالاهای اساسی از قبیل برنج , گندم , روغن و شکر وجود دارد که از این لحاظ در شرایط مناسب و مطلوبی قرار داریم .

عبدلی خاطر نشان کرد : در بخش دولتی و خصوصی479 سیلوی ذخیره سازی فلزی و بتنی با ظرفیت 14 میلیون 750 هزار تن وجود دارد و مقدار ظرفیت انبارهای مکانیزه ساده دولتی و خصوصی که حدود 282 واحد هستند قابلیت نگهداری نزدیک به 6.5 میلیون تن گندم را دارا می باشند .

مدیر کل دفتر فنی و مهندسی شرکت بازرگانی دولت ایران تصریح کرد : به منظور ذخیره سازی دیگر کالاهای اساسی از قبیل شکر , برنج و قند نیز بیشتر از 1 میلیون تن انبار ذخیره سازی داریم که از طریق بخش دولتی مجهز و راهبری می شوند .

احمد عبدلی در ادامه افزود : مقدار ظرفیت سردخانه هایی که در اختیار این شرکت هستند برای ذخیره سازی 62 هزار تن است .

این مقام مسئول در ادامه افزود : روغن خوراکی هم در مخازن روغن که ظرفیت 261 هزار تنی دارد به صورت ملکی و استیجاری از طریق این شرکت نگهداری می شوند .

وی گفت : توانسته ایم با صرف هزینه های عمرانی در سال های گذشته مراکز ذخیره سازی را مرمت و بازسازی کنیم و با خرید تجهیزات مورد نیاز به منظور ذخیره سازی کالاهای اساسی شرایط مناسبی را به وجود آوریم در بخش نگهداری به استانداردهای بیشتری به منظور حفظ کالاهای اساسی دست یابیم .

خرید قانونی فاکتور رسمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *