اخبار سکه و ارز

رشد گرانی ها با ارزان شدن ارز

رشد گرانی با ارزان شدن ارز
رشد گرانی با ارزان شدن ارز

با وجود ارزان شدن ارز , گرانی ها به خوبی مشاهده می شوند

به گفته یکی از نمایندگان مجلس , متأسفانه وضعیت گرانی ها شرایط بدی را به وجود آورده است این امر در حالی است که ما قبلا بهانه ای با عنوان وضعیت ارز گرانی کالا را عنوان می کردیم اما در حال حاضر ارز ارزان شده و در ایام اخیر ثابت مانده است .

براساس خبرگزاری ها و به نقل از ایلنا , آقای مجید نصیرانی در نشست علنی ( چهارشنبه 29 اردیبهشت ماه ) مجلس شورای اسلامی در تذکری به دولت بیان نمود که گرانی های اخیر به صورت افسار گسیخته شده و از طرفی نیز شرایط بسیار بدی را به وجود آورده است آقایانی که در ایام انتخابات باعث این وضع شده اند باید که پاسخگو شرایط به وجود آمده باشند .

ایشان در ادامه افزود : وزیر صمت 6 ماه گذشته این وعده را داد که کالاهای اساسی گران نمی شود اما نه تنها که این اتفاق رخ نداد بلکه به وفور شاهد افزایش قیمت ها نیز بودیم به شکلی که در دو ماه سپری شده برخی از کالاهای اساسی به خصوص روغن جامد و مایع , شکر , مرغ , سیمان و بسیاری از اقلام دیگر که به نحوی با زندگی مردم گره خورده است با افزایش قیمت همراه بوده است .

نصیرانی با بیان اینکه اقلامی مانند روغن , نان و شکر در دوماه گذشته گران شده است ادامه داد : قیمت روغن 25% , شکر 72% و نان 50 % در طی دوماه سپری شده با افزایش قیمت همراه بوده است حتی شن و ماسه ای که برای مردمی که در مسکن مهر ثبت نام کرده اند نیز با افزایش قیمت همراه بوده است باید گفت که در طی ایام انتخابات این افزایش قیمت ها مردم را ناراضی نموده به طوری که آنها را نسبت به موضوع انتخابات دلسرد کرده است لذا انتظار می رود که مجلس به این موضوعات ورود کرده و آنها را برای بررسی و آنها را به کمیسیون های مربوطه به منظور پیگیری ارجاع دهد .

ریاست جلسه آقای قاضی زاده هاشمی در این باره گفت : متأسفانه وضعیت گرانی ها شرایط بدی را به وجود آورده است در حالی که ماقبلا این بهانه را داشتیم که به دلیل وضعیت ارز گرانی ها شکل گرفته است اما در حال حاضر که ارز ارزانی شده و در ایام اخیر ثابت مانده پس دلیل گرانی های ایجاد شده با توجه به اینکه ویروس کرونا موجب آن شده اکثر مردم مشاغل روزانه خود را از دست دهند و همچنین نزدیک به انتخابات چیست ؟

وی ادامه داد : دولت ها حدود 6 ماه قبل از برگزاری انتخابات تمهیداتی را مد نظر قرار دادند تا مردم در ایام انتخابات شرایط بهتر و مساعد تری داشته باشند اما آنچه مشاهده می کنیم این است که دولت همه چیز را رها نموده است در همین راستا از کمیسیون های صنایع , معادن و کشاورزی در خواست می کنم که موضوعات را در باب مواد غذایی و کالاهای اساسی پیگیری نموده و و گزارش آن را به مجلس بدهند به دلیل نارضایتی مردم از وزرای مربوطه نیز در خواست دارم که به این مسائل توجه نمایند . بازرگانی مهران با اخبار روز سکه و کالا در خدمت شماست .

صدور و فروش فاکتور رسمی قانونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *