مقالات فاکتور

کد مالیاتی چیست ؟

چه مشاغلی شامل مالیات نمیشوند
چه مشاغلی شامل مالیات نمیشوند

کد مالیاتی چیست ؟

در رابطه با کد مالیاتی باید گفت که این کد کدی 10 رقمی بوده که تمام اشخاص حقیقی و حقوقی و صاحبان مشاغل مسلتزم به دریافت آن هستند این قانون پس از سال 1399 برای گرفتن درگاه پرداخت اینترنتی و دستگاه های کارتخوان تصویب شد این قاون در 25 سال  1399 اجرایی گردید  و اشخاص حقیق وحقوقی و صاحبان مشاغل  مستلزم به دریافت پرونده مالیاتی شدند برای گرفتن این کد  پس از انجام مراحل ثبت نام به متقاضی ارائه شده و برای وارد شدن به سامانه های مالیاتی کاربرد دارد براساس قوانین سازمان امور مالیاتی کشور تمام پذیرفته شدگان شبکه پرداخت می بایستی که این کد را دریافت نمایند . بازرگانی امین ارائه کننده خدمات فاکتور رسمی در خدمت شماست با توضیحاتی از کد مالیاتی با    :

  • اهمیت استفاده از کد مالیاتی
  • چه مشاغلی باید کد رهگیری مالیاتی داشته باشند ؟
  • نحوه دریافت کد رهگیری مالیاتی
  • اگر کد اقتصادی نداشته باشیم چه می شود ؟

خرید فاکتور رسمی را با ما تجربه کنید

اهمیت استفاده از کد مالیاتی

چرا قانون اخذ کد مالیاتی  توسط سازمان امور مالیاتی تصویب شد ؟ مهم ترین هدف از این امر مبارزه با عمل پولشویی , مقابله با بروز تخلفات و جلوگیری نمودن از فرارهای مالیاتی , ارتقاء درآمد و تأمین نمودن هزینه های عمومی  می باشد .

چه مشاغلی باید کد رهگیری مالیاتی داشته باشند ؟

مشاغلی که مسلتزم به دریافت کد رهگیری مالیاتی هستند مشاغلی مانند ؛ فروشگاه های اینستاگرامی و فروشگاه های اینترنتی , مشاغل کوچک خانگی , افراد برنامه نویس و تولید کنندگان محتوا , سایت های خیریه , فریلنسرها , استریمر و گیمرها , مربیانی که از طریق فضای مجازی آموزش می دهند همچنین مدرسان می باشد .

نحوه دریافت کد رهگیری مالیاتی

برای دریافت کد مالیاتی در ابتدا در سامانه سازمان امور مالیاتی www . tax . Gov .ir ثبت نام نموده , پس از تشکیل پرونده نوع کسب و کار مشخص می شود مثلا در صورتی که شرکت ندارید گزینه حقیقی را انتخاب و رد صورتیکه نیز که ایرانی نیستید تبعه خارجی و اگر شرکت های رسمی دارید گزینه حقوقی و یا در صورتی که سازمان مردم نهاد یا NGO می باشید تشکل قانونی گزینه مناسب است حال به وارد کردن کد ملی برای اشخاص حقوقی و کد فراگیر برای اتباع خارجی باید که قدم بعدی را بردارید و آن نیز وارد کردن اطلاعات مربوط به حرفه مورد نظر است که صفحه جدید با عنوان پیش ثبت نام برای شما باز می شود و شما اطلاعات خواسته شده را وارد می نمایید در انتها نیز دکمه تأیید را کلیک و وارد پنل کاربری شوید پس از استعلام اطلاعات می توانید بخش هایی که ثبت کرده اید را مشاهده و قسمت هایی که دچار اشکال بوده را تکمیل نمایید .

اگر کد اقتصادی نداشته باشیم چه می شود ؟

کد مالیاتی موجب اعتبار بخشیدن به شرکت می شود فرقی ندارد که این شرکت کوچک باشد و یا بزرگ در صورتی که لازم باشد با شرکت دیگر قراردادی پر سود صورت بگیرد شرکت مقابل مستلزم به دریافت این کد می باشد امروزه کد اقتصادی یا همان مالیاتی یک لازمه محسوب می شود و اگر شرکتی این کد را نداشته باشد قابل اعتماد نبوده و شانس بستن یک قرارداد سودآور را از دست می دهد و موردی دیگر که شرکت ها از طریق آن صاحب درآمد می شوند امور صادرات و واردات کالا است و این امر نیز تنها  به اخذ کارت بازرگانی است و این امر نیز در صورتی مشخص میشود که شرکت برخوردار از کد اقتصادی باشد.

مفروضات حسابداری چیست  ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *