اخبار کالا

علت گرانی لبنیات چیست ؟

علت گرانی لبنیات
علت گرانی لبنیات

دلیل گرانی لبنیات چیست ؟

به گفته سخنگوی انجمن صنایع لبنی , با افزایش یافتن 50 درصدی قیمت شیر خام به عنوان ماده اصلی لبنیات قیمت این محصولات نیز افزایش یافته است .

سید محمد رضا بنی طبا گفت : با افزایش یافتن قیمت شیر خام که ماده اصلی محصولات لبنی است لبنیات نیز افزایش قیمتی 50 درصدی داشته و نمی توان در این شرایط انتظار نداشت که محصولات لبنی افزایش قیمت نداشته باشند .

وی گفت : در حال حاضر نرخ 6 هزار و 400 تومان برای کف قیمت شیر خام اعلام شده و هم اکنون صنایع لبنی برنامه هایی برای افزایش این رقم در ماه آتی را دریافت می کند .

سخنگوی انجمن صنایع لبنی ادامه داد : طبیعی است که در این شرایط قیمت لبنیات نیز که قیمت آن 65 الی 70 درصد بسته به شیر خام افزایش یابد .

بنی طبا افزود : شیر خام کیفی توسط دامداران صنعتی تولید میگردد که بخشی از این دامداری ها خصوصی بوده و در صورتی که مسئولین نگران افزایش قیمت لبنیات هستند این دامداران را مجاب کنند که شیر را با قیمت معقول در اختیار کارخانه های لبنیات قرار دهند .

وی خاطر نشان کرد : از یک ماه گذشته تمام اختیارات قیمت گذاری بخش کشاورزی حسب احیای قانون تمرکز انتقال داده شده به وزارت کشاورزی که این وزارت خانه نیز در ابتدای مردادماه افزایش قیمت شیر خام را اعلام نموده است

بنی طبا ادامه داد : در گذشته هنگام اعلام شدن قیمت شیر همزمان 10 قلم از محصولات لبنی نیز با افزایش قیمت رو به رو میشد بنابراین وقتی قیمت شیر خام افزایشی 6700 تومانی داشته نمی توان انتظار داشت تولید کنندگان لبنیات نیز محصولات خود را با ضرر راهی بازار کنند .

وی گفت : آیین نامه قیمت گذاری محصولات ساخت داخل مصوبه مرداد ماه 89 به تولید کنندگان اجازه می دهد که 14 درصد سود بر قیمت محصولات خود اعمال نمایند اما محصولات لبنی اکنون سود زیر 10 درصد دارد .

این مقام مسئول گفت : طبق پیش بینی های سازمان های تحلیل قیمت پس از افزایش قیمت شیر خام لبنیات نیز افزایش قیمتی 60 درصد داشته باشد اما برآوردهای بازار نشان داد که حداکثر این افزایش 30 درصد بوده است .

صدور فاکتور رسمی فروش کالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *