اخبار کالا

ترخص شدن 5.5 میلیون تن کالای اساسی از گمرک

ترخص شدن 5.5 میلیون تن کالای اساسی از گمرک
ترخص شدن 5.5 میلیون تن کالای اساسی از گمرک

ترخص شدن 5.5 میلیون تن کالای اساسی از گمرک

ناظر گمرکات استان هرمزگان علاوه بر اشاره به چشم انداز روشن تجارت خارجی در سال جاری مبتنی بر داده کاوی شاخص های کلان خبر از ترخیص بدون تأخیر 5.5 میلیون تن کالای اساسی داد .

به نقل از ایمنا ناظر گمرکات استان هرمزگان در خصوص افزایش صادرات و چشم انداز روشن تجاری در سال جاری گفت : در سال گذشته با توجه به شرایط سخت کرونایی همچنین تحریم های ظالمانه صادرات از گمرکات استان هرمزگان نسبت به سال 1399 از رشد دلاری 29 درصدی برخوردار شد که شامل 38 میلیون تن کالا از قبیل کودهای معدنی و شیمیایی , آهن و کنستانتره های آن به کشورهایی از جمله تایلند , ایالات متحده عربی و نیز چین بوده است .

به گفته اکبرپور , این رشد حاکی از حمایت تولیدات داخلی و افزایش اشتغال بوده که امیدواریم در سال 1401 نیز ادامه دار باشد .

در رابطه با واردات گمرکات استان هرمزگان مدیر کل گمرک شهید رجایی عنوان کرد : میزان 10 میلیون و 678 تن کالای اساسی از قبیل گوشت , برنج , لاستیک و دیگر اقلام از کشورهای آلمان , هند , ایتالیا , امارات متحده عربی , چین وارد کشور شده اند که از این میزان کالای وارداتی 5 میلیون و 560 هزار تن کالا مختص به کالای ضروری مردم می باشد و از لحاظ وزنی نسبت به سال قبل رشدی 78 درصدی داشته اند .

وی ادامه داد : توسط گمرکات این استان نزدیک به 3 میلیون و 986 هزار تن ترانزیت خارجی صورت گرفته که افزایش 23 درصدی در هم سنجی با مدت مشابه سال قبل به ثبت رسیده است .

ناظر گمرکات استان هرمزگان نسبت به صادرات و کمک به اشتغال با توجه به اصول داده کاوی و خروجی های مربوطه با شاخص های آماری تجارت خارجی در سال 1401 ابراز امیدواری کرد و ادامه داد : در حمایت نمودن از تولیدات داخلی و تأکید آیت الله خامنه ای ( مد ظله العالی ) گمرکات این استان با اقدامات سریع و بی وقفه و سهولت مسیر تجارت خارجی سعی بر این دارد که با صادرات محصولات تولید داخل به کشورهای هدف و عرضه نمودن تسهیلات مخصوص به شرکت های دانش بنیان ترخیص نمودن بی وقفه کالاهای اساسی به چرخه تولید و اشتغال همچنین بر طرف نمودن نیازهای ضروری مردم کمک شایانی داشته است .

صدور و فروش فاکتور رسمی قانونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *