مقالات فاکتور

نکات الزامی برای چاپ فاکتور

نکات الزامی برای چاپ فاکتور
نکات الزامی برای چاپ فاکتور

نکات الزامی برای چاپ فاکتور

این نوشته به توضیح موارد و نکات الزامی برای چاپ فاکتور می‌پردازد. . بسیاری از کاربران از ما میپرسند که برای صدور فاکتور رسمی باید چه مواردی درج شود  و اگر بخواهیم یک فاکتور غیر رسمی را صادر کنیم باید جد اقل چه مواردی ذکر گردد . بازرگانی  مهران در راستای مشتری مداری و ارائه کردن تجربیات خود برای امن تر شدن بستر خرید و فروش به شما عزیازن توصیه میکند در مرله اول سعی کنید اگر میخواهید در صورت مواجه شدن با مشکلات تسویه حساب فاکتور شما ارزش قانونی داشته باشد از فاکتور رسمی استفاده کنید . چاپ فاکتور رسمی میتواند به شما عزیزان یک زمینه کاملا امن بدهد تا خیالی آسوده یک فروش کالا و یا ارائه خدمات کاملا قانونی داشته باشید . همراه ما باشید با نکات الزامی برای چاپ فاکتور

چاپ فاکتور رسمی فروش با بهترین قمیت

نکات اصلی در چاپ فاکتور

شماره سریال

یکی از اصلی ترین مواردی که باید در فاکتورهای مالیاتی و فاکتورهای فروش کمپانی‌ها ثبت شود شماره سریال می‌باشد. برای این کار از طریق دستگاه ملخی و با نوع چاپ افست اقدام کنید. در روش چاپ افست چاپ شماره سریال به شکل نمایان و قرمز رنگ بر روی فاکتورها انجام می‌شود. برجسته و نمایان بودن و قرمزی آن به این خاطر مهم است که فهم آن برای کارکنان اداره دارایی سخت نباشد.

افراد یکی از اشتباهاتی که معمولا انجام می‌دهند و اهمیت دارد به کار بردن شماره زن‌های دستی و پرینتر می‌باشد. آن‌ها دقت نمی‌کنند که این نوع چاپ فاکتور برای اداره دارایی اعتبار ندارد.

برای درج شماره سریال در فاکتورهای رسمی، اکثر اوقات آغاز شماره سریال با 0001 می‌آید و پشت سرهم دنبال می‌شوند، 0002، 0003 و حتما واجب نیست که در سال جدید شماره‌ها از اول آغاز شوند و فقط کافیست ترتیب شماره‌های سال قبل را ادامه داد.

یکی از موارد اصلی و نکات الزامی برای چاپ فاکتور این است که نوشته‌ها و خط‌ها وقتی برگه‌های بعدی فاکتور چاپ می‌شوند باید به صورت دقیق بر روی هم قرار بگیرند. چون وقتی ما چیزی را در برگه نخست بنویسیم، آن نوشته دقیقا در برگه‌های بعدی هم چاپ می‌شود. به همین دلیل برای طراحی و چاپ فاکتور توصیه می‌شود افست که چاپ منحصر به فردی است را مورد استفاده قرار دهید.

محاسبه قیمت فاکتور

در ادامه مقاله چندین مورد که در قیمت فاکتور اهمیت دارند را بررسی می‌کنیم.

  • کاغذ دارای کاربن یا بدون کاربن
  • نوع چاپ از قبیل ریسو یا افست
  • شمار نسخه‌ها
  • اندازه و ابعاد در طراحی و چاپ فاکتور اعم از اندازه‌های B4 ، B5 ، A4 ، A5 و…..
  • دارای شماره یا بدون شماره

برنامه‌های طراحی فاکتور

برنامه‌های گوناگونی برای طراحی و صادر کردن فاکتور وجود دارند که به بهبود ایجاد فاکتور کمک می‌کنند و این کار در حال حاضر از قبلا راحت ‌تر شده است ولی توجه کنید برنامه‌ای را که در طراحی فاکتور از آن استفاده می‌کنید باید شامل قابلیت‌های ویژه‌ای باشد که عملیات طراحی، بی نقص صورت گیرد.

یکی از نکات الزامی برای چاپ فاکتور که بسیار مهم می‌باشد قابلیت شخصی سازی در آن می‌باشد که بسته به نوع تجارت و شغل‌ طراحی و چاپ می‌شوند. تمام موارد نوشته شده در فاکتورها بر این پایه به شکل شخصی سازی طراحی می‌شوند. در طراحی و چاپ فاکتور رسمی این موضوع بسیار مهم است به دلیل اینکه اطلاعات مندرج در فاکتورها واضح و مشخص هستند.

چاپ فاکتورهای ناقص

به اعتقاد اداره امور مالیاتی فاکتورهای دارای نقص و غیر رسمی ارزشی ندارند و برای آن‌ها معتبر نیستند. بنابراین اگر فاکتورهای یک شغل از خصوصیات فاکتور رسمی برخوردار نبوده و شامل اطلاعات ناقص باشند، بر اساس مقررات و با توجه به گزارش ممیز مالیاتی بررسی کننده، با مجازات‌های شدید روبرو می‌شوند. این مجازات‌ها شامل جریمه‌هایی می‌شوند که به طور طبیعی از مقدار قانونی پراخت مالیات هم سنگین تر خواهد بود.

سرانجام در مورد چاپ فاکتور هم در نظر داشته باشید اگر فاکتوری به صورت ناقص چاپ شود باعث می‌شود دقت سیستم حسابداری داخلی پایین بیاید و موجب تصمیم گیری‌های غلط  توسط گروه مالی و مدیریتی می‌شود.

هزینه صدور فاکتور رسمی با کد ملی چقدره ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *