مقالات فاکتور

تفاوت شرکت و موسسه

انواع موسسه
انواع موسسه

تفاوت شرکت و موسسه

قبل از اینکه بخواهیم به مقایسه و بحث تفاوت شرکت و موسسه اشاره ای کنیم باید در ابتدا می بایست که هر کدام را جداگانه شرح دهیم در تعریف شرکت باید گفت که به اجتماع دو یا چند نفر از اشخاص حقیقی و حقوقی که با هدف امور تجاری و برای به دست آوردن سود و منفعت به تجارت مشغول هستند شرکت تجاری گفته می شود اما شرکت هایی نیز هستند که در آنها امور تجاری انجام نمیگیرد این نوع شرکت های مدنی نام دارد اما موسسه به تشکیلات غیر تجاری بوده مانند امور علمی , امور خیریه , شهرداری ها و…..که با هدف کسب سود ایجاد نمی شوند با این حال منفعت بردن نیز می تواند در آن صورت گیرد . فاکتور رسمی مهران در خدمت شماست با اطلاعات مفیدی از فرق شرکت و موسسه با  :

  • تفاوت شرکت و موسسه در چیست ؟
  • موسسه بهتراست یا شرکت ؟
  • مزایای موسسه نسبت به شرکت چیست ؟
  • تفاوت موسسه و شرکت در مالیات

صدور فاکتور رسمی برای شرکت ها و موسسه ها

تفاوت شرکت و موسسه در چیست ؟

  1. همانطور که اشاره شده در تفاوت شرکت و موسسه هدف شرکت کسب سود و منفعت بردن است با اینکه در موسسات سود هم می تواند جزئی از فعالیت باشد اما هدف نیست .2- در ثبت شرکت نیاز به بیش از یک نفر است اما ثبت موسسه توسط یک نفر صورت میگیرد . 3 – ثبت شرکت آسان کمی دشوار تر از ثبت موسسه بوده و نیاز به گواهی عدم سوء پیشینه دارد .

موسسه بهتراست یا شرکت ؟

در آغاز به تفاوت شرکت و موسسه اشاره نمودیم اما اینکه کدام یک بهتر است این امر به هدف از فعالیت شما بستگی دارد چنان چه قصد دارید امور خدماتی مانند خدمات آموزشی , خدمات چاپی و…. را انجام دهید نیاز به ثبت موسسه دارید اما در صورتی که فعالیت شما تجاری بازرگانی است می بایستی که برای ثبت شرکت اقدام نمایید .

مزایای موسسه نسبت به شرکت چیست ؟

چرا موسسه ثبت کنیم ؟ موسسه چه مزایا و ویژگی هایی دارد ؟ در ادامه به 4 دلیل مبنی بر اینکه موسسه ثبت کنیم را ارائه می دهیم .

  • در صورت ثبت موسسه عقد قراردادها بین شرکا رسمیت پیدا می کند و پس از آن هیچ یک از دو طرف نمی تواند به اشکالاتی که نسبت به اسناد غیر رسمی امکان پذیر است را به اسناد وارد کنند .
  • در ثبت موسسه نیازی به دریافت سوء پیشینه نمی باشد .
  • در آمد موسسات خدماتی به طور معمول بالاتر از شرکت های بازرگانی می باشد .
  • اگر موسسه شما بازدهی خوبی داشته باشد با قیمت بالا می توان آن را به افراد دیگر واگذار نمود .

تفاوت موسسه و شرکت در مالیات

شاید این سوال ذهن شما را به خود مشغول کرده باشد که آیا نوع شرکت در میزان مالیات تاثیر گذار است ؟ تمام شرکت های تجاری و انتفاعی که در اجاره ثبت شرکت ها به ثبت رسیده اند و دارای شماره ثبت هستند شامل مالیات بر در آمد بوده و لازم است که مالیات تعیین شده را پرداخت نمایند . اما در جواب سوال میزان مالیات بر اساس شرکت تعیین نمی شود و آنچه در میزان مالیات تاثیر گذار است عملکرد مالی شرکت در طی یک سال و میزان سود خالص آنها پس از بررسی دفاتر شرکت میباشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *