مقالات فاکتور

برند چیست ؟

برند چیست
برند چیست

برند چیست ؟

برند ها اغلبا در سال های اخیر بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است به این دلیل که برگزاری انواع سمینارها , دوره های آموزشی و برندینگ و استقبال مدیران و کارشناسان در این حوزه گواه بر این امر می باشند از آنجا که در دوره کنونی عرضه کالا و خدمات بیش از پیش افزایش یافته و اگر محصول را با کیفیت بیشتری عرضه نمایید بدون شک کسانی هستند که بتوانند از نظر ویژگی ها با شما به رقابت بپردازند در چنین شرایطی برند جایگاه بهتر و با ارزشتری می تواند برای صاحب خود ایجاد نماید . همراه شرکت بازرگانی مهران باشید با :

  • معنای برند چیست ؟
  • مفهوم امضای برندها
  • 4 برند مهم ازانواع برندها
  • 6 ویژگی برند موفق

با صدور فاکتور رسمی برند شما اعتبار بیشتری دارد

معنای برند چیست  ؟

نام , عبارت , نشان و علامت و یا ترکیبی از حروف و نشان که به شناخته شدن کالا و خدمات یک شرکت در اذهان عمومی کمک شایانی می نماید و به طور کلی می توان گفت که هویت یک شرکت بوده که از جانب دیگران با آن طرح درک شود برند و مفهوم آن می باشد .

مفهوم امضای برند ها

امضای  برندها طرحی اصلی بوده که مطابق و بر اساس شخصیت شرکت ساخته می شود و در تمامی بسترهای ارتباطی چاپی مانند دیجیتال , وب و سایت ها از آن استفاده می گردد اما چرا این امضا مهم است ؟ زیرا مردم با مشاهده آن ناخداگاه یاد محصول و یا خدمات ارائه شده می افتند به همین دلیل آگاهی در میان مشتریان بیشتر شده و رابطه تنگاتنگی با قدرت برند خواهد داشت .

4 برند مهم ازانواع برندها

برندینگ کالا

این نوع برند با توجه به منطقه , هدف و ویژگی های مخاطبین و مشتریان برند می شود این نوع برای شرکت های تولیدی و شرکت های بازرگانی که وارد کننده محسوب می شوند از اصلی ترین روش های موفقیت برای جذب مخاطبین به محصول میباشد .

برندینگ خدمات

در بسیاری از کالاها خدمات همراه باکالا یا بدون ان ارائه می شود برندینگ شیوه ای تاثیر گذار در این راستا میباشد تا مخاطبان و مشتریان در صورت نیاز به آن بی وقفه به سراغشان بیایند و آنها را از میان دیگر رقبا انتخاب نمایند .خود خدمات به تنهایی ملموس نیستند این نام تجاری بازاریابی را قادر می سازد تا از رقابت بر سر مهارت جلوگیری کرده و برند خود را به صورت حسی توسعه دهند .

برندینگ شرکتی

در اکثر شرکت ها جدا بر اینکه نیازمند برندهایی برای کالای خود هستند نیازمند برندی بی بدیل نیز برای شرکت بوده تا بر بر اساس این برند کالای خود را بر در رده ای بالاتر از رقبا قرار داده که به عنوان چارچوب کلی تصویری مطلوب را از شرکت در دید مخاطب قرار دهد .

برند جهانی

این نوع برندها بسیار معروف و شناخته شده هستند مشخصه برند جهانی ارائه هویتی مشخص و دائم برای مشتریان در جهان به شمار می آید این به مفهوم داشتن فرمول ثابت کالا ارزش ها و شخصیت با ثبات در بعد جغرافی و زمانی است برند های جهانی از خواستگاه و کشور خود خارج شدهو ارتباط قوی و ماندگاری با مصرف کنندگان در کشورهای دیگر برقرار می کنند .از جمله برند سامسونگ , مک دونالد , سونی و….از جمله این نوع برندهای مشهور میباشند .

6 ویژگی برند موفق

  • عبارتی کوتاه و ساده داشته و تلفظی آسان دارند .
  • به آسانی تبلیغ و شناخته می شوند .
  • ساده و در عین حال زیبا و جذاب هستند .
  • تنها یک تلفظ داشته باشد
  • از دیگر برند ها تقلید نشده باشد
  • طبق مد روز نباشد و به تمام زمان ها تعلق داشته باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *