مقالات فاکتور

استانداردهای حسابداری

استانداردهای حسابداری
استانداردهای حسابداری

استانداردهای حسابداری

مهم ترین نقش حسابداری برای سازمان ها و نیز کسب و کارها تأمین و ارائه اطلاعات مالی برای مدیران به منظور تصمیم گیری صحیح می باشد به طور کلی حسابداری اطلاعات به دست امده از جریان های مالی در آمدها , سود و زیان های شرکت همچنین مالیات شرکت را دسته بندی نموده و آنها را در اختیار شرکت و دیگر ذی نفعان قرار میدهد با در نظر گرفتن این امر می توان گفت صحات اطلاعات جمع آوری شده از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که با توجه به این اطلاعات تصمیمات بعدی ساز مان گرفته می شود استانداردهای حسابداری نیز مجموعه ای اصولی و قواعدی است که حسابداری باید طبق آن عمل کند . بازرگانی امین ارائه کننده خدمات صدور فاکتور رسمی قانونی مشاوره رایگان صدور فاکتور ارائه میکند . جهت دریافت مشاوره را با تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با  :

  • استانداردهای حسابداری چیست ؟
  • اهمیت استفاده از استانداردهای حسابداری
  • مهم ترین استانداردهای حسابداری
  • هدف از استاندارد حسابداری چیست ؟

خرید آنلاین فاکتور رسمی قانونی

استدانداردهای حسابداری چیست ؟

استانداردهای حسابداری مجموعه ای از اصول , قواعد و مقررات حاکم بر چگونگی کار حسابداری می باشد همچنین می توان به گونه ای آن را قلمروی فعالیت حسابداری بر شمرد این استداندارد ها موجب بهبود بخشیدن شفافیت گزارگری مالی می گردد وجود این اصول به منظور یکپارچه سازی گزارش های مالی امری ضروری است و تنها گزارش هایی قابل قبول بوده که این اصول را رعایت کرده باشد این استانداردها باعث شده تا تمامی گزارشات مالی معیار یکسانی داشته و در تمام کشور به یک شکل صورت گیرد .

اهمیت استفاده از استاندارد حسابداری

در صورت نبود استانداردهای حسابداری , در حسابرسی به شرکت ها و کسب و کارهای مختلف مشکلات زیادی به وجود می آید چرا که برای تهیه و ارائه گزارش های مالی , محاسبات و صحت آنها دیگر معیاری وجود ندارد و اگر گزارش های مالی با یکدیگر تطابق نداشته باشد رسیدگی به آنها بسیار سخت است به رعایت این استانداردها می توان به گزارش خود استناد کرد .سرمایه گزاران و تحلیل گران مالی از گزارش های حسابداری استفاده می کنند .این اطلاعات باعث می شود که تصمیمات مهم تجاری بر مبنای اطلاعات درست گرفته شود .

اساس مالیات در چک بنفش

مهم ترین استانداردهای حسابداری

استاندارد های عمومی :

از مهم ترین استانداردهای حسابداری استاندارد عمومی می باشد یعنی یک حسابداری مستقل باید از انجمن های معتبر مدرک تحصیلی داشته و از لحاظ ظاهر نیز این امر را نشان دهد .

استنداردهای حسابرسی میدانی :

یک حسابدار باید برای انجام کار  برنامه ریزی درستی تهیه نموده تا همکار و دستیار خود از وظیفه خود آگاه باشد ؛ به علاوه از یک سیستم کنترل داخلی  برای جلوگیری از هر نوع سوء استفاده مالی استفاده گردد .

استانداردهای حسابرسی گزارشگری :

در استاندارد حسابرسی گزارشگری یعنی پس از اینکه مدارک مورد نیاز جمع آوری شد حسابدار با همکاران خود می توانند به نتیجه برسند و نیز مرحله گزارشگری نهایی را ارائه دهد .

هدف از استاندارد حسابداری چیست ؟

در صورت سؤال اینکه هدف استاندارد حسابداری چیست ؟ می توان به مواردی از جمله , ارائه فرمی یک شکل برای صورت های مالی , افشاء روش های مورد استفاده حسابدار برای دیگران , افشا نمودن موارد خاص در خصوص تأمین ضروریات برای استفاده کننده از اطلاعات به منظور اعمال داوری همچنین می توان تصمیمات رسمی و غیر رسمی در رابطه با ارزش گزاری مجاز دارایی ها و تعیین رقم در آمد را ارائه داد .

فاکتور مازاد چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *