اخبار کالا

قیمت سیمان به کیسه ای 25 هزار تومان کاهش یافت

قیمت سیمان به کیسه ای 25 هزار تومان کاهش یافت
قیمت سیمان به کیسه ای 25 هزار تومان کاهش یافت

قیمت سیمان به کیسه ای 25 هزار تومان کاهش یافت

وزیر صنعت , معدن و تجارت در بیانات خود با توجه به اینکه قیمت سیمان به قیمت پیش از قطعی برق برگشته و قیمت آن در بورس به کیسه ای 25 هزار تومان رسید گفت : اقداماتی که در خصوص کنترل قیمت سیمان در وزارت صنعت صورت گرفت برخورد تعزیراتی و دستوری نبود ؛ بلکه اصلاح ساختار ها موجب بروز تعادل بازار و در نتیجه کاهش قیمت ها گردید .

به نقل از وزارت صنعت , معدن و تجارت « سید رضا فاطمی امین » با اشاره ای که به نشست صبح امروز خود به ریاست « علی نیکزاد نایب »رئیس مجلس در رابطه با موضوع تنظیم بازار سیمان , فولاد و کالاهای اساسی با برخی از نمایندگان داشت و این نشست در کمیسیون تلفیق مجلس بر گزار گردید بیان نمود : در این نشست در رابطه با اقدامات صورت گرفته در حوزه های بازار سیمان و فولاد گزارشی ارائه شد .

سید رضا فاطمی امین گفت : مطابق با قولی که در هنگام رأی اعتماد به نمایندگان ملت داده شده قیمت سیمان در بورس به کیسه ای 25 هزار تومان رسید و قیمت آن به نرخ پیش از قطعی برق بازگشت .

وی گفت : این درحالی است که اکثرا بر این باورند که در کشور وقتی نرخ کالایی بالا می رود دیگر پایین نمی آید اما این اتفاق خوب رخ داده است .

این مقام مسئول با توجه به اینکه قیمت سیمان فله به قیمت 3 ماه قبل که همان 360 تومان است رسیده تصریح کرد : کار ما در رابطه با کنترل قیمت سیمان اصلاح ساختار بود و با ایجاد جو روانی و روش های تعزیراتی کار به اینجا نرسید تعادل ایجاد شده در بازار موجب کاهش نرخ سیمان گردید .

وی افزود : تمامی خرده فروشان و تمام عوامل فروش سیمان تا دو هفته آینده وارد سامانه تجارت و بورس می شوند تا بدین طریق در بورس و همچنین در حوزه عمده فروشی و خرده فروشی به یک روال معقول برسیم .

سید رضا فاطمی امین در رابطه با اقدامات صورت گرفته در بازار فولاد افزود :نرخ فولاد بر سایر محصولات بازار تأثیر گذار بوده و همچنین بر فضای روانی بازار نیز مؤثر می باشد .

در این حوزه راهکارهایی ارائه شده که طی سه ماه عملیاتی می شوند .

وزیر صنعت خاطر نشان کرد : در مهرماه به رصد کامل اطلاعاتی از قبیل زنجیره فولاد می پردازیم تا تمامی تولیدات شمش , مقاطع فولادی و محصولات در سامانه جامع تجارت ارائه می گردد و بدین طریق رانت ها و چند قیمتی بودن فولاد از بین می رود .

وی در خاتمه گفت : در مرحله دوم ساختار بازار را اصلاح می کنیم و در آبان ماه تأثیر ابلاغ قوانین و مقررات را مشاهده خواهیم نمود و تا این مدت امضاهای طلایی از بین می روند .

عضو کابینه دولت سیزدهم در خاتمه افزود : در ساختار صنعت فولاد نیز در آذرماه سال جاری اصلاح ساختاری خواهیم داشت بدین منظور به حرکت به سمت کاهش قیمت تمام شده نماییم تا رقابتی مؤثر و سازنده بر کاهش هزینه ها در بازار فولد را شاهد باشیم و بازار فولاد تحت تأثیر نوسانات ارزی قرار نگیرد .

صدور فاکتور رسمی فروش مصالح ساختمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *