اخبار کالا

912 هزارکیلوگرم کالای اساسی دپو شده

912 هزارکیلوگرم کالای اساسی دپو شده
912 هزارکیلوگرم کالای اساسی دپو شده

کشف 912 هزارکیلوگرم کالای اساسی دپو شده در کرج

رئیس سازمان صنعت , معدن و تجارت گفت , که در طی بازرسی های صورت گرفته توسط بازرسی این سازمان و دیگر دستگاه های همکار در سه انبار واقع در شهرستان کرج میزان 912 کیلوگرم کالای اساسی مشمول کشف گردید .

به گزارش برخی خبرگزاری ها و به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان صنعت , معدن و تجارت استان البرز رامین ربیعی تشریح نمود که بازرسی های صورت گرفته توسط سازمان صمت و دستگاه های نظارتی دیگر موجودی انبارهای کشف شده در شهرستان کرج , موجودی آنها در سامانه جامع این انبار ها به ثبت نرسیده است و با توجه به اینکه کالاهای اساسی مذکور تماما ارز مرجع دریافت نموده بودند از مرحله واردات تا انبار عرضه و همچنین مصرف آن باید زیر نظر باشد به همین خاطر ثبت موجودی هر انباری به خصوص انبار کالاهای اساسی در سامانه جامع انبارها الزامی و ضروری می باشد .

رامین ربیعی در ادامه افزود , در انبار اول حدود 160 هزار کیلوگرم شکر سفید مصرفی , و 1500 کیلو گرم روغن مایع خوراکی به ارزش 18 میلیارد ریال کشف گردید , در انبار بعدی حدود 22 هزارکیلوگرم برنج به ارزش 6 میلیارد و ششصد میلیون ریال کشف شد .

ایشان در ادامه به این نکته نیز اشاره کردند که در انبار سوم نیز به میزان 92 هزارکیلوگرم روغن نباتی و 637 کیلوگرم شکر سفید به ارزش 58 میلیارد ریال کشف گردید .

طبق اظهارات وی , ارزش کالاهای کشف شده چیزی حدود 912 هزارکیلوگرم و ارزش ریالی آنها بالغ بر 82 میلیارد و 600 میلیون ریال می باشد , ایشان در پاسخ به سوال اینکه اقلام مشمول شامل چه نظارت هایی می شود گفتند که با توجه به اینکه کالاهای کشف شده جزء آن دسته از کالاهای اولویت یک هستند , مطابق با قانون مجموعه اقدامات تنظیم بازار شامل , نحوه تعیین قیمت , تأمین کالا , تعمین تعرفه , موجودی , قیمت توزیع , نظارت و بازرسی بر آنها و همچنین سایر عوامل تأثیرگذاربر ثبات بازار در مورد آنها اعمال می گردد و علاوه تمامی این زنجیره نیز باید به صورت کاملا شفاف انجام بپذیرد .

آقای ربیعی دبیر کارگروه تنظیم بازار در خاتمه خاطر نشان کردند , که با توجه به عدم ثبت موجودی در این انبارها , کالاهای ذکر شده حق خروج از انبار را نداشته و پرونده شکل گرفته در این زمینه به منظور رسیدگی بیشتر به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال گردید . اخبار کالا را با بازرگانی مهران دنبال کنید

صدور  و فروش فاکتور رسمی کالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *