مقالات فاکتور

خط خوردگی در فاکتور رسمی

خط خوردگی در فاکتور رسمی
خط خوردگی در فاکتور رسمی

خط خوردگی در فاکتور رسمی

در مرحله اول همه میدانیم که فاکتور یک ابزار محکم کاری برای داد و ستدها میباشد که بدون شک باید بدون هیچ گونه خط خوردگی باشد . اما از بابت ارزش قانونی این خط خوردگی ها اساس یکسان ندارند و در تداخل به ارزش قانونی فاکتور متفاوت همل میکنند .  در این نوشته می‌خواهیم در مورد خط خوردگی در فاکتور رسمی و موارد مربوط به آن صحبت کنیم. سوالات زیادی درباره مشکلات نوشتاری و چاپ فاکتور رسمی پرسیده میشود و بازرگانی مهران پاسخ این سوالات را در اختیارتان قرار میدهد تا اهمیت تمیز  و بدون ایراد بودن فاکتور رسمی را بدانید .  همان‌گونه که مستحضر هستید فاکتورهای رسمی بایستی خیلی تمیز و منظم  نوشته شوند و در آن‌ها درج همه‌ی اطلاعات فروشنده و مشتری به صورت کامل لازم است. همراه شرکت بازرگانی مهران باشید با اطلاعات بیشتر

چاپ فاکتور رسمی بدون خط خوردگی

پرهیز از خط خوردگی

برای جلوگیری از رفت و آمد دوباره به سازمان‌ها و اداره‌ها و کمک به میزان سرعت امور اداری باید با آگاهی از تمام موارد قانونی، ضوابط و مقررات مستندات را به شکلی ایجاد کنیم که تایید آن‌ها در نخستین مراجعه صورت گیرد.

نحوه قراردادن صحیح شماره سریال در فاکتورهای رسمی یکی از مواردی است که بایستی در آن دقت به خرج داد. این نوع فاکتورها از شماره سریال ارزش و اعتبار می‌گیرند. شماره سریال به صورت قرمز رنگ و با چاپ ملخی یا افست با برجستگی در بخش بالای سمت راست فاکتور قرار می‌گیرد.

از سایر موارد پر اهمیت در فاکتور می‌توان به درج مهر و امضا اشاره کرد. حواستان به خط خوردگی در فاکتور رسمی باشد، اگر در فاکتورها خط خوردگی وجود داشته باشد اعتبارشان از بین می‌رود.

چگونه فاکتور رسمی را بنویسیم؟

در ادامه مقاله خط خوردگی در فاکتور رسمی به نحوه نوشتن فاکتور رسمی می‌پردازیم. به سند یا برگه‌هایی که به شکل چاپی یا دست نویس برای ایجاد معامله میان فروشنده و مشتری مهر و امضا می‌شود فاکتور رسمی می‌گویند. فاکتورهای رسمی برای  اداره‌های امور مالیاتی قابل تایید می‌باشند و با توجه به مقررات جمهوری اسلامی ایران شامل مشخصات ویژه‌ای می‌باشند.

نوشتن یا چاپ این سندها باید بدون هیچ نوع خط خوردگی بوده و مبهم نباشد تا بعد از درج مشخصات، برای خریدار و فروشنده حق به وجود بیاورد. همچنین اداره امور مالیاتی تعیین می‌کند که این سند رسمی بوده یا پذیرفته می‌شود یا که نه. بر اساس ماده 19 قانون، این سندهای رسمی و دارای اعتبار و ارزش که سازمان امور مالیاتی آن‌ها را تایید می‌کند مالیات بر ارزش افزوده نام دارد.

به دلیل توسعه تکنولوژی و برنامه نویسی نرم‌افزارهای حسابداری، فاکتورهای رسمی هم دیگر کامپیوتری شده و ارائه آن‌ها به خریداران به شکل کامپیوتری یا چاپی می‌باشد. این مورد به واضح نشان دادن دستخط یا نوشته، عدم وجود خط خوردگی و سالم بودن فاکتور رسمی کمک زیادی می‌کند.

توجه داشته باشید که اگر سندهای معتبر را به شکل رایانه‌ای و نرم‌افزاری چاپ کنید و آن‌ها را دست‌نویس نکنید این کار سریع تر انجام می‌شود و این امکان نقش پر اهمیتی در صادر کردن سریع فاکتور و فرستادن محصول به دست مشتری دارد. شما می‌توانید برای صادر کردن انواع سندهای با اعتبار از قبیل مازاد رسمی، شخصی، دارایی رسمی، انبار حواله، نمایشی و…. که قابل تایید اداره دارایی می‌باشند از نرم‌افزارها و برنامه‌های اختصاصی استفاده کنید.

تداخل خط خوردگی فاکتور در ارزش قانونی

با توجه به موارد لازم که درباره‌ی خط خوردگی در فاکتور رسمی گفته شد باید به این موضوع نیز اشاره کنیم که فروشندگان بایستی دقت کنند که صادر کردن سندها و فاکتورهای رسمی لازم و اجباری است و بر اساس ضابطه سازمان نظام مالیات بر ارزش افزوده، همه‌ی فروشندگان کالا و خدمات و صنف‌های تجاری (تمام صنف‌های تجاری عبارت از واحدهای تجاری کوچک و بزرگ) باید در عوض گرفتن هزینه، به خریدار سندی معتبر یا فاکتور فروش تحویل دهند.

مرکز صدور فاکتور رسمی کالا در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *