اخبار سکه و ارز

مهم ترین علت صعودی شدن قیمت دلار

مهم ترین علت صعودی شدن قیمت دلار
مهم ترین علت صعودی شدن قیمت دلار

مهم ترین علت صعودی شدن قیمت دلار

قیمت دلار باز هم با افزایش روبه رو شد و به مرز حساس 24 هزار و 800 تومان رسید آیا شرط جدید ایران برای آمریکا قیمت را افزایش دهد و یا اینکه پایین بودن عرضه دلار مجوز افزایش قیمت را صادر نمود ؟

بر اساس برخی خبرگزاری ها دلار آمریکا پس از تعطیلی 6 روزه بانک ها و بازار متشکل ارزی به مرز حساس 24 هزار و 800 تومان رسید .

در ادامه معاملات دلار قیمت کمی با کاهش روبه رو شد و با رقم های پایین تر از مرز 24 هزار و 800 تومان را به ثبت رسید اما مجددا با افزایش قیمت روبه رو شده و در پایان معاملات نیمه نخست روز بر روی رقم های 24 هزار و 890 تومان ثبت گردید .

قیمت دلار در هفته گذشته به طور معمول زیر مرز 24 هزار و 800 تومان با نوسان قیمت روبه رو بود , تحلیل گران بر این باورند که عرضه دلار در بازار متشکل ارزی از اصلی ترین عوامل مؤثر بر روند بهای دلار در روز جاری بوده و این قابلیت امر ممکن بود که بتواند نرخ دلار را پایین تر از مرز 24800 تومان قرار بدهد .

در همین راستا فعالان بازار , روند بازار متشکل ارزی را با کنجکاوی زیاد دنبال می کردند این امر ممکن بود که پایین بودن مقدار عرضه در بازار متشکل , جواز افزایش نرخ دلار را در نخستین ساعات معاملاتی امروز صدور نموه باشد صحت و درستی این تئوری با منتشر شدن گزارش خاتمه روز بازار متشکل و همچنین معلوم شدن حجم عرضه در روز جاری معلوم می گردد .

شرط جدید ایران برای آمریکا :

اصلی ترین خبری که در رابطه با مذاکرات احیای برجام که موجب جلب توجه فعالان بازاری شده بود مربوط به شرط جدید ایران است که در این راستا ایران برای تضمین اینکه آمریکا از توافقات هسته ای خارج نشود در خواست نمود که خروج آمریکا از این توافق با توجه به موافقت سازمان ملل صورت گیرد به نظر می آید که این شرط با قانون اساسی آمریکا متضاد بوده و اصرار ایران بر تحقق یافتن این شرط می تواند مانعی برای احیای بر جام به شمار آید بنابراین این احتمال می رود که افزایش قیمت دلار تحت تأثیر این خبر باشد .

افزایش یافتن قیمت سکه امامی :

معاملات امروز طلای جهانی با نوساناتی شروع گردید و به وقت ایران در ساعت 11 و 42 دقیقه صبح روی 1807 دلار قرار داشت .

همچنین قیمت سکه امامی نیز در بازار داخلی و بر روی رقم 10 میلیون و 730 تومان قرار داشت با احتساب برای دلار  نرخ 24 هزار و 800 تومان , اندازه حباب سکه 7/1 % به دست آمد .

در همین راستا باید گفت که در هفته سپری شده اندازه حباب سکه نزدیک به 1% و زیر آن رسیده بود به همین دلیل بزرگ شدن حباب سکه و افزایش قیمت آن می تواند که به منزله تقویت انتظارات افزایشی در بازار سکه تعبیر گردد در ادامه معاملات قیمت سکه همچنان روند افزایشی را سپری نمود و به رقم 10 میلیون 800 تومان رسید قیمت سکه در انتهای معاملات نخست روز بر روی رقم 10میلیون و 800 قرار گرفت .

صدور و فروش فاکتور رسمی قانونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *