مقالات فاکتور

نکات مهم در صدور فاکتور

ثمن معامله
ثمن معامله

نکات مهم در صدور فاکتور

فاکتور کاغذی تجاری است که فروشنده در قبال محصولی که به خریدار می فروشد آن را برای خریدار صادر می کند فاکتورها از لحاظ طراحی , چاپ , و رسمیت داشتن یا نداشتن با یکدیگر متفاوت هستند و استفاده از آن برای خریداران تمام بنگاه های بزرگ  کوچک که شامل نظام مالیات بر ارزش افزوده هستند ضرورت دارد از جمله مشخصات و ویژگی های فاکتور رسمی شامل شماره فاکتور , اطلاعات خریدار و فروشنده , تخفیفات مالیات و عوارض و امضا و مهر فروشنده و خریدار می باشد فاکتورهای رسمی تنها خرید را تأیید نمی کنند بلکه سند بوده و در حسابداری شرکتی استناد قرار میگیرند و یا در برخی موارد نیز به عنوان گارانتی استفاده می شوند در ادامه به نکات مهم در صدور فاکتور می پردازیم . بازرگانی امین ارائه کننده خدمات صدور فاکتور رسمی در خدمت شماست با صدور آنی فاکتور فروش قانونی و مورد تایید دارایی

ü     نکات مهم در صدور فاکتور چیست ؟

ü     فاکتور نیابتی چیست ؟

ü     موارد قانونی فاکتور

صدور فاکتور رسمی در 2 ساعت

نکات مهم در صدور فاکتور چیست ؟

یک اصل مهم در صدور فاکتور  این است که مورد تأییدیه مالیاتی باشد همچنین تمام مشخصات محصول و خدمات در آن درج گردد از دیگر نکات مهم در صدور این برگه می توان به موارد زیر اشاره نمود :

خوانا بودن شماره سریال

از نکات مهم در صدور فاکتور می توان به شماره سریال اشاره نمود این شماره توسط چاپ افست به صورت قرمز رنگ در بالا و گوشه راست چاپ می گردد این نوع چاپ برجسته به همراه رنگ قرمز به این دلیل این چاپ را متمایز می کند که شماره سریال خوانا باشد .

استاندارد بودن کاغذ

برای فاکتورهای دست نویس از کاغذ تحریر 60 گرمی و برای کاغذ های پرینتر می بایستی که از کاغذ های 80 گرمی استفاده نمود .

ابعاد کاغذ

کاغذ استفاده شده در فاکتور ها معمولا در A4 و یا A5  هستند سایز کاغذ A4 استاندارد 297*210 میلیمتر است و سایز استاندارد کاغذ A5 8.21 * 14 است .

درج اطلاعات فروشنده و خریدار

از جمله نکات مهم در صدور فاکتور می توان به درج کامل اطلاعات فروشنده و خریدار اشاره نمود این اطلاعات نام و نام خانوادگی , شماره شامل کد پستی , شماره ثبت , نشانی و کد پستی , شماره تلفن , مشخصات طرفین معامله , شناسه و کد ملی می باشد .

نوشتن قیمت جزئی و کلی معامله

از دیگر نکات مهم در صدور فاکتورها نوشتن قیمت دقیق  محصول نوشته شده است در صورت تخفیف صورت گرفته باید آن را به همراه مالیات و عوارض بر ارزش افزوده محاسبه نمود و قیمت نهایی را درج کرد .

ثبت تاریخ فروش

ثبت تاریخ زمان انجام معامله را نشان می دهد و محل درج آن نیز زیر شماره سریال می باشد .

درج امضا و مهر

پس از طی مراحل بالا نوبت به درج و امضای طرفین یعنی فروشنده و خریدار می باشد که باید بدون عدم خط خوردگی صورت گیرد که در غیر این صورت از اعتبار فاکتور کاسته می شود .

فاکتور نیابتی چیست ؟

فاکتور نیابتی یعنی اینکه مجموعه ای و یا مرکزی که فروشنده کالا بوده مالک آن نبوده و به جای فروشنده اصلی آن محصول و کالا را فرخته است .

موارد قانونی فاکتور

  • اثر انگشت در کنار امضا
  • دریافت دستخظ فروشنده و خریدار مبنی بر موضوع اصلی متعهد شده
  • دریافت نمودن چک ضمانتی در صورت فروش اقساطی و……
شرکت بازرگانی امین 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *