مقالات فاکتور

انواع ماشین حساب ها

انواع ماشین حساب ها
انواع ماشین حساب ها

انواع ماشین حساب ها

اولین ماشین حساب ها چرتکه های چوبی بودند که از قرن ها پیش تا کنون مورد استفاده قرار میگرفتند ماشین حساب ابزاری هستند که برای انجام دادن محاسبات عددی مورد استفاده قرار میگیرند این نوع ابزارها کاربردهای مختلفی از جمله جمع , تفریق , ضرب و تقسیم را انجام می دهند نوع پیشرفته تر این نوع ابزار به گونه ای تلفیقی از ماشین حساب و رایانه بوده و امکانات وسیع و گسترده تری مانند رسم نمودار را در اختیار فرد استفاده کننده قرار می دهند امروزه حسابداران و یا دیگر کاربران زمان لازم برای رسیدگی امورد مالی و حسابداری را ندارند به همین منظور در کمترین زمان محاسبات دقیق را توسط ماشین حساب انجام می دهند .در ادامه به انواع ماشین حساب ها می پردازیم . بازرگانی مهران ارائه کننده خدمات صدور فاکتور رسمی در خدمت شماست با  :

  • انواع ماشین حساب ها
  • بهترین ماشین حساب حسابداری
  • نکات مهم در خرید ماشین حساب

صدور فاکتور رسمی آنلاین

انواع ماشین حساب

چرتکه

چرتکه ها ار ابتدایی ترین ماشین حساب ها محسوب می شوند که امروزه در کشورهایی مانند ایران , چین و ژاپن مورد مصرف هستند این ابزار برای افرادی که نا بینا هستند و دوست دارند اصول محاسبات را بیاموزند بسیار مفید است .

ماشین حساب های ساده ( جیبی )

این گونه از انواع ماشین حساب ها طراحی ساده دارند و به دلیل ساختار کوچکشان جای کمی را اشغال نموده همچنین حمل و نقلی ساده داشته و عملیات محدود تری را انجام می دهند .

ماشین حساب نوری

این نوع ماشین حساب ها الکترونیکی بوده که به کمک سلول های خورشیدی نصب شده و بر روی دستگاه کار می کنند .

ماشین حساب حسابداری

ماشین حساب حسابداری نیز توسط باتری و هم انرژی خورشیدی کار می کنند و برای جذر , ضرب , تقسیم , جمع , تفریق و….اعداد و ارقام ریاضی مناسب بوده و به طور برخوردار از صفحه نمایش 8 الی 16 رقمی و همچنین کلید های فیزیکی برای ورود می باشند .

ماشین حساب های مهندسی

ماشین حساب مهندسی از پر استفاده ترین انواع ماشین حساب ها در میان دانشجویان می باشد که با استفاده از این ابزار ساده و پر مصرف به بیشتر سؤال های خود در محاسبات برسید در این نوع دکمه shift از مهم ترین دکمه ها در این نوع می باشد از این نوع ماشین حساب برای محاسبه فاکتوریل , محاسبه کسر , محاسبه مثلثات , محاسبه معادله هیپربولیک , محاسبه معادله های چند مجهولی , محاسبه انتگرال , محاسبه جذر و محاسبه صحیح معادلات را توسط ان حساب کنید و عدد صحیح را به آسانی به دست آورید .

بهترین ماشین حساب حسابداری

همیشه معتبر ترین و شناخته ترین برندها توانسته اند تا بهترین محصولات را به بازار عرضه و ارائه نمایند در صورت اشاره به بهترین مارک های ماشین حساب حسابداری می توان به برند شارپ و برند کاسیو اشاره نمود .

نکات مهم در خرین ماشین حساب

  • به نحوه کاربرد آن تجاری , خانگی و یا مهندسی توجه کنید .
  • توجه به برند سازنده
  • در صورت استفاده راحت از ماشین حساب با دکمه بزرگ و صفحه نمایشگر استفاده کنید
  • توجه نمودن به تعداد کاراکترهای قابل نمایش در کارهای تجاری یا مالیاتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *