اخبار کالا

قیمت نان از نرخ های مصوب لغو شده نیز بیشتر شد

قیمت نان از نرخ های مصوب لغو شده نیز بیشتر شد
قیمت نان از نرخ های مصوب لغو شده نیز بیشتر شد

قیمت نان از نرخ های مصوب لغو شده نیز بیشتر شد

بیشترین قیمت مصوبه لغو شده برای نان سنگک ساده 2500 و 3000 تومان بوده است اما گویی نرخ های موجود بیشتر از این ارقام را نشان می دهد .

براساس برخی سایت های خبرگزاری در حالی که در چند روز اخیر یم مرتبه قیمت نان بر اساس مصوبه استانداری تهران با افزایش رو به رو شد و از طرفی نیز توسط اتحادیه ها به نانوایان ابلاغ گردید اما پس از چندی این ابلاغیه لغو گردید .

افزایش قیمت نان ممنوع است

دبیر کارگروه ملی ساماندهی آرد , نان و گندم در طی اعلامیه ای نسبت به ممنوع بودن افزایش نان افزود : که افزایش قیمت نان قبل از تصویب ستاد اقتصادی دولت غیر قانونی و ممنوع می باشد .

در این راستا شرکت بازرگانی دولتی ایران در پی واکنش به ابلاغ افزایش یافتن قیمت نان توسط استانداری و اصناف به واحد صنفی با صادر نمودن اطلاعیه ای گفت : که افزایش یافتن قیمت نان قبل از به تصویب رسیدن در ستاد اقتصادی دولت ممنوع می باشد .

تعیین و ابلاغیه قیمت نان به شکل منطقه ای در اختیار استانداران قرار گرفته است اما هر نوع افزایش قیمت نان قبل از تصویب رسیدن در ستاد اقتصادی دولت غیر قانونی می باشد .

با استناد به مصوبه کارگروه ملی ساماندهی , نان , آرد , گندم آنالیز و تعیین نمودن نرخ نان به شکل منطقه ای در اختیار استانداران قرار میگیرد .

در این راستا تعیین نمودن نرخ نان در دستور کار ستاد اقتصادی دولت قرار گرفته و افزایش یافتن قیمت نان قبل از اینکه در این ستاد به تصویب برسد غیر قانونی می باشد .

استانداری اجازه افزایش یافتن قیمت نان را داده است

قاسم نوده فراهانی در گفت و گویی که با برخی خبر گزاری ها داشت اظهار نمود قیمت جدید انواع نان ها به شکل رسمی از طریق استانداری به اتاق اصناف ابلاغ گردید .

او افزود : قیمت تازه نان توسط تنظیم بازار استانداری تعیین گردیده , به همین منظور قیمت نان طبق نوع آرد یارانه ای که نمونه اول گندم 665 تومانی و و آرد نوع دوم گندم 900 تومانی تعیین گردیده است .

افزایش از نرخ مصوبه لغو شده بیشتر است

بیشترین افزایش قیمت نان در مصوبه ای که لغو گردید برای بربری 2500 و برای سنگک 3000 تومان بود اما گویا قیمت کنونی بیشتر از قیمت مصوبه لغو شده می باشد .

زیرا نان سنگک 3 الی 4 هزار تومان و نان بربری ساده 2 الی 4 هزار توملن به فروش می رسد .

بر اساس مشاهدات میدانی صورت گرفته , هر عدد نان سنگک کنجدی نیز 4 تا 5 هزار تومان به فروش رسیده زیرا بر روی اعمال قیمت نان ها نظارت مشخصی صورت نمی گیرد در این خصوص نیز باید گفت که این امر حالی شکل میگیرد که نان ها با آرد یارانه ای پخته می شوند .

قیمت نان لواش چقدر افزایش داشت ؟

دولت با افزایش رسمی نان موافقت نمود علاوه بر نان بربری و نان سنگک حداقل قیمت نان تافتون با وزن چانه 250 گرم 900 تومان و مصرف 1200 تومان , حد اقل تافتون ماشینی جدید با وزن 220 گرم 700 تومان و کار 1000 تومان و همچنین حد اقل قیمت لواش و تافتون ماشینی با وزن 160 گرم 500 و استفاده 650 تومان مصوب گردیده است .

نکته :  جهت خرید و فروش کالای مصرفی اگر نیاز یه فاکتور رسمی دارید بازرگانی امین با خدمات صدور آنلاین فاکتور رسمی  قانونی در خدمت شماست .

صدور فاکتور رسمی قانونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *