اخبار کالا

واردات کالاهای اساسی به شکل شبانه روزی در حال انجام است

واردات شبانه روزی کالاهای اساسی
واردات شبانه روزی کالاهای اساسی

واردات کالاهای اساسی به شکل شبانه روزی در حال انجام است

به گفته مدیر حفظ سازمان جهاد کشاورزی خوزستان نزدیک به 3 میلیون و 372 هزار تن ذرت در 6 ماه ابتدایی سال وارد این استان شده است .

محسن حسنی در رابطه با آمار صادرات واردات همچنین ترانزیت محصولات کشاورزی دراین استان گفت : در 6 ماه ابتدایی سال نزدیک به 7 میلیون و 966 هزار و 113 تن واردات و میزان 174 هزار و 237 تن صادرات و 1 هزار و 368 تن ترانزیت توسط مرزهای دارای پست های قرنطینه خارجی استان خوزستان صورت گرفته شده است

حسنی گفت : بیشترین محصولات صادراتی ما شامل انواع و اقسام میوه های تازه , محصولات باغی و زراعی مانند انار , آلوچه , آلبالو , انگور , بامیه , به پرتقال , پیازچه , پیاز , هندوانه , هویج , خربزه , کشمش , کلم , کاهو , لیمو ترش , سیب زمینی , قارچ , گوجه فرنگی , بادام , آلو , انواع سبزیجات خشک و منجمد و دیگر محصولات تولیدی بوده که از طریق مرز های استان خوزستان به دیگر کشور ها از جمله عراق و کویت صادر گردیده است .

وی عنوان کرد : بیشترین حجم محصولات صادراتی خوزستان به هندوانه مربوط بوده که به کشور های عراق و کویت به میزان 42 هزار و 574 تن توسط بازارچه مرزی چذابه و بندر خرمشهر صورت گرفته است بیشترین میزان صادرات این استان از طریق مرزهای صادراتی مانند , بندر آبادان , بندر خرمشهر , فرودگاه بین المللی اهواز , بازارچه مرزی چذابه که برخوردار از پست قرنطینه هستند انجام می شود .

محسن حسنی با توجه به اینکه واردات کالاها به شکل شبانه روزی صورت میگیرد گفت : میزان محصولات وارداتی کشاورزی به این استان 7 میلیون و 966 هزار و 113 تن در 6 ماه نخس سال کنونی بوده که بیشتر آن توسط بندر امام خمینی در شهرستان ماهشهر و بندر خرمشهر صورت گرفته شده است .

حسنی خاطر نشان کرد : بیشترین حجم محصولات کشاورزی وارداتی مختص به ذرت بوده که این میزان 3 میلیون و 372 هزار تن بوده و توسط کشورصربستان , کشور رومانی , کشور اوکراین و کشور آرژانتین وارد شده و کمترین حجم واردات نیز به بذر یونجه با ظرفیت 22 تن بوده که از کشور کانادا وارد شده است .

این مقام مسئول به دیگر محصولات کشاورزی اشاره ای کرد و گفت : از کشور های روسیه , ترکیه , آرژانتین , برزیل , صربستان , امارات , آلمان , استرالیا , کانادا , پاکستان , هند , چین , تایلند و اندورزی نیز محصولاتی مانند کنجاله سویا , دانه سویا , گندم , برنج و ام دی اف وارد این استان شده اند .

ایشان در رابطه با ترانزیت محصولات کشاورزی در این استان عنوان کرد : در 6 ماه ابتدایی امسال محصولات ترانزیتی ما اختصاص به محصول پیاز و نارنگی به ظرفیت 1 هزار و 368 تن بوده که از کشورهای آذربایجان و پاکستان به سمت عراق ترانزیت شده است .

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان در تصریح کرد : گواهی های صادر شده در 6 ماه نخست سال 1 هزار و 640 فقره بوده که زا پست های قرنطینه خارجی استان خوزستان توسط همکاران ما برای کشورهای مقصد تهیه شده است .

صدور و فروش فاکتور رسمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *