مقالات فاکتور

ضرورتی صدور فاکتور فروش کالا

انواع فاکتور فروش
انواع فاکتور فروش

فاکتور فروش کالا

فاکتور فروش کالا کاغذی که فروشنده  برای خریداران کالای خود صادر می نماید در این کاغذ و یا فاکتور اطلاعات مختلفی اعم از تاریخ خرید , مشخصات خریدار , تعداد , قیمت کل و….درج می گردد فاکتورها در دو دسته غیر رسمی و رسمی دسته بندی می شوند که در نوع رسمی باید توسط فروشنده مهر و امضا و توسط خریدار و فروشنده به اداره دارایی تحویل داده شود  اما در نوع غیر رسمی نیازی به مهر و امضا نیست در ادامه به نحوه صدور فاکتور رسمی , پیش فاکتور فروش کالا و خدمات می پردازیم . همراه فاکتور رسمی بازرگانی امین باشید با :

  • نحوه صدور فاکتور فروش کالا
  • مشخصات فاکتور فروش
  • پر استفاده ترین فاکتورها
  • خرید فاکتور فروش کالا

صدور آنی فاکتور رسمی قانونی

نحوه صدور فاکتور فروش کالا

امروزه توسط به روز ترین نرم افزار های حسابداری می توان انواع فاکتور فروش کالا را اعم از فاکتورهای فروشگاهی , پیش فاکتور , فاکتورهای رسمی و غیر رسمی , شخصی , انبار و….را تهیه نمود وجود نرم افزارها سبب می شود که که به صورت اتوماتیک  و در اسرع وقت فاکتور فروش را نوشت و چاپ نمود .

مشخصات فاکتور فروش

فاکتور فروش کالا از کاغذ تحریر 60 گرمی استفاده شده اما برای فاکتوری که از صندوق چاپ می شوند نوع 80 گرم اندونزی , هر نسخه برخوردار از 2 الی 3 برگ , و در ابعاد A5 چاپ می شوند در فاکتور موارد زیر درج می گردد .

  • درج تاریخ و ساعت صدور
  • چاپ شماره سریال در قسمت بالای سمت راست به صورت برجسته و قرمز رنگ
  • چاپ مشخصات فروشنده و خریدار اعم از آدرس کامل , کد اقتصادی و مشخصات شخص
  • چاپ قیمت کل اعم از مالیات بر ارزش افزوده , عوارض و مبلغ نهایی که توسط خریدار پرداخت می شود
  • درج شرایط معامله به صورت نقدی و غیر نقدی
  • مهر و امضای فروشنده و خریدار

پر استفاده ترین فاکتورها

فاکتور های رسمی دارایی

شکل و فرمت این نوع فاکتورها از طرف اداره دارایی در ابعاد A4 چاپ و ارائه می گردد و در سازمان های دارای دفاتر خرید و فروش ضروری است که از این نوع برای خریداران خود تهیه نمایند در این نوع اطلاعاتی اعم از نام شرکت , کد ملی شرکت , کد اقتصادی و….درج می شود .

فاکتورهای فروش

شکل و فرمت فاکتور فروش کالا اختصاصی بوده و مد نظر و سلیقه مشتری چاپ و طراحی می شود همچنین از لحاظ نوع ابعاد و سایز چاپی محدودیتی ندارند .

قبض ها

همه ما از کاربرد قبض آگاهیم این نوع در ابعاد 10*21 و به شکل دسته چکی بوده و دارای دو قسمت است یک قسمت را تحویل و قسمتی دیگر را برای بایگانی نگه می دارند ,  از این نوع فاکتور برای دریافت وجه , ورود و خروج کالا از انبار و موارد اینچنینی استفاده می شود .

خرید فاکتور فروش کالا

بازرگانی امین تولید و عرضه کننده انواع فاکتور فروش کالا از جنس مقوا با کیفیت مطلوب در سایز A6 و ابعاد 19*15 سانتی متر در مناسب ترین قیمت آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد .برای سفارش فاکتور فروش رسمی مورد تأیید دارایی با شماره های موجود در سایت تماس حاصل نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *