مقالات فاکتور

فاکتور گلاسه چیست ؟

فاکتور گلاسه
فاکتور گلاسه

فاکتور گلاسه چیست؟

این نوشته توضیح می‌دهد فاکتور گلاسه چیست، انواع آن را نام برده و به موارد مربوط به آن می‌پردازد. گلاسه یک نوع کاغذ می‌باشد که به خاطر براق بودن آن و سطح روکش داری که دارد از آن‌ برای ایجاد کارت‌های ویزیت، بروشور، فاکتور و….. استفاده می‌کنند. این کاغذها از دسته کاغذهای روکش‌ دار یا کتد شده هستند که به دلیل دارا بودن سطح صاف و براق‌ شان به کار گرفته می‌شوند. به تعریف دیگر این کاغذ کیفیت زیادی دارد و دارای پوشش دورو است، اندگی سنگین بوده و سطح صافی دارد. سطح هموار و صاف این کاغذ به دلیل خصوصیت روکش دار و براق بودن سطح آن است که همچنین باعث مقاومت بالاتر آن می‌شود.

چاپ فاکتور رسمی در 2 ساعت

کاغذ گلاسه در زمینه چاپ

اگر بخواهیم عکس‌های یک رنگ و چند رنگ دارای کیفیتی را چاپ و تکثیر کنیم، کاغذی لازم داریم که دارای سطح صاف و یکدست باشد و جوهر را به شکل یکنواخت جذب کند که مرغوب ترین نوع کاغذ در زمینه چاپ کاغذ گلاسه می‌باشد.

هرچه مقدار گرماژ روی این کاغذها بیشتر باشد، چاپ بر روی آن‌ها با کیفیت‌تر می‌شود و به طور طبیعی از این کاغذها برای چاپ کاغذهای رنگی و اعلا استفاده می‌کنند.

کاغذ گلاسه با کاغذ تحریر چه فرقی می‌کند؟

پس از توضیح کاغذ یا فاکتور گلاسه چیست به تفاوت آن با کاغذ تحریر می‌پردازیم. در حقیقت به خاطر سطح خیلی صاف و میزان جذب زیادی که کاغذ تحریر از آن‌ها برخوردار است غالبا برای چاپ‌های رنگی توصیه می‌شود اما در بعضی موارد این کاغذ کیفیت قابل قبولی را ارائه نمی‌دهد. حال به گلاسه می‌رسیم که این کاغذ از همین خصوصیات برخوردار است اما باید در نظر داشت که کیفیت آن نسبت به تحریر بیشتر است و چاپ آن مناسب تر و از عمر بیشتری برخوردار می‌باشد.

کاغذ گلاسه در مقایسه با کاغذ تحریر از قیمت بیشتری برخوردار است.

برای چاپ فاکتور از چه کاغذهایی استفاده می‌شود؟

فاکتور تحریر همان کاغذهای ساده است که برای استفاده در قرارداد، قبض، رسید، فاکتور از کاغذهای دیگر بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و از آن به شکل فاکتورهای یک نسخه‌ای، دو نسخه‌ای، سه نسخه‌ای و یا رسیدهای ته برگی استفاده می‌کنند.

فاکتور گلاسه را به صورت معمول فعالیت‌ها و کسب و کارهای ویژه از آن استفاده می‌کنند تا طرح و رنگ از جلوه بالاتری برخوردار باشد. چاپ و تولید گلاسه اغلب به شکل ته‌ برگی انجام می‌شود.

فاکتور کتان کاغذی یونیک و دارای بافت می‌باشد که بافت کاغذ نمای فاکتور را بسیار زیبا می‌کند. از این کاغذ برای فاکتورهای تک نسخه‌ای، دو نسخه‌ای و یا ته‌چکی استفاده می‌شود.

بیشتر از هشتاد درصد از فروشگاه‌های طلا و جواهر از فاکتور گلاسه و تحریر که به شکل دو نسخه‌ای می‌باشد بهره می‌برند. گلاسه نسخه اول است که به خریدار داده می‌شود و تحریر نسخه دوم است که پیش فروشنده محفوظ می‌ماند.

منظور از چاپ فاکتور به صورت کلی چاپ مبایعه‌ نامه، چاپ قولنامه، چاپ قبض انبار، چاپ قبض، چاپ رسید، چاپ قبض پارکینگ و تمام چیزهایی که چاپ، پرفراژ و شماره لازم دارند می‌باشد.

پس از اینکه فهمیدیم فاکتور گلاسه چیست برای توضیح انواع کاغذهای گلاسه می‌توانیم نوع براق ومات و یک رو یا دورو را نام ببریم که هر کدام دارای کاربرد و استفاده ویژه خود می‌باشند.

هزینه صدور فاکتور رسمی برای خرید لوازم التحریر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *