اخبار کالا

قیمت گوشت قرمز نجومی شد

قیمت گوشت قرمز نجومی شد
قیمت گوشت قرمز نجومی شد

قیمت گوشت قرمز نجومی شد

در طی هفته های اخیر قیمت گوشت قرمز به رقم های نجومی رسید و فعالان این حوزه دلیل این افزایش قیمت را شیطنت مافیای بازار گوشت می دانند .
به نقل از خبرگزاری مهر قیمت گوشت قرمز در هفته های اخیر رقمی نجومی به خود گرفت و فعالان این صنف دلیل این تورم را شیطنت مافیای بازار گوشت می دانند بررسی های میدانی خبرگزاری مهر حاکی بر آن بود که در درب مغازه قیمت لاشه گوسفند بین 142 الی 146 هزار تومان بود ؛ 136 هزار تومان در شعب عمده فروشی , 180 هزار تومان ران گوساله , 170 هزار تومان سر دست گوساله , 330 هزار تومان فیله گوساله , 180 هزار تومان راسته گوساله , 184 هزار تومان ران گوسفند , 180 هزار تومان سر دست گوسفند , 142 هزار تومان گردن گوسفند و حدود 290 هزار تومان نیز قیمت ران مغز بی استخوان گوسفندی می باشد .
دلیل اصلی گرانی گوشت شیطنت مافیاست :
بنابراین برخی دلیل افزایش قیمت این کالای اساسی را صادرات دام زنده می دانند تعدادی نیز براین باورند آنچه باعث التهاب بازار شده است زمزمه های مبنی بر حذف ارز ترجیحی است ؛ هر چند که این مسأله بعد ها توسط دولت تکذیب شد ؛ اما به این بازار تعادل باز نگشت , به باور بعضی نیز دلیل التهاب فعلی عرضه کنندگان گوشت در بازار هستند ؛ به همین منظور افشین صدر دادرس مدیر عامل اتحادیه دام سبک طی گفت و گو با خبرگزاری مهر عنوان کرد : در استان های آذربایجان غربی و شرقی , کرمانشاه , ایلام , خوزستان و دیگر مناطق لرستان و همدان جمعیت دام زیاد بوده به علاوه در مناطق مرکزی و شرقی کشور نیز میزان دام به اندازه فصل است .
وی گفت : مهم ترین علت تورم وجود دلالان , واسطه ها و مافیای گوشت می باشد که به دنبال افزایش قیمت گوشت قرمز هستند و بتوانند از شرایط به وجود آمده و حساسیت مسئولین نسبت به قیمت کالای اساسی سوء استفاده نمایند .
دولت برای واردات گوشت و دام رایزنی می کند :
افشین صدر دادرس ادامه داد : در حال حاضر شرکت پشتیبانی امور دام برای واردات دام زنده , گوشت گوسفندی و گوشت گوساله در حال رایزنی می باشد که ورادات گوشت گوساله امکان پذیر بوده اما واردات دام زنده و گوشت گوسفندی توجیه اقتصادی ندارد .
وی بیان نمود : افزایش یافتن قیمت دام زنده به قدری نبوده که تأثیر زیادی روی قیمت گوشت بگذارد و تورم روی این کالای اساسی بیشتر به علت افدامات دست اندر کاران بازار می باشد .
دادرس گفت : از ماه مهر سال جاری که مصوبه صاردات صادر گشت قیمت دام زنده میانگین 55 هزار تومان داشت و هم اکنون نیز به 60 تا 61 هزار تومان رسیده است و این اختلاف قیمت نهایتا 5 هزار تومان است اما قیمت گوشت قرمز از کیلویی 120 به 160 هزار تومان و یا حتی بیشتر هم رسیده است .
وی عنوان کرد : بر این اساس نمی تواند 5 هزار تومان افزایش قیمت دام زنده تناسبی با 30 یا 50 هزار تومان افزایش گوشت قرمز داشته و این امر می تواند شیطنت مافیای بازار گوشت باشد .

فروش قانونی فاکتور رسمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *