اخبار کالا

مجور بانک مرکزی برای واردات کالا

مجور بانک مرکزی برای واردات کالا
مجور بانک مرکزی برای واردات کالا

مجوز بانک مرکزی برای واردات کالا با رمز ارز به زودی صادر می شود

به زودی بانک مرکزی مجوز واردات کالا با رمز های تولید شده داخلی را توسط بانک ها و صرافی های مجاز کشور صادر خواهد نمود قرار بر این است که آیین نامه مرتبط با آن را در شورای عالی پول شویی کشور به تصویب برساند .

به زودی کشور ما ایران نیز به باشگاه دارندگان رمز پول های ملی می پیوندد , طبق گفته های مقامات بانک مرکزی قرار  است تا اواخر ماه فروردین آیین نامه مرتبط با این امر را در شورای عالی پولشویی به تصویب برساند با این حال هنوز ابهام هایی در رابطه با استفاده از رمز ارزها در کشور وجود دارد همچنین دولت هر گونه خرید و فروش با ارزهای دیجیتال را ممنوع نموده است البته مدت هاست که تولید رمز ارز در کشور به رسمیت شناخته شده و ضوابط تولید آن نیز اعلام گشته است در راستای همین امر هماهنگی هایی میان وزارت صنعت , معدن و تجارت صورت گرفته که این مراکز مجوزهای مرتبط با استخراج ارزهای دیجیتال را صادر نموده است اما با این حال این ارزها مجوز معامله را نداشتنه اند .

صدور فاکتور رسمی برای کالاهای وارداتی

 به همین دلیل بانک مرکزی در ماه های اخیر کلیه درگاه های پرداخت که عملیات مرتبط با معاملات روز ارز انجام داده اند را مسدود و همچنین با صرافی هایی که این عمل را انجام داده اند برخورد نموده است اما به زودی بانک مرکزی مجوز استفاده از رمزارزهای تولید داخل را برای واردات کالا به بانک ها و صرافی ها صادر می نماید .

یک مقام مسئول بانکی افزود , که معاملات فعلی رمز ارزها را بانک مرکزی در داخل کشور تایید نمی کند اما با ظوابطی که تدوین می گردد مخالفتی با معامله آن نیز دیده نمی شود چرا که این بانک معتقد است که آینده اقتصاد دنیا با رمز ارزها ارتباط نزدیکی دارد و باید ایران نیز به این جریان بپیوندد به شرطی که شرایط آن به طور دقیق مشخص گردد و این اطمینان به وجود آید که برای اقتصاد خطری ندارد .

ایشان ادامه دادند : بر همین مبنی , برای تولید روزارز در داخل ایران آیین نامه ای تصویب و تولید رمزارز قانونی گردید . حال بانک مرکزی همراه با وزارت امور اقتصاد و دارایی به دنبال پیگیری و تصویب آیین نامه ای هستند که مبادله رمز ارزها در داخل کشور تولید گردد و قرار بر این است تا این آیین نامه در شورای مبارزه با پولشویی به تصویب برسد و بر اساس آن به بانک ها و صرافی ها اجازه واردات کالا از محل ارز دیجیتال تولید شده داده خواهد شد .این مقام مسئول در خاتمه افزودند : که این آیین نامه تا پایان فروردین ماه به تصویب خواهد رسید .

طبق اطلاعات به دست آمده رمز پول بانک مرکزی به عنوان رمز پول ملی کشور , مراحل انتهایی خود را به پایان می رساند و پشتیوانه آن طلا و ارز خواهد بود این امکان برای بانک ها فراهم می شود که در قبال ریال و یا دیگر دارایی هایی که به بانک مرکزی ارائه می دهند از این رمز پول برای مبادله استفاده نمایند . کارشناسان نیز معتقدند که رمز پول موجب کاهش نقدینگی می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *