مقالات فاکتور

قرارداد فروش کالا

قرارداد فروش کالا
قرارداد فروش کالا

قرارداد فروش کالا

فاکتور رسمی خود یک قرارداد فروش کالا است اما محتوای قرارداد خرید و فروش کالا معنای دیگری دارد . بیع در لغت به مفهوم خرید و فروش است و در اصطلاح فقهی قبولی بوده که دلالت بر نقل ملک در قبال عوضی معلوم نماید مطمئنا خرید و فروش کالا یا بیع برای همه ما اتفاق افتاده است و شاید این خرید و فروش به شکل مکتوب ثبت نشده باشد قرارداد فروش کالا در شکل هایی بسیار پیچیده تر میان خریدار و فروشنده بین المللی و همچنین خریداران و فروشندگان داخلی که در حجم وسیع با یکدیگر معامله می کنند رخ می دهد اقسام بیع شامل بیع عین معین , بیع عین کلی در معین و بیع عین کلی در ذمه می باشد .در ادامه بیشتر به بیع و یا قرارداد فروش کالا می پردازیم . بازرگانی امین ارائه کننده خدمات صدور فاکتور رسمی قانونی در خدمت شماست با  :

  • قرارداد فروش کالا چه کاربردی دارد ؟
  • نحوه نوشتن بیع
  • چگونگی پایان دادن به بیع
  • مهم ترین نکات در تنظیم بیع

صدور فاکتور رسمی قانونی

قرارداد فروش کالا چه کاربردی دارد ؟

قرارداد فروش کالا چه کاربردی و یا چه اهمیتی دارد ؟ در صورتی که فرد بخواهد کالای خود را بفروشد به منظور قرار داد  فروش مالی را در قبال مال دیگر به شخصی دیگر واگذار می کند بدین شکل که فروشنده در قبال دریافت پول مالکیت مال خود را به خریدار واگذار می کند .

نحوه نوشتن بیع

در نوشتن قرارداد فروش کالا باید به تمام بندهای مهم در اصول نوشتن قرار داد توجه نمود بدین منظور که ابهامی در ان وجود نداشته باشد یک قرارداد متشکل از بخش هایی از جمله , موضوع قرار داد ( شامل فروش کالا با مشخصات ) ؛ طرفین , مدت زمان قرارداد , محل اجرا و محل تحویل کالا, شرایط فسخ , چگونگی نظارت بر اجرا , شرایطی که به دیرکرد مرتبط است , شرایط و آنچه که دو طرف قرارداد تعهد می کنند و میزان مبلغ قرارداد می باشد .

چگونگی پایان دادن به بیع

خب آنچه واضح است فروش کالاهای تولیدی و قراردادهایی از این قبیل از سمت یکی از طرفین نمی تواند صورت گیرد در همین راستا اگر طرفین بخواهند به قرار داد پایان دهند می توان توسط رضایت کامل هر دو طرف ان را اقاله نمایند اما قانون در صورتی این حق را به یکی از طرفین می دهد که خریدار نتواند مقدار وجه مورد نظر را در در تاریخ معین بپردازد و فروشنده می تواند به قرار داد خاتمه دهد توسط مواردی از جمله , ندادن کالا و یا گرفتن کالا از وی , در مرجه حل اختلاف درخواست نماید که طرف مقابل را مستلزم به پرداخت وجه نموده و یا اینکه قرارداد را فسخ نماید .

مهم ترین نکات در تنظیم بیع

از مهم ترین فاکتورها که در بیع و یا فروش کالا باید رعایت شود دریافت ضمانت نامه کالای خریداری شده , ارائه فاکتور به خریدار ؛ قید شدن شرایط به صورت دقیق ؛ اینکه تحویل گیری باید با تست و آزمایش همراه بوده یا رویت تحویل گیرنده کفایت می کند نیز مهم است , در ماده تحویل دهی مکتوب شود که فروشنده اقرار دارد نسبت به تسلیم کلیه کالا قدرت تسلیم دارد اگر کال از روی نمونه فروخته شده و قرارداد مطابق نمونه تنظیم گردیده بهتر است همان نمونه تا زمان تحویل گیری مبیع حفظ گردد .

سامانه صیاد چیست  ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *