مقالات فاکتور

لیست کالاهای مصرفی

لیست کالاهای مصرفی
لیست کالاهای مصرفی

لیست کالاهای مصرفی

قبل از اینکه به لیست کالای مصرفی و بحث در این خصوص بپردازیم بهتر است تا تعریفی از کالای مصرفی داشته باشیم بدون تردید تا کنون عنوان کالای مصرفی یا کالای معیشتی خانوار را از رسانه هایی مانند تلویزیون , رادیو و…شنیده باشد که با افزایش و یا کاهش قیمت همراه بوده اند کالاهای مانند نان , برنج , چای , گوشت , مرغ , میوه , و…کالای مصرفی هستند برخی از کشورها قصد دارند که در تولید کالاهای مصرفی کشور و مردم خود , خودکفا شوند برخی نیز به دلایلی دست به تولید کالای مصرفی خود نزده و آن را از دیگر کشورها وارد می کند در ادامه به لیست کالاهای مصرفی و بادوام در ایران می پردازیم . همراه بازرگانی مهران باشید با اطلاعات مفیدی از لیست کااهای مصرفی با توضیحاتی از :

  • طبقه بندی کالای مصرفی
  • لیست کالاهای پر مصرف در ایران

صدور فاکتور رسمی برای کالاهای مصرفی

طبقه بندی کالاهای مصرفی

در لیست کالاهای مصرفی و طبقه بندی آنها به طور کلی به سه گروه کالاهای با دوام , کالاهای بی دوام و خدمات دسته بندی می شوند .

کالاهای مصرفی با دوام

کالاهای بادوام جزء آن دسته کالاهایی است که استفاده هایی طولانی مدت دارند مانند یخچال , اتومبیل , فرش , مبلمان , خودرو و….از جمله کالاهای بادوام و کالای مصرفی به شمار می آیند .

کالاهای مصرفی بی دوام

این دسته از کالاها نیز قابل لمس بوده و نیاز به ان در جامعه بشری دیده می شود از جمله آنها می توان به نمک , نوشیدنی ها مانند ماء الشعیر , نوشابه و….اشاره نمود که دوام چندانی ندارند .

خدمات

خدمات نیز در گروه کالاهای مصرفی قرار میگیرد که شامل خدمات نامحسوس , تغییر ناپذیر و فناپذیر و غیر قابل ذخیره هستند ازجمله تعمیرات , آرایشگری , مشاوره حقوقی  و….در دسته خدمات قرار میگیرند .

لیست کالاهای  پر مصرف در ایران

در لیست کالاهای مصرفی و پر استفاده در ایران موادی مانند ابزارها , اثاث ها , اسباب بازی , پوشاک , جواهرات , مواد غذایی , لوازن خانگی و…..می باشد که ما به 4 کالای پر مصرف اشاره می کنیم .

مواد غذایی

یکی از مهمترین نیازهای هر جامه مواد غذایی در آن جامعه می باشد که ایران نیز از این امر مستثنی نمی باشد از جمله مواد غذایی پر صرف و کالای مورد نیاز مردم  در ایران کالاها مانند رب گوجه فرنگی , گوشت گوسفندی و گوساله , مرغ , تخم مرغ , نان , سیبزمینی , برنج , روغن , چای , حبوبات , و….می باشد .

لوازم خانگی

از جمله کالاهای پر مصرف در لیست کالاهای مصرفی در کشورما لوازمات خانگی می باشد که از آن دسته کالاهای بادوام نیز محسوب می شود .پر مصرفترین این کالاها شامل سماور , استکان , کتری , فلاسک , ماشین لباسشویی , غذاساز , کولرهای آبی و گازی , ظروف چینی , آرکوپال , پیرکس , اجاق گاز , یخچال فریزر , جارو برقی , لامپ و مهتابی , تشک و… می باشد .

لوازم آرایشی و بهداشتی

ایران یکی از 10 کشور پر مصرف لوازم آرایشی می باشد طبق اسناد و آماری که در سال 2016 منتشر شد ایران یکی از کشورهای پیشرو در مصرف محصولات و لوازمات آرایشی و بهداشتی در منطقه خاورمیانه و آفریقا بوده است که با حجمی تقریبا 4 میلیارد دلاری را جزء 10 کشور دنیا در حوزه مصارف لوازم آرایشی و بهداشتی می باشد

لوازم الکترونیکی

اگر بخواهیم در لیست کالاهای مصرفی محصولی پر مصرف را بگنجانیم لوازم الکترونیکی بخش عظیمی از کالای مصرفی مردم را به خود اختصاص می دهد این لوازم شامل تلفن های همراه , تبلت , صفحه های نمایشگر , دی وی دی , ماشین حساب , کیبورد , موس , اسپیکر و….می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *