مقالات فاکتور

شناسه ملی شرکت چیست

شناسه ملی
شناسه ملی

شناسه ملی شرکت چیست ؟

شناسه ملی مانند کد ملی اشخاص حقیقی و ابزاری برای شناسایی اشخاص حقوقی و برگه هویتی آنها است کلیه اشخاص حقوقی اعم از بانک ها , مدارس , شهرداری ها , شرکت ها و سازمان های خصوصی برای اهتراز هویت خود نیاز به شناسه ملی دارند شناسه ملی شماره ای 11 رقمی است که 4 رقم اول از سمت چپ کد شهرستان محل ثبت و 6 رقم بعدی متعلق به فرد برای شخص حقوقی دارنده شناسه در شهرستان محل ثبت و یک رقم باقی مانده نیز  11 رقم می باشد رقم کنترل می باشد که از روی 10 رقم سمت چپ به دست می آید در ادامه به استفاده از شناسه ملی شرکت و تاثیر آن در ثبت شرکت میپردازیم . شرکت بازرگانی مهران با ارائه خدمات صدور فاکتور رسمی در خدمت شمایت . همراه ما باشید با :

  • استعلام شناسه ملی چیست ؟
  • نحوه دریافت شناسه ملی شرکت چگونه است ؟
  • چرا دریافت شناسه ملی مهم است ؟
  • داشتن شناسه ملی چه مزایایی دارد ؟

استعلام شناسه ملی چیست ؟

شناسه ملی شرکت را می توان معادل همان کد ملی اشخاص دانست و به وسیله آن شناسایی اشخاص حقوقی میسر می شود به همراه شناسه ملی یک برگ استعلام با عنوان ( پاسخ استعلام سازمان شناسه ملی اشخاص حقوقی کشور) تحویل داده می شود که با آرم قوه قضائیه/سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خواهد بود برگه استعلام  دارای موارد ذکر شده ای است از جمله ثبت کننده شخص حقوقی , شناسه ملی , تاریخ تاسیس , نام شخصیت حقوقی , شماره ثبت , واحد ثبتی , کد پستی , محل قانونی اقامت و تاریخ و ساعت استعلام مواردی هستند که باید در برگه استعلام قید گردد .

نحوه دریافت شناسه ملی شرکت چگونه است ؟

آیا می دانید برای دریافت شناسه ملی شرکت باید چه مراحلی را طی کرد ؟ برای دریافت شناسه ملی باید به عنوان یک شخصیت  حقوقی شناخته شده باشید در این راستا باید تابع یک نهاد دولتی بوده و یا با مراجعه به سایت اداره ثبت شرکت ها برای ثبت موسسه تجاری یا غیر تجاری خود اقدام نموده و پس از طی نمودن مراحل ثبت شرکت برای دریافت شناسه ملی باید نام شخصیت حقوقی را به طور کامل بدانید به خصوص در مورد شرکت های خصوصی نام کامل به طور معمول از سه یا چهار سیلاب برخوردار است که باید به طور کامل ذکر شوند به علاوه شماره ثبت شخصیت حقوقی هم لازم است شما با مراجعه به آگهی ثبتی یا نامه گواهی ثبت در مورد اشخاص حقوقی دولتی که توسط سازمان مربوطه صادر شده است اطلاعات را به دست آورید سپس با مراجعه به فرم درخواست شناسه ملی اشخاص حقوقی برای ثبت نام اقدام کنید .

چرا دریافت شناسه ملی مهم است ؟

دریافت شناسه ملی شرکت بسیار حائز اهمیت است همانطور که شناسنامه هویت ما را مشخص می کند در شرکت ها نیز شناسه ملی نقش شناسنامه را دارد  هر شرکتی نیز با یک شناسه ملی از زمان ثبت تا زمان انحلال مشخص می گردد شناسه به عنوان هویت یک شرکت بوده و به طور انحصاری تنها برای آن شرکت صادر می گردد .

داشتن شناسه ملی چه مزایایی دارد ؟

  • حضور یافتن اشخاص حقوقی در مزایده ها و مناقصه ها
  • قابلیت خریداری سهام های شرکتی
  • قابلیت شناسایی بهتر و بیشتر صاحب برند و امکان دسترسی به آدرس و مشخصات ثبت کننده برند مانند نام شرکت , نوع شرکت , شماره ثبت , تاریخ ثبت و….
  • امکان دریافت آگهی تغییرات یا تاسیس شرکت بدون اینکه هزینه ای پرداخت شود
  • تحصیل اعتبار برای شخصیت حقوقی در اقصی نقاط کشور
  • پیوستن به نظام مالیاتی کشور و……

قیمت صدور فاکتور رسمی قانونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *