مقالات فاکتور

اهمیت کد ملی در فاکتور رسمی

فاکتور چیست
فاکتور چیست

اهمیت کد ملی در فاکتور رسمی

این نوشته درباره‌ی اهمیت کد ملی در فاکتور رسمی صحبت می‌کند. به صورت کلی برگه‌ای که فروشنده محصول و خدمات برای مشتری صادر می‌کند فاکتور نام دارد که در فاکتور نوع، مقدار و مبلغ محصول خریداری شده و اطلاعات در مورد خریدار و فروشنده درج می‌شود. به فاکتوری که زیر نظر مقررات وزارت اقتصاد و امور دارایی باشد و سرانجام برای این اداره دارای اعتبار و قابل تایید باشد فاکتور رسمی می‌گویند. یکی از مشخصات فاکتور رسمی که برای وزارت دارایی اعتبار دارد کد ملی می‌باشد. فروش فاکتور رسمی در 2 ساعت کاری با بازرگانی  مهران انجام میشود . بهترین قیمت صدور فاکتور رسمی را از ما بخواهید . همراه ما باشید

صدور فاکتور رسمی در 2 ساعت

یک سوالی که ممکن است پیش بیاید این می‌باشد که:

آیا خریداران باید شماره ملی را در فاکتور رسمی ذکر کنند؟

در جواب این سوال باید بگوییم که بر اساس ماده 19 ضابطه موصوف و نیز مفاد راهنمای صورت‌حساب فروختن محصول و خدمات، مودیانی که زیر نظر این نظام قرار دارند وظیفه دارند مشخصات فردی طرفین قرارداد از قبیل آدرس دقیق، کد پستی، شماره اقتصادی یا شماره ملی را در مورد فروشندگان و مشتریان به شکل دقیق و درست ذکر کنند.

تمام مودیان زیر نظر نظام مالیات بر ارزش افزوده، وظیفه دارند مقررات را به شکل درست انجام دهند. باید بگوییم دادن مشخصات فردی از قبیل شماره ملی برای افراد حقیقی و شماره اقتصادی برای افراد حقوقی جزو تکلیف‌های معمول برای انجام درست مقررات می‌باشد.

ارائه شماره ملی جعلی برای مالیات ندادن

در ادامه مقاله اهمیت کد ملی در فاکتور رسمی به افرادی که از کد ملی جعلی استفاده می‌کنند می‌پردازیم. یک کارشناس مالیاتی این موضوع را که غیرمودیان با مشکلی به نام فاکتورهای صوری روبرو هستند به میان آورد و اظهار نمود: برخی از افراد از شماره ملی جعلی به اسم کس دیگری برای ندادن مالیات استفاده کرده و در فاکتورها ذکر می‌کنند که برای مردم مشکل به وجود می‌آورد. طبق صحبتی که آقای سیاوش غیبی پور با یکی از خبرگزاری‌ها داشته درباره‌ی درخواست مالیات از غیرمودی در سازمان‌های مالیاتی گفت: بر اساس راهنمای ماده 157 ضابطه مالیات‌های مستقیم، سارمان امور مالیاتی مودی را شناسایی می‌کند.

صدور یک برگ شناسایی مالیاتی را تصور کنید که شماره ملی درج شده در آن به اسم فردی غیر از خریدار و فروشنده در معامله باشد و به خاطر این مالیات برای این شخص می‌آید و شماره ملی همان بوده ولی باقی سندها، حساب بانکی و تراکنش به اسم فرد دارای شماره ملی نمی‌باشد. در هیات‌های از بین بردن مشکل مالیاتی، نماینده اداره امور مالیاتی گفت: این دستورالعمل نشان می‌دهد که با توجه به ماده 157 مقررات مالیات‌های مستقیم، مجموعه‌های برطرف کننده اختلاف مودی حقیقی را پیدا کرده و از او ادعای مالیات می‌کنند و دیگر ادعا و درخواستی از فرد غیرمودی صورت نمی‌گیرد.

خرید و فروش کد ملی

پس از صحبت درباره‌ی اهمیت کد ملی در فاکتور رسمی در مورد خرید و فروش کد ملی نیز صحبت می‌کنیم. معاون حقوقی و فنی اداره امور مالیاتی درباره‌ی وجود زیاد خرید و فروش شماره ملی برای صادر کردن فاکتورهای خرید و فروش از مبلغ پانصد هزار تا دو میلیون تومان اظهار کرد: اعمال صورت گرفته برای مقابله با این اتفاقات می‌باشد. لیست بحث ماده 169 ضابطه مالیات‌ها دارد درست و تصحیح می‌شود. اسنادی که جهت کارکرد مالیاتی سال 1399 دریافت می‌شود بر اساس سریال فاکتور فروش می‌باشد. همچنین تصحیح ضابطه مالیات ارزش افزوده به ما یاری می‌رساند.

 

مجازات خلاف‌های اشخاص با کد اقتصادی چه می‌باشد؟

اشخاصی که نخستین بار از گرفتن کد اقتصادی خودداری کنند و یا مقررات موجود در روند گرفتن کد اقتصادی را رعایت نکنند، باید دو برابر سود معاملاتی که می‌کنند را بپردازند.

در صورتی که یک کمپانی دوباره ارتکاب جرم کند و از قرار دادن کد اقتصادی یا فرستاندش به سازمان مالیات امتناع ورزد، محل شغل اقتصادی او سه ماه پلمپ می‌شود.

اگر این خلاف در سومین دفعه صورت گیرد، شخص خلاف‌کار به سه الی شش ماه زندان می‌افتد. این قانون برای همه‌ی مدیران حقوقی هم وجود دارد.

هزینه صدور فاکتور رسمی با کد ملی چقدره  ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *