مقالات فاکتور

پرداخت یارانه یک میلیون تومانی /آیا رئیسی یارانه را افزایش می دهد ؟

پرداخت یارانه یک میلیون تومانی
پرداخت یارانه یک میلیون تومانی

پرداخت یارانه یک میلیون تومانی /آیا رئیسی یارانه را افزایش می دهد ؟

یک شنبه گذشته دولت دوازدهم اخرین یارانه را واریز نمود از این به بعد نیز این وظیفه به عهده دولت 13 می باشد که یارانه ها را واریز نماید اما این سؤال پیش می آید که آیا رئیسی یارانه ها را افزایش می دهد ؟

به نقل از برخی خبر گزاری ها هم اکنون دو یارانه نقدی و معیشتی بنزین پرداخت می گردد طبق زمان بندیکه طی ماه های اخیر صورت گرفته یارانه معیشتی در روز دهم هر ماه پرداخت می شود که مبلغ آن به ازای هر تعداد خانوار بین 55 الی 205 هزار تومان می باشد حدودا 60 میلیون نفر در کشور یارانه نقدی را دریافت می کنند .

دومین یارانه نیز به حساب سرپرستان خانوار بیستم هر ماه واریز می گردد که مبلغ آن طی 10 سال گذشته 45 هزار و 500 تومان به ازای هر نفر می باشد هم اکنون 85 هزار نفر جزء یارانه بگیران نقدی محسوب می شوند .

آخرین یارانه نیز در دولت دوازدهم یک شنبه 10 مرداد به حساب سرپرستان خانوار واریز گردید از این پس وظیفه دولت سیزدهم است که یارانه را پرداخت نماید نخستین یارانه ای که دولت سیزدهم باید پرداخت کند یارانه نقدی مرداد ماه می باشد .

آیا دولت رئیسی یارانه ها را افزایش می دهد ؟

چندی پیش رئیس جمهور وقت ابراهیم رئیسی در برنامه های اقتصادی خویش گفته بود که قرار لست یارانه جدیدی پرداخت نماید .

در واقع وعده او بدین گونه است برای خانوارهای پنج دهک اول کارت اعتباری معیشت صادر گردد و به هر نفر از اعضای خانوار در سه دهک اول مبلغ 200 هزار تومان و دو دهک پس از آن نیز 150 هزار تومان اعتبار به صورت ماهانه قرض الحسنه با کارمزد 2% داده شود .

در این وعده رئیسی گفته بود که یارانه باز پرداخت اقصاد را به خانواده هایی که توانایی بازپرداخت اقصاد را ندارند تعلق میگیرد .

مبلغ یارانه رئیسی چقدر است ؟

مبلغ یارانه اختصاص داده شده به خانوارها در سه دهک اول مبلغ 200 هزار تومان و افرادی که در دهک های چهارم و پنجم هستند ماهانه 150 هزار تومان می باشد .

به طور ساده می توان گفت برای خانواده ها با اعضای 5 نفر در گروه اول یک میلیون تومان و همچنین گروه دوم 750 هزار تومان می باشد .

زمان واریز اولین مرحله کی است ؟

برنامه طرح اعطای کارت اعتباری معیشت خانوار از اذر ماه سال جاری اجرایی می گردد .

اما هنوز سؤال های بدون پاسخ زیادی وجود دارد از جمله اینکه , چگونگی نحوه بازپرداخت آن , تعداد مشمولان , شرایط مشمول , پرداخت ان در چند نوبت است ؟ ؛ چند ماه بودن بازپرداخت آن , یارانه به صورت نقدی است و یا بن و اینکه ضمانت کارت چیست ؟

برنامه های معیشتی ابراهیم رئیسی برای خانوارها

  • نرخ تورم را تک رقمی کردن
  • کارت اعتباری معیشتی 200 هزار تومانی برای خانوار سه دهک اول
  • کارت اعتبار معیشتی 150 هزار تومانی برای خانوارهای دهک 4 و 5
  • ساخت و ساز 4 میلیون واحد مسکونی
  • کاهش هزینه درمانی از 43 به 20 درصد
  • صادر نمودن کارت سلامت برای عموم

صدور فاکتور رسمی ویژه معاملات رسمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *