اخبار کالا

کالاهای مهمی که در شب عید کمیاب میشوند

کالاهای مهمی که در شب عید کمیاب میشوند
کالاهای مهمی که در شب عید کمیاب میشوند

این کالای مهم در شب عید کمیاب می شود

یکی از مهم ترین دلایل کمبود روغن خوراکی در برخی مناطق استان تهران نگرانی تولیدکنندگان از حذف ارز دولتی می باشد . آیا تولید روغن خوراکی با کاهش مواجه شده است ؟

به نقل از اقتصاد نیوز , در روزهای اخیر دولت سیزدهم اعلام نمود که تصمیم بر این دارد که ارز دولتی کالاهای اساسی را حذف نماید اما هنوز چندو چون آن مشخص نیست .

عضور هیدت مدیره انجمن روغن نباتی در این باره عنوان کرد : تولید روغن خوراکی در دیماه سال جاری در مقایسه با سه ماه اخیر با کاهش رو به رو شد ؛ با این حال هنوز آماری از آن بیرون نیامده است , دلیل این کاهش تولید روغن دو عامل از جمله احتمال حذف ارز دولتی و تخصیص نگرفتن ارز به وارد کنندگان مواد اولیه بود .

علی فاضلی اظهار نمود : تخصیص نگرفتن ارز به واردکنندگان از سوی بانک مرکزی , ایجاد چالش در صنعت حمل و نقل و نیز احتمال حذف ارز دولتی موجب شد تولید روغن خوراکی کم شده و در برخی مناطق نیز این کالا با کمبود رو به رو شود .

عضور هیئت مدیره انجمن روغن نباتی تصریح کرد : چندی پیش نیز روغن صنایع و شیرینی پزی ها با کمبود مواجه شد به نظر می رسد وزارت جهاد کشاورزی به صاحبان صنایع روغن را به صورت سهمیه ای تحویل می دهد ؛ اما به علت کاهش تولید این کالا اخیرا , سهمیه ای اختصاص نمی دهد .

برای خرید روغن تقاضا زیاد شده است

علی فاضلی ادامه داد : در حال حاضر با نزدیک شدن به شب عید تقاضا برای خرید روغن زیاد شده است ؛ به عنوان مثال قفسه روغن های فروشگاهی زنجیره ای در سه ماه پیش به مدت 10 روزه به اتمام می رسید اما این امر امروزه به علت احتمال حذف ارز دولتی به صورت نهایتا 3 روزه تمام می شود .

وی خاطر نشان کرد : در حال حاضر در تأمین مواد اولیه و اختصاص یافتن ارز به واحدهای تولیدی با مشکل خاصی رو به رو نشده ایم ؛ این طور به نظر می آید در حذف ارز دولتی تصمیم گیران شک و تردید دارند .

فاضلی عنوان کرد : در حال حاضر تولیدکنندگان در حال تولید روغن می باشنداما باید دید که در هفته های آتی برای این صنعت چه تصمیمی گرفته می شود .

طبق این گزارش چندی پیش دبیر ستاد تنظیم بازار در نامه ای نوشته بود : در سال کنونی کارخانه های تولیدی باید نسبت به تولید ماهانه صد و هشتاد هزار تن روغن که صدو بیست هزار تن در بخش های خانوار , 25 هزار تن در بخش صنف و نیز 35 هزار تن آن در بخش صنعت می باشد اقدام نمایند .

صدور و فروش فاکتور رسمی قانونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *