مقالات فاکتور

اظهارنامه مالیاتی

اظهارنامه مالیاتی
اظهارنامه مالیاتی

اظهار نامه مالیاتی

اظهارنامه مالیاتی دفترچه ای است که کارنامه عملکرد مالی اشخاص حقیقی و حقوقی که شامل پرداخت مالیات می شوند را معلوم می کند در این دفترچه رویدادهای مالی مانند مدارک و ادله قانونی درج شده است امروزه اظهارنامه مالیاتی اینترنتی جایگزین نسخه چاپی شده است در کشور ما مالیات به دو شکل خوداظهاری یا علی الرس حساب می شود در روش خود اظهاری شخص حقیقی و حقوقی خود اعلام می نماید که چه میزان در آمد داشته و چه مقدار مشمول پرداخت مالیات می شود بدون اینکه کارشناسان مالیاتی در این امر دخالت قابل توجهی داشته باشند در همین راستا اظهارنامه ای تکمیل شده که شامل کل در آمد و کل هزینه و استهلاک و….می باشد در روش دوم کارشناسان مالیات را محاسبه نموده و به فرد اعلام می نمایند . و میزان مالیات راتعیین می کنند .یکی از خدمات شرکت ما سیستم های کاربردی و حسابداری ملک تنظیم اظهارنامه های مالیاتی و مشاوره مالیاتی اشخاص حقوقی و حقیقی مطابق با استانداردهای سازمان امور مالیاتی کشور می باشد . خرید فاکتور رسمی و  دریافت گواهی ارزش افوزده را با بازرگانی مهران تجربه کنید . همراه ما باشید با  :

  • برای اظهارنامه مالیاتی چه مدارکی لازم است؟
  • اظهارنامه مالیاتی چگونه تنظیم می شود ؟
  • اظهارنامه های مالیاتی مشمول چه کسانی است ؟
  • جریمه عدم ارسال اظهارنامه های چیست ؟

فروش فاکتور رسمی با قیمت عالی و قانونی

برای اظهار نامه مالیاتی چه مدارکی لازم است ؟

برای پر نمودن اظهارنامه مالیاتی نیاز به مدارکی از جمله مدارک شرکت , اجاره نامه , اطلاعات حساب های سال گذشته , اطلاعات ملک اجاره فرد مورد نظر , شماره کارت بازرگانی , مبلغ مالیات های پرداخت شده , کد رهگیری , شماره ثبت دفاتر قانونی , مانده سود و زیان دوره قبل و گردش حساب قرار دادها , قراردادهای پیمانکاری و قیمت تمام شده پروژه ها برای این شرکت ها , قیمت تمام شده محصول تهیه شده و فروش رفته در شرکت تولیدی , گردش حساب مواد اولیه و محصول ساخته شده و کالای بازرگانی , مبلغ به دست آمده از فروش داخلی و خارجی , به شکل سود و یا ضرر تمامی اشخاص موظف به ارائه اظهارنامه می باشند .

اظهارنامه های مالیاتی چگونه تنظیم می شوند ؟

تا سال 1391 اظهارنامه مالیاتی به صورت کاغذی ارائه می شد مخاطب باید فرم ها را از مراکز مربوطه خریداری و به تکمیل آن می پرداخت اما در سال های اخیر روش نوین جایگزین فرم های کاغذی شده است و این اظهارنامه ها به شکل الکترونیکی و از طریق مراجعه به سایت tax.gov.ir بدون نیاز حضوری انجام می پذیرد پس از تکمیل و ارسال آن به صورت غیر حضوری شرکت ها و تاجر فرصتی داده می شود تا به ارائه دفاتر قانونی خود به اداره مالیات اقدام نمایند .

اظهارنامه های مالیاتی مشمول چه کسانی است ؟

  • تمام مالکین مانند اشخاص حقیقی و حقوقی نسبت به املاک یا اموال خود واقع در ایران
  • اشخاص حقیقی ایرانی مقیم ایران نسبت به تمام در آمدهایی که در ایران و خارج از ایران تحصیل می کنند
  • اشخاص غیر ایرانی نسبت به در آمدهایی که در ایران تحصیل می کند و همچنین نسبت به در آمدهایی که بابت واگذاری امتیازات یا سایر حقوق خود , دادن تعلیمات و کمک های فنی در ایران تحصیل می کند .

جریمه عدم ارسال اظهارهای نامه  چیست ؟

در صورت عدم ارسال اظهارنامه , بد حسابی , تخلف و عدم همکاری با اداره مالیات محاسبه به شکل علی الرس صورت میگیرد و ماموران مالیاتی اقدام به ارزیابی مدارک می کنند که خود نوعی جریمه به حساب می آید .

هزینه صدور فاکتور رسمی با کد ملی چقدره  ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *