اخبار کالا

تکذیب واردات 18 هزار تن گوشت برزیلی مرجوع شده از چین به ایران

تکذیب واردات 18 هزار تن گوشت برزیلی
تکذیب واردات 18 هزار تن گوشت برزیلی

تکذیب واردات 18 هزار تن گوشت برزیلی مرجوع شده از چین به ایران

معاون توسعه بازرگانی وزارت کشاورزی عنوان کرد : خبر فروش مرغ گرم کیلویی 50 هزار تومان صحت ندارد زیرا بازرسان وزارتخانه رصد لحظه ای داشتند ؛ با این حال گزارش هایی از گرانفروشی در مرغ بسته بندی اعلام شده است که در این خصوص با متخلفان نیز برخورد کرده ایم .

به نقل از ایرنا , در هشتم فروردین ماه نشست مانور سراسری تشدید نظارت بر قیمت کالاهای اساسی با حضور معاون توسعه بازرگانی وزارت کشاورزی عباس عسگرزاده برگزار گردید .

عسگر زاده در این نشست به شروع  مانور علی ابن ابی طالب برای نظارت نمودن بر بازار ماه رمضان اشاره کرد و گفت : از هشتم فروردین ماه مانور نظارت بر بازار ماه رمضان شروع و تا پایان این ماه ادامه دارد هدف ما از این امر این است که اجازه کم فروشی , احتکار و گران فروشی را ندهیم .

وی در ادامه افزود : با توجه به مدارک و شواهد رسمی فراوان که در تمامی اقلام کالا داشته ایم و در بازار نوروز هیچگونه کمبود کالای اساسی به دست ما نرسید .

وی گفت : با وجود جا به جایی مسافران و مسافرت شهروندان مایجتاج ضروری مردم در کل کشور تأمین و رضایت مردم فراهم شد .

معاون توسعه وزارت کشاورزی با اشاره به اینکه برای تأمین کالاهای اساسی از سه ماه اخیر برنامه ریزی دقیق صورت گرفته تصریح کرد : بازار هر لحظه رصد و هرجا که کمبودی احساس شد در زمان معین کالا وارد بازار شد بازرسان تعزیرات حکومتی و بسیج اصناف بازرسان صمت که به وزارت کشاورزی آمدند در این مسیر ما را همراهی کردند .

این مقام مسئول با اشاره به ادامه مانور نظارت بر قیمت گذاری کالاهای اساسی عنوان کرد : تا پایان نوروز این نظارت ادامه داشته و در رابطه با تأمین نهاده ها من به مردم قول می دهم مرغ , گوشت , تخم مرغ , گندم با هیچ کمبودی مواجه نشوند و مردم بتوانند با خیال راحت نیازهای خود را خریداری کنند .

عسگرزاده خبر فروش مرغ کیلویی 50 هزار تومان را رد کرد و گفت : نرخ مصوب مرغ منجمد کیلویی 20 هزار تومان و نیز مرغ گرم هر کیلویی 31 هزار تومان تعیین گردیده این قیمت ها کارشناسی شده بوده هزینه های تولید در نظر گرفته شده است .

وی میزان بازرسی بر بازار را نزدیک به 367 هزار عنوان کرد و گفت : برای نزدیک به 10% از بارزسی ها پرونده قضایی تشکیل شد ؛ باید گفت که در نرخ قیمت مرغ منجمد یک گزارش تخلف هم وجود نداشت اما در خصوص مرغ بسته بندی شاهد تخلف بودیم که با آن برخورد نمودیم .

وی در ادامه با اشاره به اینکه 70 درصد از میوه ذخیره سازی شده برای عید نوروز به فروش رسیده شده عنوان کرد: از طرف سازمان تعاون روستایی در کل کشور میوه ذخیره سازی شده برای نوروز توزیع و فروش آن تا پایان نوروز ادامه می یابد .

وی با در رابطه با گوشت قرمز نیز خاطرنشان کرد : گوشت قرمز از کالاهای ضروری سفره مردم بوده اما برخی از دلال ها توزیع این کالا را پیش از شروع نوروز کاهش دادند از این رو شاهد افزایش قیمت آن بودیم همین موضوع نیز باعث شد تا وزارت کشاورزی گوشت وارداتی را در کشور توزیع کند تا قیمت متعادل شود .

معاون توسعه وزارت کشاورزی با اشاره به کذب بودن خبر 18 هزار تن گوشت برزیلی مرجوع شده از چین به ایران افزود : بر امنیت غذایی کشور سازمان دامپزشکی با جدیت نظارت داشته و اجازه واردات اقلام آلوده را نمی دهد با اینکه میزان ذرت در کشور کم بود محموله ذرت آلوده را مرجوع کردیم .

وی به نرخ تضمینی خرید گندم اشاره کرد و گفت : قیمت گندم کیلویی 11500 تومان بوده این قیمت با رضایت کشاورزان همراه است و کشاورزان حجم قابل توجهی از گندم خود را به دولت فروختند دولت از کشاورزان سیستان و بلوچستان نزدیک به 10 هزار تن خریداری کرده است .

وی در خاتمه نیز گفت : برای کالای اساسی ارز ترجیحی هنوز حذف نشده و نهاده ها به قیمت سال گذشته به فروش می رسند .

فروش قانونی فاکتور رسمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *