اخبار کالا

شگرد تولید کنندگان در درج قیمت ها

شگرد تولید کنندگان در درج قیمت ها
شگرد تولید کنندگان در درج قیمت ها

شگرد تولید کنندگان در درج قیمت ها ؛ خبری از نظارت بر بازار نیست

در حال حاضر بیشترین گله مصرف کنندگان افزایش قیمت کالاهابا درج قیمت تولید کننده می باشد باید که این موضوع مورد بررسی جدی وزارت صنعت قرار بگیرد .

به نقل از خبرگزاری تسنیم مطابق با دستور العمل درج قیمت تولید کننده بر روی محصولات و کالاها که از بیست و هفتم آذرماه به شکل ناقص اجرایی شده , قرار است که تولید کننده های حوزه های پودر لباسشویی , انواع لوازم خانگی بزرگ و کوچک ,  دستمال کاغذی , پوشک بچه , انواع آبمیوه و آب معدنی , نوشیدنی مالت , نوشابه گازدار ماءالشعیر , بر روی محصولات خود قیمت تولید کننده را با لحاظ سود درج نمایند .

اگر چه که این دستورالعمل هنوز نیازمند چکش کاری های فراوانی است اما از اول دیماه در تعدادی از کالاها استفاده شده است و نیز وعده اجرایی شدن در تعدادی از کالاها از طرف تولید کنندگان مطرح شده اما تنها به این شرط که بر روی محصولات خود قیمت را درج نمایند .

هم اکنون ثبت قیمت تولید کننده بر روی کالاها باعث شده تا تعدادی از واحد های تولیدی نسبت به افزایش قیمت محصولات خود به شکل خودسرانه اقدام نمایند , به عنوان مثال بازار امروز افزایش قیمت ها را در نوشیدنی ها از 10 الی 25 درصد مشاهده می کند , در قسمت پوشک بچه نیز از طرف تولیدکنندگان اعلام قیمت ها سلیقه ای شده و هر تولید کننده ای متناسب با قیمت تمام شده خود بر روی محصول و کالا قیمتی را ثبت می کند از طرفی دیگر نیز بنکدار و خرده فروش به ناچار بادی که کالا را با قیمت بیشتری خریداری نموده و با سود کمتری به فروش برساند .

در حال حاضر بیشترین گله مصرف کنندگان افزایش قیمت کالاها با درج قیمت تولید کننده می باشد می بایستی که این موضوع موجب بررسی جدی وزارت صنعت قرار بگیرد .

همچنین تولید کنندگان در بخش لوازم خانگی نیز درج قیمت تولید کننده را به شرط افزایش یافتن قیمت ها مطرح نموده اند و گفته می شود با توجه به افزایش یافتن قیمت مواد اولیه بدون افزایش قیمت ما نمی توانیم که این دستورالعمل را به اجرا درآوریم . هم اکنون بازار قیمت کالاهایی که شامل درج قیمت تولید کننده می باشند با افزایش قیمت ها رو به رو است به شکلی چراغ خاموش قیمت کالاها را تولید کننده افزایش داده است .

فروش قانونی فاکتور رسمی در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *