مقالات فاکتور

کدام شاخه حسابداری بهتر است ؟

کدام شاخه حسابداری بهتر است
کدام شاخه حسابداری بهتر است

کدام شاخه حسابداری بهتر است ؟

از زمان های بسیار قدیم تا به امروز در تمامی داد و ستدهای اقتصادی و اجتماعی حسابداری نقشی مؤثر داشته است و به طور قطع می توان گفت که برای بقای هر کسب و کاری حسابداری از عوامل مهم به شمار می آید برای حسابداری تعاریف مختلفی وجود دارد اما رد این میان آنچه ضرورت دارد وجود حرفه حسابداری در هر کسب و کار می باشد یک حسابدار با ارئه گزارش مالی و بررسی شرایط اقتصادی هر کسب و کاری اطلاعات لازم را در اختیار مدیران اقتصادی قرار می دهد اما از آنجا که حسابداری شاخه های متفاوتی دارد کدام شاخه حسابداری بهتر است ؟ بازرگانی مهران ارائه کننده خدمات فاکتور رسمی در خصوص اطلاعات قانونی فاکتور رسمی مشاوره رایگان دارد . جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با :

  • کدام شاخه حسابداری بهتر است ؟
  • پر درآمدترین گرایش حسابداری
  • رایجترین سوال ها در مورد حسابداری

صدور آنلاین فاکتور رسمی در تهران

کدام شاخه حسابداری بهتر است ؟

گرایش های حسابداری به دسته های مختلفی تقسیم می شود از جمله گرایش حسابداری تکمیلی , حسابداری مالیاتی , حسابداری ارشد و…. که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارا می باشند اما در این میان کدام شاخه حسابداری بهتر است ؟  به هدف شما از تحصیل رد این رشته باز می گردد بنابراین هر کدام جایگاه ویژه خودر ا داشته و نمی توان گفت کدامیک بهتر است .

حسابداری صنعتی :

در صورتی که قصد دارید در آینده به استخدام صنایع و شرکت های صنعتی مختلف درآمده و محل کار شما صنعت باشد می توانید حسابداری صنعتی را انتخاب نمایید وظایف حسابدار صنعتی این است که قیمت گذاری کالای تولید شده را انجام می دهند کمک به برنامه ریزی و اجرای برنامه ها , کنترل بودجه سازمان یا شرکت , جمع آوری , طبقه بندی و ثبت گزارش برای تصمیمات بهتر به مسولین از دیگر وظایف حسابدار صنعتی می باشد .

اختلاس چیست و اختلاس گر کیست ؟

حسابداری دولتی :

افرادی که رشته حسابداری دولتی را انتخاب می کنند در آینده در سازمان ها و ادارات دولتی به منظور کنترل بدوجه برنامه ریزی شده دولت برای انجام پروژه های مختلف شروع به کار کرده و نیز اسناد مالی را برای ارائه به دولت بررسی می نماید در این فرآیند اطلاعات مالی وزارت خانه ها , مؤسسات دولتی و… طبقه بندی , جمع آوری , پردازش و گزارش شده تا تصمیم گیری های مالی و برنامه های مصوب بودجه سالانه به خوبی مدیریت شود .

حسابداری مالی :

از سرشاخه های حسابداری , حسابداری مالی است افراد تحصیل کرده در این رشته می توانند در قسمت های مختلفی از قبیل شرکت ها , مؤسسات جاری و غیر انتفاعی فعالیت نمایند حسابداری مالی فرآیند ثبت , خلاصه سازی و گزارش هزاران معامله در یک کسب و کار بوده که در این فعالیت ها صورت های مالی مانند ترازنامه ها , و آمار سود  زیان سیستم ثبت محاسبه شده و روند سازمان بررسی می شود , جمع آوری اسناد و مدارک , اطمینان از درستی صدور اسناد , گرفتن تأییدیه اسناد و نامه های مربوط به حسابداری و امضای آن و.. از وظایف حسابدار مالی است .

حسابداری مدیریتی :

اینکه کدام شاخه حسابداری بهتر است ؟ باید اشاره ای هم به حسابداری مدیریتی نمود که از جدید ترین زیرشاخه های رشته حسابداری است در فرآیندی که به تعریف , اندازه گیری و پردازش , تجزیه و تحلیل , طبقه بندی و تفسیر اطلاعات مورد استفاده مدیریت پرداخته شود تا از آن در راستای برنامه ریزی و مدیریت کسب و کاری استفاده شود حسابداری مدیریت گفته می شود ؛ تهیه گزارشات خرید و فروش , تهیه گزارش و اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده در مهلت های قانونی مشخص شده , جمع آوری گزارشات مالی مورد نیاز به مسولان مربوطه و… از وظایف حسابداری مدیریتی است .

حسابداری بازرگانی :

حسابداری بازرگانی در شرکت های بازرگانی به محاسبه میزان سود و زیان شرکت می پردازد مهم ترین عامل در این نوع حسابداری مشخص شدن میزان سود و زیان شرکت در دوره های مالی مشخص می باشد ؛ آماده سازی صورت گردش نقدینگی , محاسبه میزان سوددهی شرکت , محاسبه میزان ارزش افزوده , آماده سازی صورت سود و زیان , آماده سازی صورت های مالی اعم از اطلاعات مالی , دارایی ها و شرایط آنها به صورت دقیق و طبقه بندی شده از وظایف حسابدار بازرگانی است .

پر درآمدترین گرایش حسابداری

پر درآمد ترین گرایش حسابداری شامل , حسابرس یا ممیز مالی , مشاور مالی شخصی , حسابدار ارشد , حسابدار و مشاور مالیاتی , حسابدار قضایی , حسابدار مالی , حسابدار مالیاتی, ناظر شرکت یا سازمان  است .

رایجترین سوال ها در مورد حسابداری

رشته حسابداری بهتره یا حقوق ؟

شغل حسابدار در میان مشاغل آینده اار بوده و می توان گفت هر شرکتی به حسابدار نیاز دارد .

ارشد حسابداری بهتره یا حسابرسی ؟

حسابرسی دارای حقوق بالاتر از حسابداری است تنوع محل کار حسابداری بهتر است و زحمت حسابرسی نسبت به حسابداری کمتر است .

حسابداری بهتره یا مدیریت صنعتی ؟

حسابداری مالیاتی و حسابرسی بهتر است , زیرا فرصتهای شغلی یک حسابدار بسیار گسترده تر بوده و در دانشگاه های مختلف اعم از دولتی , غیر انتفاعی و آزاد دانشجویان بسیاری در رشته حسابداری تحصیل می کنند

حسابداری انبار چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *