اخبار کالا

پهلوگیری 5 کشتی کالای اساسی در بندر شهید رجایی

پهلوگیری 5 کشتی کالای اساسی در بندر شهید رجایی
پهلوگیری 5 کشتی کالای اساسی در بندر شهید رجایی

پهلوگیری 5 کشتی کالای اساسی در بندر شهید رجایی

به گفته مدیر کل بنادر و دریاوردی استان هرمزگان ؛ 5 کشتی شامل کالاهای اساسی از جمله روغن , جو و گندم در حال انجام فرآیند قانونی و اسنادی بوده و تا اواخر شهریور ماه در بندر شهید رجایی پهلو خواهند گرفت .

بر اساس برخی خبرگزاری هاعلیرضا محمدی کرجی ران در تشریح جزئیات محموله های این کشتی افزود : این 5 کشتی شامل دو فروند کشتی حامل روغن با مجموعه تناژ 71 هزار و 500 تن ؛ یک فروند گندم به تناژ 66 هزار تن و دو فروند جو با مجموع تناژ 135 هزار تن می باشد .

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت : به استثنای کشتی های ذکر شده یک کشتی متشکل از 66 هزار تن ذرت و کشتی دیگر با همین مقدار گندم در حال تخلیه بار و حمل آن ها به استان های مقصد می باشند .

وی ادامه داد : مطابق با برنامه ریزی های صورت گرفته 4 فروند کشتی گندم با مجموع تناژ 276 هزار تن در راه بندر شهید رجایی بوده که تا هفته اول مهرماه وارد لنگرگاه بندر عباس می شوند .

در 5 ماهه سال جاری تا اولین هفته شهریور ماه 1400 با پهلوگیری 32 فروند کشتی بارهای تخلیه شده در بندر شهید رجایی 1 میلیون و 490 هزار و 63 تن کالاهای اساسی از جمله روغن نباتی , ذرت , شکر , برنج , کنجاله سویا , کود , گندم , جو بوده است .

از مهم ترین مبادی ورودی کالاهای اساسی در کشور بندر شهید رجایی بوده که با اختصاص 6 پست اسکله مخصوص کالای اساسی , برخوردار از 15 انبار مسقف با مساحت 130 هزار متر مربع با ظرفیت بالغ بر 350 هزار تن محوطه بار انداز با مساحت 90 هزار متر و ظرفیت 100 هزار تن انواع مختلف کالاهای اساسی فله خشک و میزان و برخوردار از 3 پایانه نگهداری فراورده های روغن خوراکی با میزان ظرفیت 370 هزار تن می باشد .

صدور فاکتور رسمی ویژه کالای اساسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *