مقالات فاکتور

سود تریلیاردی تخفیف کالاهای اساسی جیب چه کسانی می رود ؟

سود تریلیاردی تخفیف کالاهای اساسی جیب چه کسانی می رود ؟
سود تریلیاردی تخفیف کالاهای اساسی جیب چه کسانی می رود ؟

سود تریلیاردی تخفیف کالاهای اساسی جیب چه کسانی می رود ؟

به طور معمول در معامله خرید کالا  به خصوص به صورت عمده و یک جا شامل تخفیف می گردد با این تصور واردات 15 میلیون تن کالای اساسی در یک سال که مابه التفاوت حد اقل 3 تریلیارد تومانی دارد کجا می رود ؟

بر اساس برخی خبر گزاری ها در حدود یک سال تقریبا 15 میلیون تن کالای اساسی با ارز 4200 تومانی به داخل کشور وارد و واردکنندگان مطابق سود مصوبی که برای آنها در نظر گرفته شده کالاهای مربوطه را به کشور وارد می کنند .

اما آنچه در این واضح و شفاف نیست تخفیفی می باشد که توسط صادر کنندگان خارج از کشور به بازرگانان ایرانی پرداخت می کنند این امر با در نظر گرفتن حجم زیاد واردات کالا مطمئنا رقمی نجومی می شود .

بازرگانان بزرگ توانسته اند در مقابل توافق خرید سالانه از شرکت های صادر کننده خارجی تخفیفاتی بیش از 10 الی 40 دلار در هر تن کالا را عاید خود کنند .

شرکت بازگانی دولتی ایران و شرکت پشتیبانی امور دام از بزرگترین وارد کنندگان کالاهای اساسی می باشند اما اطلاعی در باب اینکه شرکت های نام برده شده تخفیفات وارداتی را در قیمت نهایی محاسبه می کنند یا خیر در دسترس نمی باشد .

از ابتدای سال 1397 تا به امروز بیشتر از 50 میلیون تن کالای اساسی با ارز 4200 تومانی به داخل کشور وارد شده است و این امر که وارد کنندگان کالا توانسته باشند در کنار سود قانونی توسط بیش بودن قیمت به علاوه تخفیف هایی که از سوی طرف خارجی صورت گرفته سود های کلانی را کسب نمایند که در واقع از محل منابع عمومی می باشد .

طبق اظهارات ؛ وارد کنندگان بازرگانان بزرگ و عمده برای واردات هر تن از کالاهای اساسی حدود 10 الی 30 دلار از فروشندگان خارجی تخفیف دریافت نموده اند حتی اگر برای هر تن تخفیف 10 دلاری را در نظر بگیریم واردات حدود 15 میلیون تن کالای اساسی در یک سال چیزی بیش از 3 میلیارد تومان مابه التفاوت دارد . همراه فاکتور رسمی بازرگانی امین باشید با اخبار روز کالا و ارز

صدور فاکتور رسمی قانونی در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *