اخبار کالا

توزیع برنج ایرانی برای تعادل در بازار / عرضه 20 هزار تن گوشت منجمد

توزیع برنج ایرانی برای تعادل در بازار
توزیع برنج ایرانی برای تعادل در بازار

توزیع برنج ایرانی برای تعادل در بازار / عرضه 20 هزار تن گوشت منجمد

در جلسه ای که با حضور وزرای صمت , جهاد کشاورزی و دادگستری صورت گرفت با توجه به نزدیک شدن به عید نوروز و ماه مبارک رمضان , استمرار بر تشدید بازرسی ها تأکید شد .

به نقل از خبرگزاری مهر و به گفته وزارت صمت , در جلسه ای که سید رضا فاطمی امین با وزرای جهاد کشاورزی و داد گستری که به میزبانی وزارت صمت و تأکید معاون اول رئیس جمهور برگزار گردید با اشاره به اینکه همه کالاهای دارای اهمیت تنظیم بازار را در سامانه جامع تجارت وارد نموده ایم عنوان کرد : مطابق با رصد فاکتورهای ثبت شده در سامانه جامع تجارت کنترل بازار با شفافیت و سرعت بیشتری پیش می رود .

وزیر صمت اعلام نمود : قیمت کالاهای اساسی از محل تولید یعنی درب کارخانه تا رسیدن به فروشگاه ها توسط فاکتور های ثبت شده در سامانه تجارت کنترل می گردد و از مغازه تا مصرف کننده نهایی کالا برای لاستیک (به دلیل اینکه به شخص با کد ملی داده می شود) ، قابل کنترل می باشد .

رصد قیمت کالا از فروشگاه تا مصرف کننده نهایی با درج قیمت تولید کننده :

وزیر صمت در این باره گفت : همچنین پروژه درج قیمت تولید کننده برای کنترل نمودن قیمت کالاها از فروشگاه ها به خریدار را گذاشته ایم ؛ قیمت تمام شده محصول با ارزش افزوده توسط تولید کننده بر روی کالا درج می گردد و فروشنده نیز وظیفه دارد قیمت نهایی را بر روی قفسه های فروشگاهی در معرض دید مشتریان قرار دهد .

وی در ادامه نیز تصریح کرد : با استفاده از این روش شفاف سازی قیمتی ایجاد می شود ؛ نهایتا 30 درصد برای کالاهای مصرفی خانوار و نیز حد اکثر 20 درصد برای کالاهای سرمایه ای هزینه مجاز توزیع صورت گرفته است , شهروندان ناظر بازار بوده و می توانند مشکلات احتمالی را به سامانه 124 اطلاع دهند .

درج قیمت تولید کننده برای 7 هزار قلم کالا تا کنون :

وزیر صنعت , معدن و تجارت گفت : حدود 7 هزار قلم کالا تا به حال شامل درج قیمت تولید کننده شده اند , در مرحله نخست اجرای این طرح نزدیک به 3 هزار و در مرحله بعدی 4 هزار قلم کالا شامل درج قیمت تولید کننده می باشد .

فاطمی امین به دو سامانه بازرگانی ,  سامانه بازارگاه ( وزارت جهاد کشاورزی ) و سامانه جامع تجارت ( وزارت صمت ) اشاره نمود و افزود : انطباق داده های سامانه با واقعیت ها مورد تأکید بوده که در این بخش به بازرسی و نظارت و همکاری بسیج و سازمان تعزیرات نیازمندیم .

توزیع برنج ایرانی برای تعادل در بازار و توزیع 20 هزار تن گوشت منجمد :

در این جلسه وزیر جهاد کشاورزی  تأکید بر تشدید بازرسی ها با همکاری تعزیرات , بسیج و وزارت صمت نمود و عنوان کرد : با ورود بازرسان موضوعات مرتبط با برنج و گوشت تعدیل شد , همچنین تأکید بر تشدید بازرسی ها و نظارت ها در قرارگاه محصولات کشاورزی که در وزارت جهاد کشاورزی تشکیل شده نیز شده است .

سید جواد ساداتی نژاد خاطر نشان کرد: توزیع برنج ایرانی برای تنظیم بازار بیشتر شده و مصوبات تنظیم بازاری در ارتباط با گوشت قرمز در حال اجرا شدن بوده و در همین خصوص برنامه توزیع 20 هزار تن گوشت منجمد در سطح کشور را داریم .

صدور و فروش فاکتور رسمی قانونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *